Používáte někdo Topaz Labs?

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 24. 3. 2021 15:17

Já to sleduji proto, že se chystám upgradovat iPad Pro (chystá verze s M1) a na tom bych pak mohl upravovat fotky i mimo domov, na víkendových fotovýletech atp. Šance na použitelný Topaz stoupá, nicméně bych k tomu uvítal i DxO PhotoLab (ale není to nutné).

Topaz Labs používám na fotky ptáků zdálky na vyšší ISO, kterým mám zatím hodně, s příchodem jara a léta se to bude zlepšovat.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 24. 3. 2021 15:45

Tie linky co si dal na test fotky nikam nevedu...page not found.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 24. 3. 2021 17:28

Skusil som NEF_05 s ISO 4000. Topaz v nastaveni: DeNoise AI, settings Auto. Proces trval 18s.
Program Topaz Denoise mam vo verzii 3.0.1.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 24. 3. 2021 18:13

Ty výsledky v tabulce jsou vesměs s použitím předchozí verze, kde čas okolo 18s vyžadoval hodně nadupanou mašinu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 24. 3. 2021 18:16

To mi je jasne, rychlost od verzie 3 sa rapidne zvysila (aspon u mna).
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 24. 3. 2021 18:30

Já si dělám naděje, že by to ty neurálni enginy mohly v budoucnu ještě zrychlit.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 25. 3. 2021 08:22

Dnes vyšel nový Sharpen AI, 3.0.0, je zdá se rychlejší (pocitově, nedělal jsem test proti starší verzi, kterou jsem tím přeinstaloval) a má jiný vzhled (ovládání), na první pohled bych řekl, že je to velké zlepšení. Zároveň vyšla aktualizace DeNoise, asi jen drobný bug fixing.
Naposledy upravil pemar dne 25. 3. 2021 08:52, celkově upraveno 1
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 25. 3. 2021 08:50

Taky už je další update DenoiseAI - 3.0.2 :-( Tedy upřímně stav po 3.0, kdy další dva dny znamenaly dva updaty mi spíš než jako chvályhodný "aktivní vývoj" přijde spíš jako určitá fušeřina kolem přípravy a testování nové verze, tohle není úplně normální stav (podotýkám, že kolem vývoje se pohybuji, tak o tom něco vím). Ale to je spíš jen postesknutí, ono si to postupně sedne a bude zase nějakou dobu klidněji :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 25. 3. 2021 09:00

Vidím to stejně, DeNoise 3.0.0 byl šitý horkou jehlou a následně se opravují chyby, také si o tom myslím svoje, ale tak to bývá, když se najímají levní programátoři a nejsou peníze na pořádný dohled nad vývojem a testováním.

Sharp AI vypadá zajímavě a řekl bych, že se i zlepšila schopnost v oblasti odšumu, pokud by to někdou koupil bez DeNoise, tak se s tím "dá žít", byť bych doporučil koupit oboje, případně využívat DxO DeepPrime. Zkoušel jsem různé varianty úpravy té fotky s čískem 7 a nejlepší výsledek jsem dosáhl s DeNoise AI s nastavením Clear AI a dodatečnou úpravou přes posuvníky, druhý nejlepší přes DeepPrime a výsledek přes Sharpen AI a Dfine 2 byl o poznání horší.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 25. 3. 2021 09:34

Ovšem tedy SharpenAI 3.0.0 je pro Apple s M1 bomba - sice není ještě nativní, ale zjevně odstranili chyby, které to strašně brzdily.
Takže fotka z Olympusu, která u 2.4.2 trvala příšerné tři minuty, je najednou hotová za zcela snesitelných cca 16s, výtečné...

Zdůrazňuji - toto neznamená, že by se proces v SharpenAI několikanásobně zrychlil obecně, tohle je o vyřešení problému, týkajícího se právě jen M1, kdy se daný algoritmus s emulací pro toto CPU absolutně nesnášel, nyní to dali do pořádku. Bylo to specifické pro SharpenAI, v DenoiseAI sice zpomalení bylo také a nová verze to taktéž zlepšila, rozdíl u Denoise je ale řádově menší.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 25. 3. 2021 09:52

Já bych i podle UI řekl, že Sharpen AI je nyní v generaci, na kterou DeNoise teprve čeká.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod LoboC 25. 3. 2021 13:30

takže přeinstalováno na Sharpen AI 3.0.0 , značné zrychlení - 42 MB RAW převedený na Tiff v předchozí verzi 4 min. 25 s, teď 32 s :D

noťas Core I5 9th Gen, Geforce 1650, 16Gb Ram, Windows 10
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 3. 2021 18:50

Pokud by vás to zajímalo:

https://petapixel.com/2021/03/25/petapi ... apixel-ai/

(provozovali to na MacBooku, kde to trvá dlouho, u mne mne desktopu to šlape v řádu “není co řešit”).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod LoboC 26. 3. 2021 12:23

Takže, rychlost u Sharpen AI 3.0.0 perfekt, ale při porovnání z předchozí verzí výstup horší. Jak někdo psal lepší odšum, ale ten zase maže drobné detaily i při nastavení Suppress Noise na 0 , k tomu bílé kontury okolo hran :grr:
Jestli to nezlepší u další aktualizace, tak se vracím k předchozí verzi...
Přílohy
test.jpg
LoboC
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka