Raw convertor pre FinePix S5600

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod eric (novy) 25. 7. 2006 10:07

Poradi mi niekto Raw convertor pre Fuji FinePix S5600, v ktorom by som mohol upravovat fotky este pred A/D prevodnikom?
Vdaka
eric (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 25. 7. 2006 11:12

A jak by sis predstavoval aby to fungovalo? Analogovy pocitac predpokladam nemas.
Wikan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 25. 7. 2006 11:21

Wikan: nač ten tón? :wink: všichni zasvěcení vědí, jak to myslel. včetně tebe.. :)
eric: Přístě to lépe napiš... třeba před zásahem obrazového procesoru. je to sice laicky, ale je to o něco přesnější :wink:
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod eric (novy) 25. 7. 2006 11:36

beat: Vdaka. Ak teda vies ako to myslim, tak mi vies aj poradit?
eric (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod izmask 25. 7. 2006 11:36

s7raw by mal ísť na 5600 napr.
http://www.photo-freeware.net/s7raw.php
izmask
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 25. 7. 2006 11:55

beat píše:Wikan: nač ten tón? :wink: všichni zasvěcení vědí, jak to myslel. včetně tebe.. :)-/quote]

Ne to se pletes, praxe me naucila, ze lide se casto ptaji na nesmysly naprosto vazne a ne omylem. Takze jsem to opravdu pochopil, jako ze chce zpracovavat udaje, jeste pred tim nez se dostanou na A/D prevodnik.
Wikan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eric (novy) 25. 7. 2006 12:08

Wikan, pytal som sa presne na to co pises. Ak je to nezmysel upravovat foto pred A/D prevodnikom, tak sa tomu asi nerozumiem (co je mozne). Tak som to ale pochopil z clanku v Digifoto. Tak mi prosim povedz - da sa to , alebo nie?
eric (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 25. 7. 2006 13:06

Wikan: On se ptal hlavně na RAW editor..což by z toho mělo být jasné. RAW(u Fuji zřejmě RAF) je přesně daný formát... Obejít RAW prostě nejde... Někdy se tomu říká "surová data ze snímače", takže odtud zřejmě ten dotaz pramení.
eric: Já měl Fuji S7000 a tam byl skvělý třeba ten S7raw, ale jestli je i na jiné typy nevím...podle http://www.geocities.co.jp/SiliconValle ... s7raw.html
by měl podporovat i 5600
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod USER47 25. 7. 2006 13:12

Nebo Adobe Photoshop s pluginem Camera Raw. To už ale není levná záležitost, pokud to nechceš ukrást.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.o.v.b.o.j 25. 7. 2006 13:17

já mám ten stejnej problém až na to že mám FZ30 a bibble mě nefunguje
k.o.v.b.o.j
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 25. 7. 2006 13:17

eric píše:Wikan, pytal som sa presne na to co pises. Ak je to nezmysel upravovat foto pred A/D prevodnikom, tak sa tomu asi nerozumiem (co je mozne). Tak som to ale pochopil z clanku v Digifoto. Tak mi prosim povedz - da sa to , alebo nie?

To jsi asi pochopil spatne, protoze pred A/D prevodnikem se to opravdu zpracovavat neda. Zpracovavat se da az to co je za nim, ale jeste pred obrazovym procesorem. Nazorne vysvetleni najdes tady:
http://www.fotografovani.cz/art/fo_upra ... oces2.html
V dolni tretine stranky.
Wikan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Otass 25. 7. 2006 19:17

Jasna volba je "S7raw" a ten funguje pro vsechny aparaty Fujifilm, ktere maji RAW (*.RAF) soubory. Osobne jsem ho pouzival pro S5000 a S9500 a ma vse co muze smrtelnik potrebovat. Korekce expozice samozrejmosti a dobra vec jsou take krivky a ukladani do 16bitoveho TIFu. Jasna volba

Jinak to, co bys ziskal pred A/D prevodnikem by byly nejspise elektricke impulzy...ty by sis tak mohl akorat natahat do palce... :) pokud mi to aspon trochu pali, pak pismenka "A" a "D" znaci ANALOG/DIGITAL prevodnik tzn. ze chces-li neco upravovat v PC, pak to musis mit digitalni.
Otass
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wikan 25. 7. 2006 20:19

Otass: Korekce expozice u RAW nejde. Sice se tvari ze jde, ale uz je to jenom zesvetlovani zdigitalizovanyho signalu. Skutecna korekce expozice ale meni expozicni parametry (clonu a cas).
Wikan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eric (novy) 25. 7. 2006 21:21

Vdaka chalani, zase som o nieco mudrejsi. To viete, ked niekto zacina s digitalom a prilis vela cita .... Idem skusit ten S7raw.
eric (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 26. 7. 2006 14:04

Wikan: Jsi moc zatížen na slovíčkaření..to také není dobré. Samozřejmě že korekce expozice u RAWu jde. Je to jedna z hlavních výhod toho formátu a používám to dost často. Jak to funguje technicky je věc druhá. Výsledek je takový, že kompenzací expozice v RAWu jsem schopný vytáhnout z přeexponované oblohy klidně i větve stromu, aniž by se ztratila kresba kdekoli jinde na fotce...
Čili, použitelné a užitečné to je. :wink:
beat
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků