Epson L800 Přidání fotopapírů do nabídky

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lmazanek 22. 2. 2015 23:05

Pořídil jsem si novou tiskárnu L800; mám papíry FOMEI a hledám možnost, jak je přidat včetně jejich ICC profilu do nabídky papírů v tiskárně, kde jsou jen papíry Epson. Profil papírů Fomei jsem do Win 7 nahrál, přesto je v nabídce ve vlastnostech tiskárny nevidím. Děkuji.
lmazanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz.charlie 22. 2. 2015 23:29

Pokud lze ve vlastnostech tiskárny vypnout řízení barev tiskárnou vypni. Řízení colormanagementu potom svěříš aplikaci ze které tiskneš. Tam potom najdeš a použiješ ICC profil, lterý jsi vložil do Windows. Pokud ve vlastnostech možnost řízení barev ovladačem tiskárny vypnout nelze, potom musíš použít některý z továrních profilů, který bude dávat nejpřijatelnější výsledky, ale to samozřejmě ani zdaleka není ideální.
cz.charlie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lmazanek 23. 2. 2015 09:47

Tisknu ze Zoneru 15, ve vlastnostech tiskárny jde vypnout řízení barev a v Zoneru si v nastavení-správa barev do tiskárny nastavím ICC profil papíru Fomei. Máte pravdu, tak to jde. Přesto bych měl raději papír Fomei i ve výběru papírů v podmenu vlastnosti tiskárny, pokud je šance je tam dostat... Je potom snažší papíry měnit a dělat i drobné barevné úpravy v tiskárně bez nutnosti upravovat vlastní obrázek.
lmazanek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz.charlie 23. 2. 2015 15:47

Nejenže to takto jde, ona to je jediná správná cesta. Je to prostě takto zařízené a má to svoje důvody. Netuším, proč by mělo být snažší měnit papíry ve vlastnostech tiskárny - prostě v menu tisk zvolím patřičný profil a vůbec nemusím lézt do vlastností tiskárny. Ovšem nevím, jestli to je v Zoneru nějak zvlášť složité, nepoužívám ho. A také je pravda, že obecný ICC profil jakéhokoli papíru toho moc nevylepší. Jediná možnost je profil vytvořit spektrofotometrem pro každou kombinaci inkoustu a šarži papíru. I když uznávám, že pro občasný tisk doma je to dost drahý špás. Pokud se netiskne větší množství fotografií s jednou šarží papíru, náklady na kalibraci i několikrát převýší naáklady na vlastní tisk protože je vždy potřeba vytisknout několik terčíků. A to nepočítám náklady na koupi spektrofotometru, případně cenu, kterou je potřeba zaplatit kalibrující firmě.
cz.charlie
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků