Nefunkční Mapy.cz v Zoner Photo Studio 18 a starším

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ziki 4. 11. 2021 14:07

Zdravím, nějakou dobu, asi 14 dní možná víc, v ZPS 18, ale i ZPS 17 nefungují Mapy.cz. Při přepnutí ve správci na mapu to jako by načítá mapové podklady, v pravé dolní rohu je logo Mapy.cz a v levém horním rohu vyhledávací řádek, ale to je asi vše. Je to jen problém u mě nebo už Zoner zařízl starší verze ZPS :?: :hm Jinak všechny verze ZPS mám samozřejmě koupené legální a Zoner mi v nich stále nepřestává připomínat nejrůznější akce na ZPS X.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 4. 11. 2021 20:27

Myslím, že Zoner za to nemůže. ZPS nepoužívám, ale používám NX Studio, které pracuje s Google mapami. Po nějaké době na novém počítači se mě stalo, že při přepnutí na mapy aplikace začala vždy padat. Zkoušel jsem všechno možné, ani Nikon support nepomohl. Až pak náhodou jsem někde narazil na nějaký úplně jiný problém, který byl způsoben nějakou konfiguraci Internet Exploreru a doporučovalo se resetovat IE do původního nastavení. A to pak skutečně pomohlo i tady. Ačkoliv nikde nebylo uvedeno jak mapy pracují, tak aplikace pro vykreslování map využívala Internet Explorer. Je proto docela možné, že starší verze ZPS pracuje podobným způsobem a že pro Mapy.cz využívá IE. Ovšem na IE už Mapy.cz jak jsem zjistil zobrazit nejde. Možná to bude ten problém. Ještě je možné že by pomohl i reset Edge nebo Chrome, ale pochybuji. ZPS ve starších verzích s Edge pracovat asi nebudou. Je proto dost možné že pro práci s mapami bude nutné ZPS upgradovat.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 5. 11. 2021 06:25

No nevím, ale už u více aplikací se v minulosti stalo, že některé mapy (ať už Google, Apple nebo ještě jiné) u staré verze přestaly chodit, protože se změnilo jejich API a byl nutný upgrade aplikace. U dále rozvíjené aplikace to uživatel často ani nezjistil, poskytovatelé map leckdy nabízeli obě API po nějakou dobu paralelně a na upgrade byl čas, ovšem právě uživatelé nějaké staré verze o ně mohli přijít i definitivně.
Druhá možnost jsou změny v OS, kde to běží - houghs píše o vlivu nastavení MSIE a zrovna tento program se mění dost.
Souhlasím s tím, že to může vyřešit nějaká drobná změna nastavení, ale bohužel taky nemusí, tohle je právě jeden z příkladů procesu vedoucí k tomu, že se nedají udržet starší verze produktů v chodu "navždy".
A opravdu to spíš nebude nějaké aktivní "zaříznutí" ze strany Zoneru, pravděpodobnější jsou změny na nějaké jiné straně, které Zoner pouze už u starých verzí neopraví.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ziki 8. 11. 2021 10:28

Byl jsem pár dní mimo domov a teď vidím, že ZPS18 v režimu Mapa už vypisuje hlášku, že z důvodu změny v API od Seznam.cz jsou mapové podklady mapy.cz v této verzi nedostupné. A hned v další větě, že funkční mapové podklady najdu v nejnovějším ZPS X, který si můžu na 30 dní vyzkoušet :roll:.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 8. 11. 2021 11:04

Tak to bolo aj v LR 6. Proste tlačia zákazníkov do predplatného.
landov
Expert


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků