Někdo se zkušenostmi s Reflecta DigitDia 7000?

Tiskneme a vyvoláváme digitální fotografie

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Kevlarius 10. 11. 2019 13:00

Ahoj všichni,
po svém tátovi a dědovi jsem zdědil opravdu pořádné množství zásobníků plných diapozitivů. Oba byli náruřivými fotografy. Jedná se tedy celkem o tisíce diáků zachycujících naše rodinné dějiny od poloviny šedesátých let až po začátek devadesátek.
Náhodou jsem zjistil, že ty diáky postupně ztrácí kvalitu - barevný posun, zejména do modré, celkové tmavnutí, ztráta kontrastu,...... Sice je mi jasné, že další rodinné generace momenty zachycené na těch diácích už nejspíš nijak nebudou zajímat, budou tam prostě zachyceni cizí lidé v cizím prostředí,..... koho z prapotomků asi zajímá např. pradědeček, prababička, lidi kolem nich a okolnosti za kterých byl snímek pořízen, že?
Nicméně bez ohledu na tuhle realitu je mě prostě líto nechat ty diáky naprosto "rozplynout".
Rád bych ty diáky tedy digitalizoval. Vzhledem k jejich množství je nejlevnější variantou pořídit si na to vlastní scanner. Mám k dispozici Plustek OpticFilm 8200i, ale tento scanner, kromě toho, že je velmi pomalý a umožňuje vložit do zásobníku pouze 4 diáky, které se musí přehazovat ručně, tak tmavší diáky není schopen pořádně prosvítit, takže z nich nedokáže dostat snímek, který obsahují.
Napadlo mě tedy, že bych mohl pořídit ten výše uvedený Reflecta DigitDia 7000, který je daleko vyšší level, než je ten Plustek. Avšak vzhledem k vysoké ceně bych ale rád znal názor někoho, kdo s tímto scannerem už pracoval. Jak má silnou osvětlovací LED, nejlépe ve srovnání v tím Plustekem? Jak spolehlivě u něj funguje automatické vkládání diáků? Je možné nacpat zásobník např. 36 diáky, nechat scanner bez dozoru a po určité době mít na disku 36 kvalitních snímků?
Předem díky všem, kdo odpoví něco k věci.
Kevlarius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SvobodaT59 8. 3. 2021 13:42

Mám podobnou touhu. Zabývám se profesionálně digitalizací a teď mě čeká velká dávka diáků. Možná bychom mohli spojit síly.
SvobodaT59
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků