Potíže se Zonerem a PS

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Cipís 27. 10. 2020 19:49

Zdravím, zničehonic mi Zoner a PS přestali zobrazovat fotky ve formátu NEFF :hm Malé náhledy v katalogu vidím, ale jak to chci otevřít v editoru, otevře se jen bílé okno. LR funguje normálně. Nevíte někdo co s tím ? Já už nevím ... :/
Díky za jakýkoliv tip

Zbyněk
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 27. 10. 2020 19:54

Akú máš verziu LR a PS a z ktorého foťáku sú nef súbory? ?
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Cipís 27. 10. 2020 20:03

PS mám CS 8.0 a LR CC 2019 v 8.2.1.10 Je to z Nikonu 7100
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 27. 10. 2020 20:11

Pozri si este aky mas Camera Raw verziu. Pre D7100 by to mala byt verzia min.7.4.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bosonozka 27. 10. 2020 20:25

Zkusil bych taky aktualizovat Adobe DNG Converter (ten využívá Zoner).
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cipís 27. 10. 2020 20:27

ok,díky za rady ;) zajímavé je, že do teĎ to makalo v pohodě ...
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kirtap 28. 10. 2020 01:02

S dovolením trochu vetřu taky s problémem v Zoneru. Mám 17 a používám jej jen pro organizaci, zmenšování a tisk. Mám teď novou R5. Ani po aktualizaci DNG convertoru (na v.13) ale nezobrazuje rawy a když je externě převedu tak v zoneru dng soubor v náhledu složky zobrazí, ale po otevření složky tam ten soubor není (vidět) i když fyzicky tam je. LR i Ps se souborem z R5 už umí pracovat.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Flor.cz 30. 10. 2020 16:18

Kirtap: Zkoušel jsi Adobe Bridge? Je zdarma a nativně zvládá všechny RAWy.

Když používáš LR a PS, tak mi to přijde jako daleko lepší řešení. Díky provázanosti Adobe produktů v Bridge uvidíš RAWy i s úpravami, které jsi udělal v LR či CameraRAW. Stejně tak se dají v Bridge prohlížet a organizovat PSD z Photoshopu.

Bridge toho umí ještě daleko víc https://www.flor.cz/blog/kvalitni-prohl ... be-bridge/
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kirtap 30. 10. 2020 19:05

Flor.cz - asi to budu muset zkusit, zatím jsem nepřišel na to jak to vyřešit. Díky za odkaz, kouknu.
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cipís 30. 10. 2020 19:16

Tak já to zatím nerozchodil :/ Zkouším stáhnout jinou verzi camera raw. Doteď jsem žádný neměl a fungovalo to, myslel jsem, že je to už součástí novějších PS. Zoner jsem také nerozběhal, jsem si lama, ale nemohu najít kde aktualizovat ten DNG converter. A aby toho nebylo málo včera začal zlobit i LR. Víc jak 15 let s těmito programy pracuji a nikdy jsem nic podobného neřešil.

Tak mě napadá... posledních pár dní mi PC hlásí nedostatek místa na discu C. Programy mám nainstalované na E, může to mít souvislost ? Zkoušel jsem nastavit odkládací disk na jiný, ale stejně to nefunguje. Jsem v pasti .. :(
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kirtap 30. 10. 2020 19:23

Cipís, v zoneru je v nastavení položka kde odkážeš na místo kde máš dng conv. nainstalovaný a on už si to obsluhuje sám. U mně to stejně nepomohlo, a u tebe to zřejmě na to taky nebude mít vliv na ten tvůj problém, když to před tím fungovalo. A zkusils uvolnit místo na tom C?
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bosonozka 30. 10. 2020 19:46

2Cipis: tady stáhneš https://supportdownloads.adobe.com/deta ... ftpID=7021
a nainstaluješ

mě to před časem pomohlo v zoneru na mé problemy s rawy (verze x)
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cipís 30. 10. 2020 20:02

Kirtap: děkuji za nasměrování, zkusím to, ikdyž velké naděje do toho nevkládám. No, to může být právě jádro pudla :) Když mi PC začalo hlásit plný disk C tak jsem ho vyčistil + defragmentoval a řekl bych, že potom to právě přestalo fungovat :/

bosonozka: díky, staženo mám jdu to nainstalovat a uvidím

-- 30. 10. 2020 20:21 --

bosonozka: tak nenainstaluji, mám win 7 a chce to 10 a výš :( dá se ještě někde stáhnout verze na starší win ? Nebo už mám prostě smůlu ..??
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kirtap 30. 10. 2020 20:49

Tak asi nějak zjistit, jestli se při úklidu do toho nepřipletlo něco důležitého.

-- 30. 10. 2020 19:51 --

https://supportdownloads.adobe.com/prod ... rm=Windows

tady jsou dostupné všechny verze a ty asi potřebuješ v. 7.4
Kirtap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bosonozka 30. 10. 2020 23:39

2Cipis: Zkusil bych stáhnout co nejnovější verzi, která ještě podporujou win 7 (z toho odkazu, co psal Kirtap) - je to u každé verze napsané

Jinak nevím, jestli si zaznamenal, ale win 7 už nemají podporu od Microsoftu (info např. zde: https://www.alza.cz/windows-7-konec-podpory)
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cipís 31. 10. 2020 02:04

Díky vám oběma. To že skončila podpora samozřejmě vím, s novými otálým, je to hromada práce to všechno přeinstalovat.
To by ale na funkci těchto programů nemělo mít vliv, nebo se mýlím? Zkusím stáhnout tu starší verzi CR a uvidím.
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bosonozka 31. 10. 2020 15:05

V tomto konkrétním případě vliv win 7 vs 10 si myslím mít nemělo. Spíš problém vznikl asi u toho čištění. Tady by pak snad mohla pomoc čistá reinstalace programů kde je problém, ale nejdřív bych zkusil to co jsem psal výše.
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cipís 31. 10. 2020 17:14

Reinstal jsem zkoušel, bez výsledku. Večer zkusím tu starší verzi CR.
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bosonozka 31. 10. 2020 17:24

Ještě mě napadá - nemáš vytvořený bod obnovu z doby, kdy ti vše fungovalo...?
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cipís 1. 11. 2020 18:33

DNG nainstalováno - nic. Zkusil jsem nainstalovat Nikon Capture - to samé vše otevře krom RAW souborů. To bude něco systémového ve win. :/ všechny editory stejný problém.
bosonozka - to bohuzel nemám

už toho začínám mít opravdu plný zuby :((
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 1. 11. 2020 18:36

Máš stažený NEF codec pro Windows?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Cipís 1. 11. 2020 20:54

pemar: mám klasický codec balík CCCP. Ale jak jsem již psal, doteď to fungovalo. Někdy v minulém týdnu,po vyčištění disku C to začalo. LR zlobí,ale po chvilce trápení to většinou rozchodím, ostatní ne.
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 1. 11. 2020 21:08

Tak to ještě zkus:

https://downloadcenter.nikonimglib.com/ ... Codec.html

Mne se ještě nestalo, že by mi Nikon Capture neotevřel NEF. Něco sis tam smazal při tom čištění.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Flor.cz 1. 11. 2020 23:23

To je fakt divný, máš dostatek volného místa i na ostatních discích? Ještě bych zkusil vypnout akceleraci zobrazení pomocí grafické karty, třeba máš problém s ovladači grafiky.
fff
Flor.cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cipís 2. 11. 2020 01:17

Na ostatních discích místa dost. Mě to taky zaskočilo ten Nikon Capture. Jakmile chci otevřít NEF tak se sekne a už s tím neudělám nic. Chlapy díky, zkusím ještě co píšete a pak to snad celé shodím a reinstal win �
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cipís 4. 11. 2020 00:41

Tak bohužel nepomohlo ani nainstalování codecu. Už vážně nevím,jedině, že by mi to něco smazalo z registru ? No, aspoň, že funguje ten LR. :/
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cipís 4. 11. 2020 14:22

ještě jsem přišel na to, že ve windows prohlížeči mi to RAWy zobrazí, tohle mi už hlava nebere :))
Cipís
Kolemjdoucí