Jaky free program na skladani fotek do panoramat?

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Jerry 25. 7. 2005 13:40

Znate nejaky kvalitni program na skladani fotek do panoramat, ktery by byl zdarma (nemyslim demoverzi)? Nejlepe pro windows?

Zkousel jsem Hugin a ani by mi nevadilo, ze potrebuje oznacit kontrolni body. Problem je, ze vetsinou je spojeni fotek hodne videt (nonaGui i PTStitcher). I kdyz nastavim korekci barev a jasu, tak skoro vzdy je na obloze videt misto spojeni (zbytek fotky je vetsinou v poradku, jen obloha vypada hrozne). Da se to sice opravit rucne v Gimpu, ale to je dost prace. Pritom ze stejnych fotek mi demoverze Panorama Maker vyrobil slusny vysledek sam bez uprav.

Je nejaky lepsi free program nez hugin? Nebo delam neco spatne?
Jerry
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mickaelb 25. 7. 2005 14:39

Velmi jednoduchy a nekdy i hodne uspesny je PixAround, nevim jestli je ale free, ale kdyztak dava jen maly prouzek dospod, tak ho treba v Gimpu oroznes.
mickaelb
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Wallper 25. 7. 2005 15:11

Já používám Panorama Factory. Funguje dobře a fotky spojí sám. Na vás zbyde už jenom vyladění a ořez. Do verze 1.6 je to freeware. Můžete ho stáhnout z

http://www.panoramafactory.com/download.html#freeware

má asi 2,4MB.
Wallper

Odeslat příspěvekod Jerry 9. 8. 2005 21:46

Tak po vyzkouseni nekolika programu jsem nakonec zustal u programu Hugin. Problem viditelnych prechodu jsem vyresil stazenim souboru enblend.exe, nastavenim ciloveho typu na tiff a povolenim soft blending. Trva to sice dele, ale vysledek je mnohem lepsi.

U ostatnich vyzkousenych free programu byl hlavne problem, ze si neporadili kdyz je panorama slozeno z fotek v nekolika rovnobeznych radach (foceno z ruky). Huginu to nedela problemy (kdyz si clovek naklika kontrolni body), ale ostatni programy vetsinou zvladly jen jednu radu fotek a foceni bez stativu obcas uplne branilo ve slozeni.
Jerry
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 5. 9. 2006 05:54

Jerry
Hugin nepotřebuje ručně naklikat kontrolní body, umí je najít sám. Ve Windows na to můžeš použít hned dva programy - AutoPano a AutoPano SIFT. Viz. můj návod.

Při focení je vhodný nastavit manuální expozici, potom nebudou rozdíly v jasu u jednotlivých fotek.
jech
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 5. 9. 2006 08:12

photostich od CANONU
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod odklizec 2. 10. 2006 12:42

AutoStitch je velmi dobry!
http://www.cs.ubc.ca/~mbrown/autostitch/autostitch.html

Obcas se na nekterem miste zasekne a je treba mu trosku pomoct, ale jinak super vysledky!
odklizec
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotohans 4. 10. 2006 19:37

hejno prográmků na panorama nalezneš zde
http://www.fotohans.net/catalogue.php?doit=links&zidlc=30

tady je přímo odkaz na článek kde je provedeno jejich srovnání
http://www.had.tym.cz/
fotohans
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 10. 2006 09:28

urcite AutoStich...ma len minimalne potrebne nastavenia /velkost, kvalita, a nastavenie velkosti vyuzitelnej RAM u PC/...tot vse..a ani sa nemusi instalovat...staci len nakopirovat, vyskusat a ak sa nahodou nebude pacit tak vymazat. ...a vysledky ma niekedy az neuveritelne kvalitne!
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Náhlovský Jiří 14. 3. 2007 01:04

Ve světě počítaču 24/2006 listopad byl zdarma jako příloha software Zoner Panorama Maker přímo importovaný ze Zoneru Photo Studio 9
Který je plne funkční má i svoje registrační číslo které je v časopise taky přiloženo
Takže kdyby si měl ještě chuť tak si jej zkus přiobědnat stojí cca 55 Kč a v časopise uvadějí že sám ZPM stojí 300 Kč :idea:
CPU AMD Athlon XP 3200+
Náhlovský Jiří
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Boyda 14. 3. 2007 17:33

Zoner Panorama Maker (reg.cislo sezenes bezproblemu na interntetu) . http://www.deviantart.com/deviation/50563436/ - tady mam napriklad vysledne foto primo ze ZPM:)

dale je velmi dobry treba Canon Photostitch, nebo freeware PanoramaPerfect.
Do what you like, and like what you do.
Boyda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radar28 21. 1. 2008 09:35

Mám problém s Huginem: projdu celým procesem vytváření panorama, ale když zadám, že chci výsledné panorama do tiffu a dám Slepit, tak probíhá výpočet, ale výsledný soubor nikde nenajdu. Pokud vyberu jpg, tak to funguje. Nevíte někdi, jak toto řešit? Nikdo jste na tento problém nenarazil?
radar28
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radog 9. 5. 2013 12:14

Firma Microsoft ponúka na svojich stránkach už niekoľko rokov program Microsoft ICE (Image Composite Editor), ktorý je podľa mňa medzi panoramatickými programami ktoré sú zdarma ten najlepší. Má veľmi jednoduché intuitívne ovládanie a výsledné panorámy sú vo výbornej kvalite.

http://www.fotoo.sk/panoramy-kvalitne-a ... osoft-ice/
radog
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gblack 10. 5. 2013 06:43

radar28 píše:Mám problém s Huginem: projdu celým procesem vytváření panorama, ale když zadám, že chci výsledné panorama do tiffu a dám Slepit, tak probíhá výpočet, ale výsledný soubor nikde nenajdu. Pokud vyberu jpg, tak to funguje. Nevíte někdi, jak toto řešit? Nikdo jste na tento problém nenarazil?

Jedna dobrá a jedna špatná.
Na problém jsem narazil a vyřešil. 8-)
Už nevím jak. :oops:
Na inetu je spousta dotazů ohledně toho, ale vše v AJ. Jen si vybavuji, že to byla totální ptákovina, kterou bylo třeba udělat. Skoro bych to přirovnal obecně k tomu, když jsem v Gimpu zkopíroval vrstvu do masky a ona tam nebyla a místo tho se mi objevil další plovoucí layer. Po ukotvení se vše dostalo tam kam má. Začátečníka to ale netrkne. Takže podobná akce se týká tvého problému. Try uncle google.
D90 + NIKKOR 18–105mm f/3,5–5,6G ED VR AF-S DX
Doerr DAF-42
gblack
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mcfee 10. 5. 2013 09:30

MS ICE mužu jen doporučit, zvládá automaticky a několikařadové panorama, všechno si sám složí a výstup je vyborny (dle mých dřívější skušeností rozhodně lepší než zoner)
Mcfee
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků