Čím by Vás zaujal nový minilab?

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PeterMarek 30. 11. 2005 15:17

Aké služby očakávate od ideálneho minilabu? Čo by Vás presvedčilo chodiť do konkrétneho labu a nie inde?
PeterMarek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 30. 11. 2005 19:42

1) Kvalita zpracování fotek a ohled na požadavky zákazníka
tzn: pokud budu chtít fotky na matný papír, nebudu omezen jen na nějaké formáty. Budu mít na výběr z mnoha druhů papírů a uvidím příklady toho, jak vypadá fotografie na tom kterém papíru.
2) Individuální přístup
tzn: budu mít možnost vidět na zkalibrovaném zařízení (monitoru) fotografie které jsem přinesl a byly již mnou zpracovány postprocessingem. Žádné automatické doostřování, žádné líbivé automatické oteplování barev.
3) Možnost zpracování velkých formátů.
4) Internetovová sběrna se snadným doručením fotografií, nebo vyzvednutím na nejbližší sběrně.
5) Přijatelné ceny
6) Add Values... možnost dávat fotografie na hrnky, trička, předměty.. jako dárky
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod activer 30. 11. 2005 20:23

..hm..tak tady uz neni co dodat :)
Každý problém ma své jednoduché, lákavé - a naprosto špatné řešení. (A.C. Clarke)
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PeterMarek 1. 12. 2005 14:36

Myslíš napríklad formát 30x45 (väčšia A3) alebo by si uvítal aj väčšie (to už by ale bola tlač a nie fotka)

Myslíš že by pre zákazníkov s podobnými požiadavkami ako máš bolo zaujímavé vytvoriť jedno "pracovisko" - zľahka človeka zaškoliť a nechať si ho nech si to urobí sám?

Uvítal by si napríklad aj BW papier?

Niečo chystám - preto sa pýtam...

Díky
PM
PeterMarek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod MirekE 1. 12. 2005 15:16

30x90 nabízí třeba Foto Škoda.. pro panoramata...

Co se týče pracoviště... to je asi zbytečné... pokud s tím dělat umí (photoshop... postprocess)... tak si to už přinese hotové, nebo když mu dáš tu možnost si to upraví u tebe a nemusíš ho nijak zaškolovat, jen by to chtělo vidět na opravdu zkalibrovaném zařízení. Zkalibrovaném k tvému výstupu....

Na druhou stranu ten co s PS neumí, by uvítal asi asistenci nějakého pracovníka, který by mu poradil při doladění.... případně mu ty fotky doladil a zákazník který mu kouká přes rameno by jásal a platil :)¨

BW papír má pravděpodobně lepší výsledky pří zpracování BW témat, takže asi ano. Možná že film jako médium už umírá, ale to rozhodně neplatí pro ČB fotky.
MirekE
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PeterMarek 1. 12. 2005 15:29

Ak je väčší formát taký že sa zmestí na šírku rolky papiera tak to v pohode. Skalibrované zariadenie je v pláne, tam nevidím problém. Asistencia pracovníka je vždy o peniazoch. O BW fotke súhlas. Díky - +/- si ma podporil v mojich úvahách :-)
PeterMarek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rada_losik 2. 12. 2005 20:01

No aby ten clověk který to vyvoláva tomu aspoň trošku rozuměl.

Protože se mi stalo že jsem mu dal pěknou fotku - jedna chata na kopci a za ní zapadlo slounko prostě nádhera. Dal jsem mu to tam a on mi to barevně upravil že to vypadalo jako za dne :evil:
Přesně jak pravilo staré proroctví :D
rada_losik
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků