Potíže se Zonerem a PS

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Cipís 31. 10. 2020 01:04

Díky vám oběma. To že skončila podpora samozřejmě vím, s novými otálým, je to hromada práce to všechno přeinstalovat.
To by ale na funkci těchto programů nemělo mít vliv, nebo se mýlím? Zkusím stáhnout tu starší verzi CR a uvidím.
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bosonozka 31. 10. 2020 14:05

V tomto konkrétním případě vliv win 7 vs 10 si myslím mít nemělo. Spíš problém vznikl asi u toho čištění. Tady by pak snad mohla pomoc čistá reinstalace programů kde je problém, ale nejdřív bych zkusil to co jsem psal výše.
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cipís 31. 10. 2020 16:14

Reinstal jsem zkoušel, bez výsledku. Večer zkusím tu starší verzi CR.
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bosonozka 31. 10. 2020 16:24

Ještě mě napadá - nemáš vytvořený bod obnovu z doby, kdy ti vše fungovalo...?
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Cipís 1. 11. 2020 17:33

DNG nainstalováno - nic. Zkusil jsem nainstalovat Nikon Capture - to samé vše otevře krom RAW souborů. To bude něco systémového ve win. :/ všechny editory stejný problém.
bosonozka - to bohuzel nemám

už toho začínám mít opravdu plný zuby :((
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 1. 11. 2020 17:36

Máš stažený NEF codec pro Windows?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Cipís 1. 11. 2020 19:54

pemar: mám klasický codec balík CCCP. Ale jak jsem již psal, doteď to fungovalo. Někdy v minulém týdnu,po vyčištění disku C to začalo. LR zlobí,ale po chvilce trápení to většinou rozchodím, ostatní ne.
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pemar 1. 11. 2020 20:08

Tak to ještě zkus:

https://downloadcenter.nikonimglib.com/ ... Codec.html

Mne se ještě nestalo, že by mi Nikon Capture neotevřel NEF. Něco sis tam smazal při tom čištění.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Flor.cz 1. 11. 2020 22:23

To je fakt divný, máš dostatek volného místa i na ostatních discích? Ještě bych zkusil vypnout akceleraci zobrazení pomocí grafické karty, třeba máš problém s ovladači grafiky.
✔️ Galerie pro fotografy zdarma:.. http://_Story_Show_Gallery_.flor.cz
Flor.cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cipís 2. 11. 2020 00:17

Na ostatních discích místa dost. Mě to taky zaskočilo ten Nikon Capture. Jakmile chci otevřít NEF tak se sekne a už s tím neudělám nic. Chlapy díky, zkusím ještě co píšete a pak to snad celé shodím a reinstal win �
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cipís 3. 11. 2020 23:41

Tak bohužel nepomohlo ani nainstalování codecu. Už vážně nevím,jedině, že by mi to něco smazalo z registru ? No, aspoň, že funguje ten LR. :/
Cipís
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cipís 4. 11. 2020 13:22

ještě jsem přišel na to, že ve windows prohlížeči mi to RAWy zobrazí, tohle mi už hlava nebere :))
Cipís
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků