Používáte někdo Topaz Labs?

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod LoboC 29. 5. 2021 12:29

Tak vyšla verze Sharpen AI 3.1, Halo to dělá jak při CPU tak při GPU - takže zatím nejhorší verze.
viz. obrázek...

Souhlasím s tímto příspěvkem z diskuze - https://community.topazlabs.com/t/sharp ... 1/24270/42
automatický překlad:
Sharpen AI 3.1 dělá horší práci při odstraňování rozmazání pohybu než verze 1.9 (1. verze, kterou jsem použil)!
2.2.2 byl lepší a 2.4.2 byl nejlepší.
Od verze 3.0.0 to bylo z kopce, režim CPU fungoval dobře, ale výstup GPU byl hrozný.
Nyní s verzí 3.1 mají CPU a GPU stejnou hroznou kvalitu, nadměrné třásně na hranách s vysokým kontrastem a posun obrazu dolů a kamery vpravo s relativním pohybem pruhů světel.
Přílohy
ai.jpg
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 29. 5. 2021 13:09

Verze 3.1 mi běží o hodně rychleji, než verze 2.4.1 a zatím jsem nenarazil na žádný z popisovaných problémů. Na rozdíl od stěžovatelů to provozují pod Windows 10 a mám méně poddimenzovaný HW (i9, 64 GB RAM a RTX 2060), tam bude možná zakopaný pes, ten SW je podle všeho náročný na HW výkon.

A používám to na fotky, které by jinak šly do koše, takže mám práh tolerance možná o kousek výše. Pokud by mi to udělalo takové haló, tak bych ručně stáhl ostření. Nemohu vyloučit, že ti stěžovatelé to takto nedělají, tj. odšumují v automatickém režimu, důvěřují, že automatické nastavení všechno vyřeší. Automatika trojkových verzí přitom zjevně upřednostňuje vyšší doostření, což u většiny fotek vypadá lépe, ale u těch jejich, citlivých na hranovou ostrost, to nefunguje.

Po problémech s verzí a tvých postech jsem se od verze 3.0 jsem se vrátil k 2.4.1., ale začalo mi vadit, že to běží pomaleji, tak jsem dal 3.1. a zatím jsem ji neodinstaloval.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 1. 8. 2021 07:28

Stiahol som DeNoise 3.2 a nestiham sa divit. Prikladam vyrez 1:1, vlavo DeNoise 3.2 nastaveny na LowLight+auto, vpravo LR.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 1. 8. 2021 09:13

Kde se v LR vzaly ty artefakty?

Docela by mne zajímal ten originál, přijde mi to celé nějaké neostré.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 1. 8. 2021 09:35

Artefakty su doostrenim. V LR som celemu odsumu+ostreniu venoval cca minutu. Ale prekvapil ma Topaz Denoise, ako to s nim ide dolu vodou kazdym updatom.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 1. 8. 2021 09:49

Můžeš mi poslat ten RAW?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 1. 8. 2021 11:10

Je to extrémní test, toho šumu je tam opravdu hodně a detailů málo, těžko se to zachraňuje a výsledek bude subjektivní. Zkusil jsem tři možnosti, včetně Topaz labs, tam bych ale použil jinou volbu (Severe noise), můžeš se na to dívat sám.

Tyhle astro fotky bez stativu, ... to je jako chtít od ženský, aby byla oblečená a připravená k odchodu včas :-), výsledek je podobně tristní (aspoň u nás).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 1. 8. 2021 11:16

ano, je to extrem, ale Topaz v nektore verzii 2.x zvladal Low Light o triedu lepsie. Bol sice pomalsi, ale vysledok bol ovela lepsi.

Ad fotka: ziadny ani pokus o astro, iba prachobycajny cvak z okna :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 1. 8. 2021 13:45

Ta zdrojová fotka je hodně zašuměná a mírně neostrá.

Když se dívám na DeNoise 2.4.1, tak bez přeexponování nevidím oproti poslední verzi v oblasti zaostření prakticky žádný rozdíl. Po přeexponování až o 3 EV vidím velmi malé zhoršení u nové verze, ale třeba napravo u toho nápisu rent je vidět, že starší verze trochu přeostřuje. U obou bych se u takové fotky (pokud by z nějakého emocionálního důvodu neletěla do koše, kam patří) pokusil manuálním nastavením výsledek vyladit, někdy se to povede. Obě verze mi ale přijdou lepší, než poslední verze Nik Collection, tam to chce doostřit a to je u takto zašuměné fotky problém. Co se týče NX Studia, tam mi odšum přijde podobný jako u DeNoise, ale uživatelské ovládání toho programu se mi nelíbí.

Lightroom nemám, ta úprava z něj mi přijde nejhorší.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod atti.hombre 1. 10. 2021 14:06

Vyšlo DeNoise 3.3.1 ... prišlo mi mailom.
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 2. 10. 2021 09:41

Uz je 3.3.2...zase to sekaju ako beta verzie.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 2. 10. 2021 12:54

Občas mi to spadne a má to náhled všech tři hlavních módů. Ukládá to rychleji.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod atti.hombre 3. 10. 2021 04:52

No mne i tie staršie verzie sem tam padli- hlavne pri štarte vo w7 ... obrazový výstup hodnotíš ako? Momentálne mám nainstalovanú niektorú z posledných 2.x.x ... popravde mi to stačilo, len v poslednej dobe to nejako spomalilo i o 1/3 ...
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 3. 10. 2021 06:01

V mé specifické kombinaci s DxO to funguje dobře, používám to hlavně na ptákoviny (ne na architekturu, kde více hrozí haló a přeostření) a neostřím před odšumem ani před Sharpen AI a dolaďuji přes posuvniky výsledek, nejedu na automatiku.

Nově se mi libí ten náhled (možná tam dříve byl, nevšiml jsem si ho), rychleji vyberu optimální mód.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod atti.hombre 3. 10. 2021 07:00

Jo tak až na DxO/LR máme rovnaký postup. Tie náhľady tam predtým neboli- iba jeden - podla zvoleného režimu. Díky.
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků