vyvolání dig. fotek

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lord_anubis 20. 9. 2007 19:51

Zdravím, chtěl bych si nechat vyvolat asi tak 500 fotek z digitálu, ale ještě s tím nemám nějak moc zkušeností. Fotky budou formátu 10x15, ale nevím kde se dají pořídit za slušnou cenu a hlavně kvalitně! Dříve je dával známý do droxi a tam mu dělali každou jinak velkou... Předem díky za rady
lord_anubis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod manas 20. 9. 2007 20:10

Ja si nedavno nechal delat par fotek v Teta Drogerie. Cena super, kvalita mne prisla taky dobra, ale dodal jsem jim 2 rozmery, resp pomery stran (neco 3:2 a neco 4:3) a domu jsem si prinesl 3 sirky fotek, takze fakt nevim jak to udelali.....ale jinak vyska vsech fotek uplne stejna.
A prave u nich na webu jsem se docetl, ze neni potreba presny rozmer, ze je vzdy dana vyska fotky (pri 10x15 je to tech 10cm) a sirka fotky je oriznuta podle snimku, s tim ze je nejaka nejdelsi mozna sirka, do ktere je mozne jit.
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mad.snowman 20. 9. 2007 21:30

lord_anubis: Když si necháváš dělat fotky třeba u Droxy, tak se tě neptají na rozměry 9x13 nebo 10x15, ale je tam napsáno foto šíře 9 nebo 10...
Z toho plyne, že fotka bude mít vždy šířku 9 (nebo 10) cm, ale její délka záleží na formátu fotky. Pokud jim dodáš všechny fotky s poměrem stran 2:3 a zvolíš si šíře 10cm, můžeš si být jistý že všechny budou mít mít 10x15 cm.
mad.snowman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lord_anubis 20. 9. 2007 21:32

Takže, když mám fotky z jednoho foťáku na stejné rozlišení tak by měli být všechny stejné i tam jo?
lord_anubis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mad.snowman 20. 9. 2007 21:38

lord_anubis: pokud je máš z jednoho foťáku na jedno rozlišení, pak budou všechny stejné, ale pravděpodobně nebudou mít rozměry 9x13, resp. 10x15

podle mě budou 9x12 nebo 10x13,3
mad.snowman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lord_anubis 20. 9. 2007 21:40

Jak jsem už psal nemám s tím zkušenosti a proto teď nechápu proč by měly být menší.
lord_anubis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mad.snowman 20. 9. 2007 21:48

Ty fotky vyrábí stroj, který má pravděpodobně nějaký pás papíru, na který ty fotky tiskne. Ten pás má řekněme 10cm šíři.
Když se do takového stroje dodá fotka třeba 1024x768px(poměr stran 3:4), ta se zmenší přesně tak, aby pasovala na tu šíři 10cm. Pomocí trojčlenky si můžu spočítat, že délka takové fotky bude 13,3333 cm.
Abych dostal fotku 10x15, musel bych dodat fotolabu třeba fotku 1000x1500px (poměr stran 2:3).
Naopak pokud dodám fotku 1000x1000px, dostanu fotku 10x10 cm atd....
mad.snowman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lord_anubis 20. 9. 2007 21:50

Jasný chápu, našel jsem na těch stránkách droxi dokonce, že dělají jakýsi ořez (to je to jak tu vysvětlujete) a pak dělají taky bez toho ořezu. Díky
lord_anubis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lord_anubis 20. 9. 2007 21:52

Jinak ceny tam vypadají více než dost příznivě protože tam chtějí za fotku 1,9 kč.
lord_anubis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mad.snowman 20. 9. 2007 21:55

Jinak je úplně jedno, jestli se to nechá udělat v Droxi, Teta, Fotolabu, digimaxu nebo nevím kde.... většinou to stejně dojde do jedný a tý samý firmy v Praze :) Takže vybrat podle nejlepší ceny a dostupnosti.
mad.snowman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lord_anubis 20. 9. 2007 21:58

Jasný no s dostupností není problém :) , tak zatím vyhrává ta droxi protože všude jinde to bylo 2,4 nebo 2,9 a pri 500stech fotkách to už je docela slušnej rozdíl.
lord_anubis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 21. 9. 2007 04:57

Taky počítej s tím, že ti na každé straně cca 2 mm obrazu zmizí - ono se totiž nedá na ten "papír" strefit přesně na pixel. Z negativů mizelo klidně 30-40% obrazu - negativ si člověk neprohlížel a nedopiplával na PC, takže to lidem bylo jedno. Viz "technologický ořez".

Ještě něco - digilaby netisknou, pracují systémem osvit-vyvolání-ustálení-rozřezání. Tisknou přístroje/kiosky v obchodech, třeba v drogeriích, kde si můžeš fotky na počkání dělat sám.

Než bych svěřil 500 fotek firmě, kterou neznám, dal bych si nejdřív udělat menší vzorek. Není pravda, že všechny pozitivy vyrábí jeden provoz, to ne. Jen některé "firemní" sběrny dávají zpracovat fotky ve větších laboratořích, třeba Globus ve FotoStaru. Není to ale pravidlem!
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod manas 21. 9. 2007 08:30

Jj, jak pise Pety, nechal bych si nejdrive udelat vzorek z par fotografii. Prave se chystam na to, zjistit, kde u nas v HK delaji nejlepsi foto. Nekde to posilaji do Prahy, ale treba fotokramek ve Futuru co vim delala fotky primo tam na miste a myslim ze se s nima da dost veci dohodnout, samozrejmne v ramci moznosti toho stroje ;)
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Návštěvník

Odeslat příspěvekod outline 21. 9. 2007 09:13

S kvalitou digilabů je to jak-kdy. Nechávám fotky většinou dělat v Droxi (cena) a donedávna jsem byl s kvalitou spokojen (cca 6 "várek"), ale poslední dvě várky přišly tak nějak barevně rozházená (některé fotky do modra, některé žluté) a nejspíš jim došel i papír protože asi 2 fotky měly "okousané" okraje. Nejspíš záleží na tom jakou obsluhu zrovna dostane vaše zakázka. Navíc v jejich odesílacím programu je položka "kalibrační foto zdarma" zaškrtávám tuto položku snad již od doby co jsem u droxi začal objednávat, ale ještě nikdy žádné kalibrační foto nepřišlo...
No od droxi zatím vzhledem k ceně, rychlosti a spokojenosti u předešlých zakázek neodejdu, ale pokud se bude opakovat nekvalita tak sbohem a šáteček...
outline
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lord_anubis 21. 9. 2007 12:00

Jo no jasné nechat si udělat pár fotek na zkoušku je asi pěkná věc, ale za každou takovou zkoušku dám 39 korun... Právě proto bych chtěl spolehlivou společnost. Je jasné, že vždycky asi nevyjdou fotky na 100%
lord_anubis
Návštěvník

Další stránka