Jakou tiskarnu pro domaci tisk

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Janeiro 31. 8. 2014 20:14

Poradili byste, jakou tiskarnu pro domaci tisk fotografii byste doporucili? Pozadavek je tisk do velikosti A4, barevny, fotokvalita, cena "rozumna", wifi, kdyz to bude multifunkce ( scaner, kopirka) nebudu se zlobit. Tiskarna se bude pouzivat obcas, rozhodne nepojede kazdy den.
V soucasnosti pouzivam 3 roky starou PIXMU od Canonu a kvalita tisku celkem OK. Co je silene, je extremne pomaly start. Kdyz clovek potrebuje jednu fotku, tak tiskarna startuje hrozne dlouho, cisti se, profikuje trysky a inkoust ubyva a ubyva.... Nakonec si clovek rozmysli, zda to vubec potrebuje tisknout. Takze kdyby bylo neco pohotovejsiho, nebudu se zlobit
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 31. 8. 2014 21:02

To je problém inkoustové technologie. Když netiskneš, musí se na začátku pročistit, což kromě toho, že to trvá, znamená i ztrátu drahého inkoustu. Při častějším tisku se to zlepší, bude méně čistit, protože to méně zasychá.
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Janeiro 31. 8. 2014 21:24

Ano, to samozrejme vim. Ale ona dlouho zhavila i kdyz jsem treba tisknul druhy den po sobe. na nekterych tiskarnach jsem videl primo oznaceni quick start. Ma na fotky cenu i neco jineho nez Canon? Cekam kazdou chvili, kdy zafunguje zname Canonacke "ku*vitko" a tiskarna odejde do vecnych lovist
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 31. 8. 2014 22:47

ok, tak sry, ja PIXMu mam ale tisknu minimalne. Je asi starsi nez ta tvoje, snad jeste vydrzi :)
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod rousini 1. 9. 2014 07:57

Já doma netisknu, takže moje doporučení ber s rezervou, ale na digimanii dohledáš test nějaké Epsonky s dobrým poměrem cena/výkon a levným tiskem...
rousini
Návštěvník

Odeslat příspěvekod R.I.P 1. 9. 2014 09:36

Pokud bych já měl vybírat, šel bych do této
Pokud Ti opravdu stačí A4, pak je jasně nejlepší volba v poměru cena/výkon/spotřeba je asi tato
Vše za předpokladu, že chceš tisknout originálními inkousty. Alternativami se dá výrazně ušetřit i u jakéhokoliv canonu.
R.I.P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod celim 1. 9. 2014 14:57

No já osobně jsem toho názoru, že záleží co s těmi fotkami chcete dělat. Třeba já jsem kamarádce doporučil http://www.onlineshop.cz/it-a-kancelar/ ... 9870P.html .
Tiskárna tiskne neuvěřitelně lacino, takže člověk vůbec nepřemýšlí nad cenou fotek. Ty nejsou úplně dokonalé jako z drahé(cenou i inkousty) fototiskárny, avšak dáse to snést a když je zapotřebí nějaká opravdu dobrá fotografie na papíře, tak se to holt dá do fotolabu. Ale to je stejně jen můj názor.
celim
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janeiro 2. 9. 2014 21:51

Naklady na tisk jsou samozrejme taky dulezite, ale pri me frekvenci tisku je skoro dulezitejsi amortizace ceny tiskarny nez cena inkoustu. Proto se mi zda tiskarna za 5 tis. v porovnani s pixmou za 2 tis. skoro zbytecna. Nevite jak je na tom kvalita tisku fotek u jednotlivych vyrobcu inkoustovek? Kdyz jsem ji vybiral pred lety, tak Canon byl uvaden jako spicka v kvalite (rozliseni, velikost kapicky). Jak je na tom kvalita ostatnich (Epson, HP, Brother)?
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Skulivert 3. 9. 2014 06:32

Ostatní tiskárny jsou na tom dost podobne, osobne bych taky asi doporučil Epson L, pro jeho velkokapacitni inkousty a levný tisk, klidne by stačilo i neco levnejsiho než L800... ale levný tisk dnes nabízí treba i Brother a HP a fotky z nich taky nejsou vylozene tak spatne...
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janeiro 3. 9. 2014 20:31

"fotky z nich taky nejsou vylozene tak spatne..."
To je prave to co mne trochu desi. Kdyz uz si fotograf kupuje tiskarnu, tak proto, aby fotky byly dobre a ne aby nebyly "vylozene tak spatne....."
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Skulivert 3. 9. 2014 21:49

tak jinak... kvalitní fotolab to neni, fotky jsou úměrné ceně tiskárny a náplní
Skulivert
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Janeiro 4. 9. 2014 08:48

Zkusim to jinak. Pokud chcete fotku ve formatu A4, treba povesit na zed, jak to resite? Jdete do labu nebo nejakeho studia nebo tisknete sami a na cem?
Janeiro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 4. 9. 2014 09:51

Jdu do FotoLabu, vytisknu si fotku na formát 10x15, abych viděl zda dojde k nějakému posunu barev a pokud je to ok, udělám velký tisk. Při opakovaném tisku se držím vyzkoušeného stroje. Te'd třeba měnili funkce, přidávali podporu telefonů apod. , ale tiskárna je v tom stejná.

Nebo si u nich objednám tisk přes internet, pokud to má být třeba na matný papír.

Tisknu ale kusově, žádné 300 fotek z dovolené :)
Lotrandor
Moderátor

Odeslat příspěvekod Dolgor 4. 9. 2014 10:07

Janeiro, mám Epson P50, dal jsem za ni necelé 2 tisíce. Nevýhodou jsou extra malé kazety s inkoustem, celá sada přijde na 1200-1800, podle toho, jestli se mi zadaří vychytat nějakou akci. Kvalita tisku je skvělá, lepší než běžné laby, používám origo papíry. Jede to na inkousty Epson Claria, myslím stejné jako Epson L800. Jestli tiskneš jen trochu víc, spíš bych koupil L800, protože se ti ta investice brzy vrátí na inkoustech. Co se týče zasychání... Před rekonstrukcí bytu jsem Epsonku zabalil do pytle a strčil do krabice, spustil jsem ji až po 1 a 3/4 roce a zcela bez problému.

Na velké tisky chodím do autorsketisky.cz, upřednostňuju jejich baryt papír, max spokojenost. Používám správu barev a monitor vs tisk nevidím rozdíl, což se o fotolabech nedá říct ani náhodou - u těch mám ale zkušenost jen se spotřebními 10x15 až A4 formáty.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Skulivert 4. 9. 2014 10:34

Záleží, co od tiskárny kdo požaduje, pokud jen slušný levný tisk fotografií do a4 a nic víc, tak si myslím, že v pohodě stačí třeba Epson L110 a za ušetřený peníz se pak dá vesele tisknout... jinak kvalitní domácí tisk je docela náročný, takže záleží co s těmi fotkami se bude dít potom a kolik se jich bude tlačit... občasné foto do "domácího alba" bych asi moc neřešil a tiskl vesele doma, výstavní kousky či tam kde chci mít kvalitní print bych svěřil osvědčenému fotolabu... ono mít doma kvalitní monitor, tiskárnu, barvy, papír a to vše ještě pravidelne hardwarově správně kalibrované, také něco stoji a není zrovna asi moc běžné...
Skulivert
Návštěvník

Další stránka