Zrcadlovkou rovnou na billboard?

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MagazinFP 3. 6. 2019 14:11

Dobré odpoledne,

jsem začátečník v oblasti fotografování a chtěl bych se zeptat, zda zvládají fotoaparáty NIKON na tolik kvalitní fotografii, aby šla následně natisknout na billboardy, které jsou na dálnicích nebo ve městě? Já vím, že je otázka položená obecně. Pouze se ovšem ptám.

Děkuji
S pozdravem SeGI
MagazinFP
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 3. 6. 2019 14:22

Áno.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 3. 6. 2019 15:03

Spíš těžko dnes najdeš kameru která by technicky výstup na něco takového neumožnila. :-)

Ale pokud se v tom někdo pohybuje rád si poslechnu aktuální požadavky agentur.

Já jsem zažil dobu kdy se hrálo s 2Mpix zdrojem v jpg a nikdo si nestěžoval. Moderní billboardy celkem úspěšně vizuálně ignoruju, ale nějak nevěřím že si už zasloužili víc detailů.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 3. 6. 2019 15:43

Běžně dojde do naší tiskárny klient s fotkami z fotomobilu (např. novější iPhone, Samsung, Huawei...). Většinou prodej nemovitostí, realitní makléři, podnikavci, kteří napráskají dvacet mobilních fotek prodávaných objektů či bytů a my už to pak buď sesumírujeme do koláže, nebo vybereme jednu hlavní fotku na EURO billboard (5100x2400mm) či velkorozměrový banner (např. 3000x1000mm) s oky na zavěšení u cest. Ano, zblízka je to hnusné, z pozorovací vzdálenosti je to jedno. Data ideálně např. pdf dokument se spadávkou, ořezovými značkami, stačí dodat tisková data rozměrově v poměru 1:10 v tiskovém rozlišení (od 150 do 300dpi). Když si někdo není jist výsledkem, tak si může vyžádat nátisk vzorku z plochy v 1:1.
wikxzen
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků