Brevný tisk A4

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lukyman 2. 12. 2006 21:00

Kde by se dali nejlevněji vytisknout fotky na A4 - předpokládám laserový tisk. A hlavně to musí být v Praze. :P
Jaký potřebuju min.rozlišení fotografií , abych mohl fotit na tento formát , díky.
Lukyman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 2. 12. 2006 21:09

předpokládám laserový tisk??? To určitě :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 2. 12. 2006 22:14

s minimálnym rozlíšením je to relatívne, rôzne zdroje sa rôzne rozchádzajú. BTW minimálne rozlíšenie ( aby sa zachovali proporcie strán ) je 3:2 :mrgreen:

aj laserom sa dajú tlačiť fotky, ale... je zaujímavé, že to nikde vo fotolaboch nerobia... :mrgreen:
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod manas 3. 12. 2006 09:04

Lukyman: na laserovy tisk se vyprdni. Jinak rozliseni se vsude ruzni, ted jsem dokonce narazil i na web, kde delaji fotky pri 75 DPI, ale ja mam praktickou zkusenost s DPI 150 pri velikosti A3.

Tady mas tabulku doporuceni:
http://sberna.fotostar.cz/napoveda/?ili ... 84b7651fd8
Ale to neni pro Laser tisk, pro kazdy tisk je potreba jine rozliseni, resp. pro kvalitni tisk je potreba pokazde jine rozliseni podle typu tisku.
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elho_cid 3. 12. 2006 15:05

Pokud vím, tak ve všech labech tisknou laserově. Není to ale běžná laserovka, je to úplně jiná technologie - laser to kresí na fotopapír. Rozlišení záleží na tom konkrétním stroji. Odhadem je to asi 9-10Mpix pro 300dpi (plná kvalita).
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod manas 3. 12. 2006 15:26

ja si myslim, ze 300 DPI je na A4 zbytecne moc, jak pisu, ja delam A3 bezne z 6MPix a je to uplne v pohode. Mam tu jedu A3 na 150 DPI a je uplne v pohode.
Jinak nemam ani jednu fotku tisknutou laserove, vsechno mam tisknuty metodou polevani inkoustem na polomat a pod sklem to vypada paradne....jen nevim kde ted v HK budu tisknout, protoze ve Futuru zrusili F-Foto kde jsem byl nadmiru spokojenej.

Jinak jsem porovnaval tisky z toho f-foto polevani inkoustem a tisk v praci na laserovce konika-minolta na ten samy papir a ta laserovka dopadla mnohem hure s kvalitou. Ta laserovka neni zadna stolni tiskarna, ale profi laserovka.
Nikon D300s,
Sigma 17-70, Nikkor 50mm f/1,8, Sigma 28-70 f/2,8,Tamron 70-210 f2,8, Blesk Sigma EF DG 500 Super.....
manas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 3. 12. 2006 15:57

Libovolnej slušnej Minilab. Doporučuji Fuji FDI.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 3. 12. 2006 16:12

elho_cid: Ale to není laserový tisk - to je expozice fotopapíru. A pak chemické vyvolání a ustálení.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod elho_cid 3. 12. 2006 17:00

Pety: Pokud pojem laserový tisk omezuješ na tu kancelářskou věc s válcem a tonerem, máš pravdu. Já to pochopil tak, že Lukyman sice ví přibližně o co jde, ale použil nepřesný výraz.
Hoši, hoši, hoši, máte tu smrad jako v pekle.
elho_cid
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukyman 3. 12. 2006 17:35

manas: to je sice hezký,ale drahý.
Upřesním data - chci vytisknou fotky na A4 - v laserový tiskárně na tvrdší papír ( něco mezi papírem a čtvrtkou ). Nechci tisknou na fotopapír ( těch fotek bude asi 200 - to bych se nedoplatil ).
Ve fotolabech právě za takovou fotku chtějí kolem 70 ,ale tak jak to chci já,tak to vyjde kolem 10 - 15 kč.
Lukyman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron