Používáte někdo Topaz Labs?

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod LoboC 3. 4. 2021 16:55

jo, při použití GPU dělá Halo, při CPU nee... :-D
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 3. 4. 2021 17:24

Bez GPU je to zbytečně pomalé.

Příklad fotky, která by jinak šla do koše, zpracované jen přes DxO, přes DxO a ještě přes Topaz a bez DxO s Topazem. Je to na 3D Tracking, který "ztratil stopu", podexponované o 1,5 EV a zašuměné, takže je co zachraňovat a je tam dokonce i trochu aberace.

https://uloz.to/tamhle/Bo2xfS0wnqnj

U takhle špatné fotky jsou rozdíly spíše dané subjektivním vkusem, přesto bych řekl, že z Topazem 3.0.2 mi přijde lepší, než bez něj.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 6. 4. 2021 15:41

Na kratko bola k stiahnutiu verzia Sharpen AI 3.0.3 (uz nie je), ktoru som si stiahol a nainstaloval...program sa vobec neotvoril, ani ako plugin, ani ako standalone. Na community fore som sa docital, ze som nebol sam :-)
Vratil som sa k 3.0.2.

Povedzte, mi, co su toto za ludia, ked pustia do sveta program, ktory sa ani nespusti ?
Nepamatam jedinu verziu od Topazu, ktora by nemala nejaky problem. O tej pocetnosti verzii ani nehovoriac. To si z ludi robia testerov ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 6. 4. 2021 16:04

Pustili to se spoustou chyb, to se dnes při "moderním" vývoji SW děje docela často, všechny ty metody agilního programování maji poddimenzované testování a tolerantní schvalování, to převzali od Číňanů, kterým "testují zákazníci".

Prakticky jsem odpozoroval u těch 3-kových verzí jednu věc, a tou jsou vysoké nároky na HW. něco dělají ty nové algoritmy a něco SW chyby, jedna z nich způsobila, že během 3 (možná 4) hodinového používání NESTAČILA RAM 64 GB, neustále se plnila, až to celé spadlo. Těch chyb tam budou mít řádově stovky, těch vážných desítky, to odhaduji na základě praxe a toho, co vidím.

U Sharpen jsme se vrátil na 2.4.1, poté, co mi to třikrát v té nové verzi spadlo.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 6. 4. 2021 16:13

Ja chapem, ze svet je stale rychlejsi, ale tolko updatov ako ma Topaz (a to dlhodobo) som nezaregistroval u ziadneho SW, ktory vyuzivam . Pripada mi, akoby to naozaj pred vypustenim nikto interne netestoval. I ked je to naozaj dobry a pokrokovy SW, tak toto by si mali chlapci uvedomit, pretoze toto im dobre meno rozhodne nerobi.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 6. 4. 2021 16:43

Podle mne si tím velmi zkazili pověst, já to hodnotím jako manažerskou a marketingovou chybu, ale vidím to kolem sebe, je to trend a dělají to “všichni”, pokud to nebudete dělat, budete v očích teenagerů a recenzentů “pomalí”. Ty ostatní SW také mají chyby, ale takhle viditelný průšvih jsem už také nějakou dobu neviděl.

Jinak mám zkušenost, že DxO PhotoLab 4 zaškrtnutím Lens Sharpness a DeepPrime vyřeší 90% zašuměných nebo neostrých fotografií, nicméně Topaz Labs si dále budu držet na doladění toho zbytku. Ale zatím jen starší 2.4.1.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 6. 4. 2021 16:50

Mě se výrazně zpomalil sharpnes, ale protože jsem ho měla ještě ve zkušební době, tak to nevadilo a šel pryč. DeNoise funguje dobře. Jen při instalaci novější verze měl problém při přepisu a zavření po instalaci.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 6. 4. 2021 17:00

Inac pre zaujimavost, ako si "poradi" aktualny Topaz Denoise AI 3.0.3 v nastaveni "Low Light".
Mam na to svoj testovaci obrazok.
Vlavo je 3.0.3, vpravo nejaka verzia 2.x.y...nastavenie u obidvoch je Low Light + settings "Auto"
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 6. 4. 2021 17:11

Já jsem u Topazu pořád dost spokojený s Denoise, ale Sharpen ve mne budí stále větší rozpaky - pomalý, teď i rychlejší, ale zase s bugy...
Můj osobní názor je, že u Topazu jasně chápou, že pomalu ztrácí náskok - DeepPrime v DXO je dobré, zrovna tak Adobe pořád ladí Sensei a další věci, které pak probublávají do LR, nějaké AI má i Luminar atd. Tak se snažili co nejrychleji uvést připravené novinky, jenže se jim to dost silně vymklo z ruky... Mimochodem si myslím, že se jim brzy začne vracet to loňské faktické ukončení trvalé licence (trvalá pořád, ale upgrady jen na rok), hodně lidí další aktualizace nezaplatí (to by ještě tak nevadilo), zřejmě ale leckdo zároveň přejde jinam a dá jim to i sežrat v diskusích, což už problém je značný. O tohle se klidně vsadím - pokud to hodně rychle nedoladí, tak nejdéle za dva měsíce (možná už za jeden) se vyvalí pěkná várka ostrých komentů právě spojených s tím vypršením upgradů, právě to tak nějak vychází...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 6. 4. 2021 17:32

To je pravda. Nejaky rok dozadu sa im naozaj zacalo darit so svojim AI (a podla mna pravom), ale asi to neuchopili z tej dobrej strany a ide to dole vodou. Este maju cas spamatat sa, ale asi je vidina zarobkov silnejsia.
Zase u Adobe LR Classic by som tiez uvital, keby do modulov "odsum/ostrost" pridali konecne aj nejaku AI funkciu.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 6. 4. 2021 17:35

Tak po vydání novýho DxO s DeepPrimem v odšumu už ani co ztrácet nemají, pač o žádným náskoku se bavit nedá.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 6. 4. 2021 19:18

Mám oboje a na některé fotky na ISO kolem 2,000 mi pořád přijde DeNoise AI jako lepší, byť ten rozdíl je opravdu malý.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod LoboC 7. 4. 2021 08:37

Tak verze 3.0.3 je ke stažení, nic nového CPU bez Halo, GPU zase Halo, ale funguje :D
24. dubna mi končí roční licence, prodlužovat aktualizace zatím nebudu...
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 7. 4. 2021 09:15

Ano, uz nahodili asi opravenu 3.0.3, ale stahovat ju nebudem, pockam do zajtra na 3.0.4 :D
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 7. 4. 2021 13:39

Počkám u 2.4.1, dokud to nezačne fungovat a nebude to bez haló.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků