Výběr fototiskárny

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod deepblue 1. 11. 2022 07:35

Ano, díky. Je to tak jak píšeš, při nastavení na top top jak to jde se řádkování eliminuje, to je patrné. Nicméně už to tu bylo psáno, z principu technologie "jezdících" trysek se prostě obraz skládá z řádků. Teď jde o to, jak nejlépe "vyrušit". Ale ta moje L805 bude přesto bohužel nepříliš vydařený kus, protože pokud do zblbnutí hlavu nečistím, na dalším tisku nebo už i v polovině se tam ty brázdy vytrvale objevují znovu.
Možná ta ultra vysoká kvalita už zmizela z důvodu pomalého tisku, ale tady není kam spěchat. Tak to vidím bledě u tohoto kusu, protože L3110 takovéto manýry nemá a je zamýšlena "jen" jako multifuknce. Díky, ať se daří a díky za všechny podněty. Až něco našetřím, zkusím Canon:))))))
deepblue
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomashr 1. 11. 2022 08:38

Da-MI - já si nemůžu pomoct, ale to, co máš na fotkách, vypadá přesně jak nějaká "přicpaná" (nemusí být úplně ucpaná) tryska a úplně si nemyslím, že tohle je "dáno principem"...
Jak jsem psal, nemám přímou zkušenost s L805, možná je na to nadprůměrně háklivá, ale prostě mi to nepřijde zcela OK.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Da_Mi 1. 11. 2022 08:47

ano, beru zpět, po rozkliknutí obrázku a nevím, proč to na jiným PC nešlo, to je prapodivné, jak přicpané a navíc trošku posunuté.

Nakonec taky jsem vyhodil starou L386, která začala "proužkovat", při jednom pohybu hlavy bylo vše s přemírou fialové, při dalším průchodu zelený nádech, prej nějaké podtékání inkoustu v hlavě.... Na tisk skript do školy to poté stejně stačilo, natištěno cca 7000 stránek a ozvala se odpadní nádobka
Da_Mi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod deepblue 1. 11. 2022 13:41

Tak poslední resumé...před chvílí mi přišly papíry Canon Plus Glossy II, asi ty jedny z nej co jsou, paradoxně jsou daleko hezčí než Epson papíry, ale ty hnusoby drážky se stále více zvýrazňují, takže šmejd tiskárny, mám smůlu holt, jinak by ty obrázky byly už opravdu k nerozeznání od klasické fotografie, zvlášť ten lesk Canon papíru. To je prostě život.))
deepblue
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ady_h 1. 11. 2022 14:06

L805 nieje ziadna highend tlaciaren, mal som predchodcu L800, tiez po case robila pruzky/banding (neskor uz nebolo ani moznost tlacit bezokrajovo lebo sa v cca 15% od spodneho kraju zacal robit svetly pruh ktory zmizol len tlaci s okrajom) a uz sa mi nechcelo abosolvovat cistenie a stelovanie hlav pred kazdou tlacou.... zostala mi potom uz len na kancelarsku tlac . Pouzival som original naplne, papiere snad vsetkych znaciek, najlepsie mi vychadzali Tecco papiere, povrch Luster. Mal som k tomu od Datacolor Print Studio kalibraciu, az po nej vsetko farebne sedelo ako ma. Podla mna su len dve moznosti ako mas moznost dostiahnut kvalitnu tlac....kupit profi tlaciaren, kde je 10-12 farieb, extra seda a pod alebo si to nechat tlacit u firiem ktore sa tomu venuju, touto druhou cestou som isiel ja som maximalne spokojny :-)
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 1. 11. 2022 16:22

Tak jsem dopadl i já, tiskárna šla z domu a tisknu u firem.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 1. 11. 2022 21:00

To samé i u mě :). Zas tak moc netisknu a stejně mi asi nejvíc vyhovuje z fotek udělat fotoknihu.

Ale musím říct, že s kvalitou tisku Epsonu jsem byl tenkrát maximálně spokojený. Tiskl jsem inkousty Claria a ani náznak nějakého řádkování. A černá byla hlubší než z minilabu, dodnes ty tisky vypadají parádně, žádné blednutí. Když jsou ve fotoalbu bez přístupu světla, tak prý vydrží 300 let.

Zásadní problém však byl, že to byly klasické malé náplně, takže tisk vycházel hodně draze. Obzvlášť, když jsem tiskárnu zapnul dvakrát do měsíce a spousta inkoustu se spotřebovala jen na pročištění trysek.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 2. 11. 2022 09:38

Hodně zásadní je, zda je požadavek na BW nebo tolik ne.
Pokud ano, tak to vyloženě levně nejde - chce to nějakou pigmentovou s hodně inkousty (včetně více šedých), což existuje jen s malými náplněmi a pokud člověk netiskne pořád, tak ekonomiku definitivně zabíjí to čištění, jak správně píše flor. Navíc je BW často háklivější i na papíry.

Na druhé straně ale u barvy to není zas tak zlé. Já třeba zažil opravdu hodně příjemné překvapení s Epsonem L7160. Je to na pohled jen taková "polofototiskárna" pojatá i dost kancelářsky, ale výstupy fakt pěkné, rastr žádný, s papíry Fomei, ke kterým jsou ICC i až překvapivě dobře sedí barvy.
A nejhezčí na tom je, že při tankovém systému je cena tisku vyloženě směšná... A druhá věc je, že to slouží i jako pohodová domácí tiskárna pro všechny, takže mi trysky mimoděk průběžně "proplachují" žena a děti a tedy nevadí, že fotky tisknu jen občas.

L7160 už se nedělá, nyní je L8160 (L8180 pro A3), kde ještě přibyl šedý inkoust (pro lepší BW, v color to asi bude podobné), tak jen doufám, že to nezmrvili a nezhoršila se ta výše zmíněná "pohodovost".
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 2. 11. 2022 10:36

tomashr: ja mam uz roky L800 a stale slape OK, sem tam treba pouzit intenzivne cistenie trysiek, ale inac parada. Stale cakam, kedy klakne a ona ide a ide. Ale treba mi kvoli praci nieco, co bude OK na fotky ale aj vratane scanneru/kopirky + wifi. Mas nejaky tip na nieco od Epsonu (preferujem Epson zo zvyku) ? Diky.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 2. 11. 2022 10:46

Landov - no to je právě L7160 (nově 8160). To je multifunkce se scannerem, LAN (teď ani nevím, zda má wifi, já to mám kabelem), podpora Airprint pro Apple mobilní věci, ale přitom dobře tiskne fotky (8160 by měla vylepšit i BW).
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Da_Mi 2. 11. 2022 10:48

na tu L8180 jsem koukal, přeci jen A3+ je A3+ , ale ta cena už je vysoká + dražší inkousty, výhoda je ta šedá barva, která zrovna u fotek z jeskyně by byla potřeba. Jenže tu L850 mám rok , koupená za super cenu snad 7500 kč a zase laborovat a nastavovat.....

Bohužel variantu jakoby L850 (a A3 varianty) s + šedou barvou neudělali, škoda.
Da_Mi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 2. 11. 2022 11:09

Pozriem, ďakujem.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 3. 11. 2022 09:01

Da_Mi píše:na tu L8180 jsem koukal, přeci jen A3+ je A3+ , ale ta cena už je vysoká + dražší inkousty, výhoda je ta šedá barva, která zrovna u fotek z jeskyně by byla potřeba. Jenže tu L850 mám rok , koupená za super cenu snad 7500 kč a zase laborovat a nastavovat.....

Bohužel variantu jakoby L850 (a A3 varianty) s + šedou barvou neudělali, škoda.


Ty dražší inkousty podle mne nestojí za řeč - jednak je to i v běžné ceně hodně slušné a navíc proti inkoustům L850 se už porovnává s jistým poklesem ceny, i do té novější řady se najdou o něco levněji, což rozdíl zmenší.

Co se týče ceny, tak to jsem kdysi taky řešil a je dobře si uvědomit, že L850 je "taková nedodělaná" - multifunkce bez LAN je prostě z mého pohledu blbě. Podle mne je v běžné ceně L8160 lepší poměr výkon/cena než L850, ale je mi jasné, že pokud jsi na to narazil v nějaké akci za 7500, tak to už vychází trochu jinak (normálně je ale 10-11k).

Jinak co se týče laborování, tak já jsem právě s L7160 laborovat moc nemusel - vzal jsem Fomei papíry, které mají pro Epsony profily a "prostě to funguje" - tisk z LR Classic. Pro L8160 už tam taky profily jsou, byť zatím ne pro tolik papírů jako u L7160, ale počítám, že to doplní.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Da_Mi 10. 3. 2024 22:40

ahoj, nakonec jsem skončil u tiskárny Epson L18050, A3+, spokojenost až na tu pořizovací cenu. Rastr neviditelný (orig. Epson Premiu glossy), zlepšení je proti L850 znatelné (navíc tomu naštěstí chybí takový divný "závoj" co zmizí až na pořádném světle co se projevoval u L850) a + ten formát A3+ je bomba. Matné papíry tomu nechutnají, na ty kupte pigmentovou tiskárnu, ale lesklé a pololesklé papíry vychází moc dobře.
Da_Mi
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků