Lightroom 6 a přesun fotek na jiný disk

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ziki 18. 5. 2021 09:41

Zdravím, prosím vás, lze nějak jednoduše a hlavně bezpečně v Lightroomu 6 přesunout fotky na jiný disk?
Přesně ji jde mi o toto, momentálně a z historických důvodů mám fotky na disku D: v hierarchické struktuře např. "d:\FOTKY\2009_07\2009_07_28 Oslava", ale na disku D: jsou i jiné věci, profilové adresáře jiných uživatelů apod. a rád bych, aby fotky byly úplně na samostatném disku např. E: s úplně stejnou strukturou. V podstatě bych chtěl v cestě k fotkám jen vyměnit písmeno D: za E:. V Lightroomu když kliknu v levém panelu Folders pravým tlačítkem na složku s fotkami, tak tam je možnost "Update Folder Location..." kterou jsem už asi párkrát využil, když jsem po importování fotek třeba dodatečně přejmenoval nebo přesunout adresář, jenže představa, že bych toto měl dělat ručně pro stovky adresářů mě moc neláká. Neřešil už někdo něco takového, ať znova neobjevuji kolo? Zrcadlovou kopii fotek z disku D: už mám na disku E: a katalog stejně jako samotné fotky samozřejmě pravidelně zálohuji :-).
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 18. 5. 2021 10:46

cely ten adresar presun z D na ktorykolvek iny disk, napr. E. Ked otvoris katalog tak jednoducho mu nasledne ukaz cestu na E a je to.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 19. 5. 2021 05:50

Hej, akurat 3 dni dozadu som presuval RAW priecinok na druhy disk, klikol v LR na ten priecinok (ktory obsahoval dalsich 9 priecinkov s foteniami a asi 4tis fotkami) pravym tlacidlom, dal aktualizovat umiestnenie a s fotkami sa dalo okamzite pracovat...

Ak ti nahodou ukazuje iba disk + velke mnozstvo priecinkov (aj 100 keby ich je), tak klikni pravym tlacidlom na lubovolny z nich a vyber moznost "show parent folder", aby sa ukazalo v ktorom priecinku sa nachadzaju, nasledne mozes presunut cely priecinok na disku a aktualizovat v LR jeho umiestnenie.

Zobrazenie.jpg
Zobrazenie.jpg (43.91 ) Zobrazeno 1356 krát
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 19. 5. 2021 19:29

landov: Díky za reakci, ale asi nechápu, jak to myslíte. Fotky jsem pomocí Total Commanderu nakopíroval z disku D: na disk E:, fotky jsem pro jistotu jen kopíroval a nepřesouval, co kdyby a když otevřu katalog, tak se nic nestane. Katalog mám mimochodem uložený v uživatelských adresářích na disku C:.

Ondrej Bobek: Tak toto vypadá na trefu do černého! Já měl v panelu Folder zobrazené jen stovky posledních úrovní adresářů s fotkami, tedy z cesty "d:\FOTKY\2009_07\2009_07_28 Oslava" jsem tam měl jen "2009_07_28 Oslava" apod. Pomocí "Show Parent Folder" jsem se dostal ke kořenovému adresáři fotek "d:\FOTKY" a u tohoto jediného adresáře by mělo stačit dát "Update Folder Location..." na nový disk. Jakmile dodělám ještě rozdělané fotky, synchronizuju disky, zazálohuju katalog a zkusím to přesunout :-).
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků