Používáte někdo Topaz Labs?

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 29. 4. 2020 19:40

Tyhle dva plug-iny mohu s klidným svědomím doporučit oba, zachrání fotografie, které bych jinak kvůli šumu nebo mírné neostrosti poslal do koše. Další plug-in, který se mi osvědčil, je Gigapixel-AI.

Ostatní plug-ins, jako například Mask AI nebo JPEG to RAW AI bych s klidným svědomím nedoporučil, nefungují tak dobře a intuitivně.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 10. 5. 2020 21:14

Zrovna to docela intenzivně testuji.
DenoiseAI mi vychází velmi slušně a snímkům při vyšším ISO pomůže určitě, při rozumném použití to dává smysl. U tohoto pluginu nevidím žádné mínus, pokud to snímek potřebuje, tak mně žádná jasně lepší cesta k odšumění nenapadá.

Naproti tomu ze SharpenAI jsem trochu rozpačitý - funkční je, ale při základním ostření zas takovým přínosem není. Při opravě zaostření a stabilizaci pohybové neostrosti už přínosem je, ale taky si (celkem logicky) už docela vymýšlí a mohou se objevit různé artefakty. Asi se občas může objevit fotka, která za záchranu tímto způsobem stojí, nicméně pořízení mi nepřijde tak přínosné, jako u DenoiseAI.
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 11. 5. 2020 09:15

Mám taky oba programy a řekl bych, že u mě vede DeNoise tak 50:1

Někdy si u Sharpen i říkám, zda císař není nahý, že to snad ani nic nedělá :-) Samozřejmě dělá, ale je to o hodně méně vidět, než u DeNoise (možná je to lepší a za pár let si budu říkat, co jsem to proboha dělal s tím zaostřování) ;-)
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 19. 5. 2020 09:12

Včera jsem dělal další testy, mimochodem docela zajímavé, kromě jiného jsem Denoise pustil na fotku z mobilu focenou skoro po tmě, kde už bylo artefaktů z odšumu děsně moc.
Závěr je jasný - až vyprší trial, tak DeNoise AI kupuji, má to smysl. Naproti tomu SharpenAI mi za ty peníze nestojí, netvrdím, že je k ničemu, ale ta přidaná hodnota 50:1 ve prospěch Denoise proti Sharpen, jak píše Davidof, ani nebude moc přehnaná.
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 5. 2020 09:15

Pokud už o tom nevíš, nebo nemáš ještě lepší nabídku - http://www.sulasula.com/cs/zazrak-jmenem-topaz-labs/

Je tam 15% off
Davidof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 19. 5. 2020 09:17

Vím, těch 15% se dá mimochodem dostat na více místech, ale jelikož mám Petra B. docela v oblibě a měl by z toho mít nějakou nepatrnou provizi, tak to udělám přes link u něj, budiž mu to přáno.
tomashr
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 19. 5. 2020 09:19

:-)
Davidof
Návštěvník

Předchozí stránka