Jaký fotolab používáte?

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod mafoto 25. 9. 2005 19:00

Mam čerstvé fotky z fotostaru a spokojenost. Sice jsou o malilinko žhavější barvy ale na druhou stranu se to většině lidí (ne-li všem), kterým fotky ukazujete zdá hezčí. A měl jsem je za 24 hodin po odeslání přes net. Hlavně bacha a nedávat zpracovávat jako exclusive, pak to doostřené a dobarvené jako omalovánka. A cena 2,90 je very users friendly.
mafoto
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wocko 18. 10. 2005 17:27

Nevím tedy co pořád kdo vidí na tom že fotostar je nejlevnější?
Stačí se podívat na ceníky a jejasný že Fotostár a Fotolab mají stejnou cenu při objednávkách tkz. zvýhodněných ve kterých musí být všechny fotky stejného formátu. Pokud chcete rozdílné je Fotolab rozhodně levnější.

Fotostar: Fotolab:
9X13 4,90 4,90
10X15 4,90 4,90
13X18 12,90 9,90
15X21 29,90 25,-
20X30 69,90 45,-
30X45 119,90 65,-

Krom toho u Fotostaru platíte ještě manipulační poplatek 39,-
U Fotolabu se nic navíc neplatí.
wocko

Odeslat příspěvekod Markéta Hošková 18. 10. 2005 17:30

ja posilam fotky do labu pres net "fotomoravia" kupodivu me prekvapilo, ze mi fotky prijdou hodne stejne jako je mam na monitoru. Takze jsem spokojena. Nechavam je delat na A4
Markéta Hošková
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod activer 21. 10. 2005 10:22

MH: to zni ze to stoji za vyzkouseni ;) Kalibrovala jsi si na ne monitor? a jakym zpusobem ty fotky ziskavas? postou / osobne?
Každý problém ma své jednoduché, lákavé - a naprosto špatné řešení. (A.C. Clarke)
activer
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markéta Hošková 25. 10. 2005 19:03

Mam uplne novej monitor a kalibrovala jsem ho podle sede tabulky a programu, ktery jsem k nemu dostala. Zpatky mi prijdou postou, ale mam dojem, ze si muzes vybrat jak je chces dostavat.
Markéta Hošková
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Markéta Hošková 25. 10. 2005 19:06

Ted jsem koukala, ze presne je to "fotomorava" a je tu na nej odkaz ve spolupraci :-)
Markéta Hošková
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malkovich 25. 10. 2005 19:54

Černobílou fotografii doma,barevnou Fotolab a.s.
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Otass 12. 11. 2005 16:09

Ta FOTOMORAVA bych rekl je na tom dost dobre...navic dela fotky chemickou metodou...tusim ze jedna fotka vyjde na 5,- (cca - nevim presne, u kvality me cena nezajima)
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondřej Vališ 20. 12. 2005 19:37

Tak v neděli jsem poslal do Fotolabu na vyvolaní 100 fotek, nijak jsme je neupravoval, libily se mi tak jak byli, ani rozměr jsem neměnil (3/4). Jen některé byly už z dřívějška v 2/3. Fotky jsem odesílal přes jejich program. V programu jsem měl nastaveno 10 x 15, lesk. Takže pohoda, říkal jsme si. No takže dnes jsem fotky vyzvedl, prohlížím je až v šalině a co nevidím!

1) Ty fotky co jsem měl z dřívějška jsou 10 x 15 ty co byly odeslané bez úpravy tak velikost 10 x cosi (prostě 3/4). No a to by nebyla jediná katastrofa.

2) Mezi fotkama jsem měl aji připravené PFka, mají šedou barvu, aji kiosek v Kodaku mi to udělal krásě šedě. Ale tady koukám na nádherně bílí papír, prosteě si to upravili tak, že místo šedé je ta barvá bíla. Jako sníh.

3) Ještě teď jsem nara...j

4) Když jsem jim tam chtěl před chzvílí zavolat tak tam už nikdo není, tak teda nevím jak to nakonec dopadne. Protože ty fotky potřebuju 10 x 15 a pěkně šedé. Jinak to PFko nedává smysl. Ach... pak vám řeknu ja kto dopadlo... držte palce
Ondřej Vališ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 20. 12. 2005 19:46

Co vim u FOTOLABU nejde nastavit 10x15 ,ale jen sirka 10cm.

FOTOLAB dela fotky jen s volnou sirkou takze mas presne ten pomer cos tam poslal. Me to treba vyhovuje, aspon mam na fotkach presne to co jsem nafotil a fotolab me to neoreze nebo nada bile pruhy. Hlavne u panoramat je to super, kde jinde ti udelaj fotku 10x30cm za 3-5kc.

Jinak ty PF bych zkusil reklamovat, jednou jsem volal na jejich linku byli strasne ochotni.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondřej Vališ 20. 12. 2005 21:23

No zitra tam hned ráno volám, protože v tom programu mají 10 x 15 .. klidně jim to vytisknu a pošlu... a ty PFka ... no zitra zavolam a uvidim...
Ondřej Vališ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod neetah 22. 12. 2005 21:05

Tak, i kdyz mam fotak uz asi 4 mesice, odhodlal jsem se k vyvolani fotek az nyni. Fotit je snadne, prohlizet nafocene na monitoru take. Ale nemohl jsem se stale dokopat k uprave fotografii pro tisk a zrovna tahle uprava je stejne dulezita, jako prace s fotoaparatem. Hodne se toho da zlepsit, hodne se da pokazit.

Po precteni diskusi, jsem zvolil laciny a asi prumerne kvalitni Fotostar. Pomoci offline klienta jsem si pripravil zakazku, odslal a za tri dny mam fotky doma. Docela jsem byl prijemne prekvapen, ze nevysla jen jedna fotografie. A to diky jejich technologickemu orezu (na te jedne fotce "jsem hlava otevrena", nebo spise urizla). Musim vyzdvihnout, ze je laciny, co se tyka barevneho podani, zatim nemuzu soudit. Ale otky z oslyvy narozenin vypadaji vporadku. Jen asi dve fotografie se zdaji byt trochu podexponovane.

62 fotografii 10x15 za 219,-

tj. 1 fotka za 3.53 Kc
neetah
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondřej Vališ 29. 12. 2005 09:27

Tak konečně jsem se dostal k tomu abych podal zprávu o tom jak to dopadlo s tím Fotolabem.
Paní na infolince byla celkem příjemná, ale dovolat se tam, aby to někdo zvedl je docela práce na půl dne, ještě že je to zelená linka... No paní mi řekla, bohužel jsem zrovna neseděl u počítače, že když se fotky odesílají, tak tam jsou informce které potvrzuji a že v nich je to uvedeno. No nebyl jsem si jist jestili tam něco takového je nebo není, tak jsem přešel k bodu 2. a to, že fotky vyšli barevně naprosto jinak než je originál. Paní mi řekla, že nedělají vůbec žádnou grafickou úpravu, že to jen nahrnou do minilabu a o nic se nestarají. A jestli nejsem spokojen tak ať to pošlu na reklamaci.

Večer jsem přišel domu a zapnul jsem jejich offline klienta a pokusil se udělat znovu celý postup odeslání fotografií a vše jsem důkladně pročetl, nikde tam není uvedena informace, že jsou fotografie pouze šíře a né celého rozměru (9 x 13, 10 x 15 ...). Na stránkách Fotolabu jsem si přečetl reklamační podmínky a z nich jsem nebyl vůbec nadšen, protože než by se mi fotografie vrátily vyreklamované, tak by bylo už po Novém roce a PF by byly na vyhození. No nic, rozhodl jsem se naspat Fotolabu mejla a aspoň je o jejich problémech informovat. V příloze jsem poslal aji fotku PF jimi udělaného a udělaného na počkání v Kodaku v Brně na Kozí. Za asi 2 dny mi přišla odpověď ve které mi bylo řečeno, že o problémech v offlineklientu ví, a že v německu už pracují na vylepšené verzi, která bude mít rozměr fotografií řádně uveden. O barevné odlišnosti PF se ani nezmínili.
Takže už vím, že dokud si tam pořádně ty minilaby nepoštelují, nebo za to posadí někoho kdo tomu aspoň trošku rozumí a nebudou mít nového offlineklienta, tak budu využívat služeb někoho jiného.

A tady je ten rozdíl. Vespodu bílý papír, nad tím z Kodaku a úplně nahoře z Fotolabu. Zdrojový soubor obou je stejný. Čárový kód je nalepený zvlášť.

Obrázek
Ondřej Vališ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 29. 12. 2005 09:40

Ja bych to stou reklamaci PF tak nenechal jeste bych jim tam napsal mejla ze zadas vyjadreni. JInak ja sem zatim byl se http://www.fotolab.cz spokojen, barvy se mne vzdy zdaly v poradku a na fotkach jsem nikdy nenalezl zadnou vadu. Nachal jsem si tam delat cca 200-300 fotek ve dvou zakazkach.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod russianblue 7. 3. 2006 18:22

zkoušel jsem levný (fotostar a DM drogerie) a výsledky barevný docela ujdou, teda pokud chcete fotky z "dovolené", někdy jim uplně ujedou barvy (asi automat na srovnání úrovní). ČB fotky jsem tam posílal taky a ty vypadaj tak, že sem si řekl "never more". když je u sebe černá a bílá linka (na fotce) tak z fotolabu to vyleze jeko černá-zelená-bílá. přesah cca 0,5mm. :roll:

takže teď posílám sem, tam jim to zase mírně ujíždí do růžova. Možná to bude mojim postupem dělání ČB snímků (převod přes míchání kanálů ->uložení do tif. místo převod přes míchání kanálů ->převod do "odstínů šedé"uložení do tif). Nebo to růžovění se projevuje jen u některejch fotek.

http://www.prodigi.cz/
russianblue
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků