fotolab v bratislave

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomas6 27. 10. 2005 07:06

nepoznate niekto dobry fotolab v bratislave, okrem carefoure fuji
dakujem
tomas6

Odeslat příspěvekod palomik 5. 12. 2005 09:01

Skus Kodak-MultiFoto nam. SPN 11 Bratislava, fotky robia pekne horsie je to s pristupom k zakaznikovi.
palomik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elge 5. 12. 2005 09:39

Ktorykolvek FUJI
Mam skusenosti s viacerymi a same dobre.
Mne pripada Kodak moc zlty. Skontroluj ci maju vo FUJI labe Frontier masinu a bude to OK.
elge
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PeterMarek 5. 12. 2005 11:32

Preboha! To čo vravíš je číry nezmysel! Ak to niekde kazia ("ťahá to do žlta/červena/zelena...) tak to nie je v tom či je to Kodak, Fuji, Agfa, Konica,etc ale v v ľuďoch!!! *****ú to konkrétny ľudia! Nie si schopný voľným okom a pravdepodobne ani merákom rozoznať Fuji papier od Kodaku. Skúšalo to ix ľudí. Skrátka pri dnešných strojoch je problém inde. Takéto drísty sú úplne neopodstatnené a myslel som, že v 21. storočí a na webe kde človek očakáva skôr technokratov (prípadne aspoň ľudí so nejakým vzdelaním) to snáď nikto nemôže napísať. Prepáč ale vytočilo ma to! Je to totálny dríst.
PeterMarek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elge 7. 12. 2005 08:16

Mno, hormóny si nechaj na večer pre frajerku. Neštartuj sa tu. :wink:

Nemám patent na rozum, len mám skôr pocit, že je to skôr o charaktere papiera (aj B/W papiere majú rôzny charakter podania). Čo papier nevie od výroby, už ho nenaučíš. Je to hooodne o technike (kalibrácia, chémia, ...). Ak niečo technika dokáže, robí sa pravidelná kontrola a kalibrácia stroja a operátor to nedohnojí, výsledky sú fajn. Akonáhle niečo stroj nevie a ešte aj operátor je na chu.., potom tie výsledky za veľa nestoja. Pri zapnutí FUJI Frontier automaticky prebehne kalibrácia stroja. Tuším sa ani nedá obísť. Takže pravdepodobnosť pokazenia tonality fotiek je minimálna.
Možno niekomu viac vyhovuje Kodak (napr. portréty), ale mne Fuji sadlo hned od začiatku. Nemám kalibrovaný monitor, len som si ho nastavil podľa toho, čo mi vyliezlo prvý krát z labu + nejaká ta šedá tabuľka či farebné terče. Teraz môžem ísť s takmer 100% spokojnosťou do ktoréhokoľvek Fuji labu v BA (TATRAcentrum, TETA, Polus, Radničné námestie v PK...).
Ak niekto našiel Kodak-lab, ktorý mu vyhovuje, gratulujem mu. Mne proste Kodak nesadol dokonca ani na pleťové tóny. Dokonca pri fotke kvetov som nedosiahol správny odtieň v oblasti žltá-oranžová ani na 3. pokus - možno moja chyba. Pri Fuji na 1. Načo budem hľadať inde niečo, čo som už našiel.
Každý nech si nájde, čo mu vyhovuje.
Inak rozdiel medzi papiermi Fuji - Kodak pri svojich a aj väčšine cudzích fotiek rozoznať viem. Hodne záleží od toho, čo zákazník donesie do labu. Rozoznať neviem AGFA od Fuji. Ale tam je to skôr o kvalite naexponovania na papier. Tí, čo používajú AGFA papier, väčšinou majú laby NORITSU. Staršie modely mali viditeľnú mriežku/štruktúru MEDZI pixelmi. Čím bol formát fota väčší, tým bola štruktúra evidentnejšia. Upozorňujem vŕtalov, že nešlo o pixeláciu pri nedostatočnom rozlíšení zdrojových dát. Vyzeralo to podobne ako blízky pohľad na LCD alebo klasický televízor.

Je to ako s vínom. Ak ti chutí, nie je zaujímavá ani cena, ani pôvod, odroda či výrobca. Hlavne, že ti sadlo po všetkých stránkach.
elge
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PeterMarek 7. 12. 2005 11:00

UF! Takže takto. Na Frontieri a predtým na starom Noritsu som robil iba pár rokov. Takže neviem či sa k tomu môžem kompetentne vyjadriť. Mechanizmus kalibrácie sa obisť dá. Ale načo. Všade sa kalibruje a musel by byť extrémny frmol a istota, že berieš papier z tej istej šarže aby si to obišiel. Skúšali sme urobiť jednu a tú istú fotku na rôzne papiere. Robili sme test na desiatkach ľudí, vrátane profíkov. Nikto ani frajeri čo nájdeš ich fotky na titulkách známych časopisov a v reklamách či výstavách nebol schopný rozoznať Kodak Royal od Fuji Crystal, etc... Môžeš zobrať Xrite a merať koľko chceš. Nenameráš rozdiel. Práve tá kalibrácia stroja na začiatku zabije všetky rozdiely. Čo sa týka problému s AGFAmi. Viditeľná "mriežka" to bol práve problém AGFA minilabov ale len starších. Noritsu používa inú technológiu. Ak si videl podobný ***** padať z Noritsu tak mohlo ísť o staré Noritsu s dodatočne nasadenou "digitálnou maskou". Noritsu má podobnú technológiu ako Fuji. Ten "LCD efekt" bol problém AGFA labov. Ale AGFA je kaput a sú ešte lepšie stroje ako Fuji. A jeden taký onedlho v BA spustíme... :-)
PeterMarek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod elge 7. 12. 2005 18:27

Ďakujem za vysvetlenie, dobre si to podal. Asi sme sa nepochopili, ja som myslel spojenie papier-lab jednej značky. Už to ďalej snáď netreba rozpitvávať. Kalibrácia rieši rozdiely medzi papiermi, ako si napísal.

A kde bude spustený ten nový lab? Snáď to nebude reklama.
A o čo bude lepší?
elge
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PeterMarek 7. 12. 2005 19:05

Ak bude čas - bude aj reklama. Teraz by to bolo nekorektné voči ostatným a myslím, že je medzi nimi veľa šikovných ľudí, ktorí o veci veľa vedia, len si k nim treba nájsť cestu. Ak chceš v nejakom labe dobré fotky - vytvor si "vzťah". Všetko je o ľuďoch, o komunikácii, o snahe urobiť pekný obrázok na oboch stranách (pred aj za pultom). Ale určite u nás bude formát A3 a väčší, BW papier, metalic papier vlastne celkovo veľký výber papierov. extrémne krátke časy a otvorená cesta k "vytvoreniu vzťahu". Asi to radšej nechajme ako prekvapenie. Určite si všimneš keď bude v BA nový lab a nová reklama...
PeterMarek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PeterMarek 7. 12. 2005 19:15

Vlastne spojenie - papier a lab. Väčšinou sú digitálne stroje v BA od Fuji. Preto sú to väčšinou aj FUJI laby a robia na Fuji papier. Určite je to fajn. Je to ako u Apple keď OS a HW je od jedného výrobcu = šlape to optimálne. Kde tu je Noritsu. Agfy asi pomaly vyhynú. Kodak laby nevyrába. Voľakedy Kodaky masívne frčali na Gretagoch, Noritsu a kadečom - ale sú iní čo by o tom vedeli rozprávať. Ale aj Kodak laby v BA používajú Fuji stroje ale používa Kodak papiere. Je to ako s autami. Všetky sú +/- dobré - len občas (?) si za volant sadne nejaký debil. Ale to neznamená, že stroj je zlý. Aj chodci sú riadni debili. Motajú sa po ceste ako stádo. Detto so zákazníkmi. Ak presne povieš čo a ako chceš. Vysvetlíš a pokecáš tak to +/- dostaneš. Určite väčšina sa bude snažiť vyhovieť. Veď ich to v podstate baví a aj živý. Ale keď to robíš roky a počúvaš tie drýsty tak si z toho unavení a občas môžeš vypadať ako neochotný. Ono sa to povie že náš zákazník náš pán. Ale snažíš sa v potravinách vejednať zľavu na chlast len preto, že slopeš denne? Pýtaš sa ich na to ako v testoch dopadol tvoj obľúbený hermelín? Chceš ochutnať sardinky aby si vedel či si vezmeš ešte 3 krabičky? Všetko je o ľudoch a o komunikácii. Ale to sa už opakujem :-)
PeterMarek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PeterMarek 20. 10. 2006 14:53

PeterMarek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KMaderova 20. 10. 2006 16:28

Maděrová
KMaderova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KMaderova 20. 10. 2006 16:30

Maděrová
KMaderova
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sofort 22. 1. 2010 16:34

sofort
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků