Photoshop - sépia efekt a odstranění červených očí

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod borlandisc 28. 1. 2008 14:46

Neviem ako dosiahnuť kvalitný sepiový odtéň na fotkách. Našiel som vo Photoshop 6 CS nejakú takú funkciu. Nikdy to však nebolo kvalitné. Najlepšie by bolo keby mi to niekto ukázal na praktickom príklade nejakeho obrázku. Červené oči som asi po dvoch hodinách odstránil. Existuje jednoduhšia metóda vo fotoshope než je pracné vyklikávania lasom? Je ten zoner jednoduhší Photoshop?
borlandisc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 28. 1. 2008 14:54

v cs3 mas funkciu na odstranenie cervenich ocich ..... neviem ako je to v 6-ke.

Prevod do sephie je asi prevod do CB a otom sa tu uz pisalo
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mobil-man 28. 1. 2008 16:24

pokud v PSku neumis, tak v nem nepracuj... neni to nastroj idealni pro bezne upravy pro amatery.
BTW uprav si nazev threadu, at to lidem neco rekne.
Mobil-man
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod drAcOniS 28. 1. 2008 18:36

Dvě hodiny odstraňovat červené oči?! :shock:

V PS to jde více způsoby, nicméně na červené oči (když už se vyskytnou) mi přijdou dost dobré výsledky odpovídající funkce v Zoneru. Ale když už PS, tak se s ním buď trošku naučit anebo nebýt líný a projít internet - zrovna návodů na odstranění červených oči se na něm válí spousta.

Sépie se dá v PS udělat celkem jednoduše třeba přes nabídku Image->Adjustments->Hue/Saturation, vpravo dole zaškrtnout políčko Colorize a pak už si jen pohrát s hejblátky Hue a Saturation (omlouvám se, že nepíšu položky česky, ale mám anglickou verzi).

Téma jsem přejmenoval.
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bery 28. 1. 2008 20:05

To mi prijde jak s kanonem na vrabce. Sepii a odstraneni cervenych oci zvladne mnoho editoru a jsou pritom free. Photoshop je profi nastroj a je tedy potreba se s nim trochu naucit.
Bery
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Queribus 29. 1. 2008 12:42

Mobil-man píše:pokud v PSku neumis, tak v nem nepracuj... neni to nastroj idealni pro bezne upravy pro amatery.
BTW uprav si nazev threadu, at to lidem neco rekne.

No vy jste dobrák, pokud s tím neumíš, tak s tím nedělej! Víte, pane moderátore, takovou radu si strčte ze klobouk. Je mi jasné, že Vy jste uměl všechno hned, možná od narození, ale my ostatní jsme troubové a tak se musíme učit. A občas se někoho zeptat.
Fotím Canonem, ale nejlepší byl stejně ZENIT.

Dobré světlo!
Queribus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 29. 1. 2008 14:11

on to myslel v dobrom .....

Velakrat je lepsie pouzit zjednoduseni program na zaciatok ako hned sa pustat do CS3 .....

Ako ti tu aj ostatny pisu CS3 je profi nastroj a nieje vhodny pre laika. Napr konverziu do CB tzv aj do sephie robym tak ze obrazok rozbyjem do 3 farebnych kanalov na 3 obrazky (smart layere) a potom ich spetne mixujem do jedneho tak dosiahnem idealny konverziu do CB potom prihodim dalsi jednofarebny smart layer nasledne este nejaky contrastny, jasovy, hodnotovy effekt a vysledkom je splet 5-10 smart objektov co mi dovoluje v kazdom okamihu menit lubovolne nastavie ktore som urobyl pocas celej editacie .....

IMHO podlamna ti nechces takto komplikovane riesenie a preto ako ti ludia pisu asi je lepsie pouzit free soft a mas to na 1 klik.

To ze si dokazez stiahnut a nacierno naistalovat profi soft stale nezname ze je to to najlepsie riesenie pre teba .....
irmo
Návštěvník