Capture One

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cadjobss 7. 12. 2022 08:55

upřímně u CO mě to ani nepřekvapuje. Už před časem mi přišlo ,že si z uživatelů dělají "oslíky otřes se"
Nevím proč to dělají.
Je fajn mít relativně "super" program ,ale pak skřípat zubama nad cenovou politikou mi příjde dost smutné.
cadjobss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 7. 12. 2022 09:06

Zdá se, že budou v budoucnu vznikat specializované samostatné CO aplikace - tak jak to u konkurence. Programy na odšum, na doostření, pokročilejší katalog... to by vysvětlovalo, proč žádný CO v24 a dál nebude.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 7. 12. 2022 10:05

Mně to záplatování bugů bez přidávání funkcí taky zarazilo. Ale jestli najedou na systém základní aplikace + něco jako dobře integrované volitelné pluginy, tak to asi půjde.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 7. 12. 2022 18:59

Model předplatného účinně brání před GASem. Já si kdysi jen tak koupil v nějaké akci Nik Collection i když jsem ji nepotřeboval. Jen prostě poroto, že říkali že to dobré, bylo to akci a nestálo to horentní sumu.

Pokud by to bylo v režimu předplatného, tak by mne to nikdy ani nenapadlo.

Z toho plyne předplatné je super, šetří nám peníze i místo na disku :-)
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 12. 2022 19:01

Já se asi začnu učit ten program od Canonu :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod foto1977 7. 12. 2022 20:58

Nebo rovnou fotit do jpegu a maj to vymalovaný! :)
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 17. 12. 2022 21:19

Kdo používá "free" verzi CaptureOne Express Fujifilm a má stále verzi 22, tak jsem přišel na fígl jak se dostat k nové verzi 23:
Při volbě "check for updates", ve staré verzi 22, se nezobrazuje žádná nová aktualizace.
Musíte na web C1, tam dát ke stažení CaptureOne Express Fujifilm, nabídne to ke stažení opět jen verzi 22, ale již novější build.
Po její instalaci (aktualizaci) se v ní už v položce "check for updates" nabídne aktualizace na novou verzi 23. Pak opět aktualizační kolečko a voalá máte CaptureOne Express Fujifilm v.23 :)
Já to tak mám už 2 týdny, ale teď mě napadlo, že to třeba ocení i někdo další...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotofanda 17. 12. 2022 22:25

Já mám Express verzi 20 pro Sony a teď, když jsem ji chtěl spustit tak se dožadovala nějaké aktivace přes WEB. Počítač na kterém je nainstalovaná standardní připojení k netu nemá budu asi muset natáhnout kabel a ověřit to.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 18. 1. 2023 11:10

Teď mi přišlo e-mailem, coby licenční trvalce pro CO 23 Pro, někomu třeba přišlo něco trochu jiného...

In December last year we announced upcoming changes to our perpetual license and the introduction of a new Loyalty Program.

Based on your feedback, we are sharing details about the program early and delaying changes to our perpetual license by 2 weeks so you have more time to decide what is best for you going forward.

Changes to our perpetual license will now take effect from February 14, 2023.

You can find a reminder of your options at the bottom of this email. To help you in your decision, we have created a guide on the differences in cost between our purchase options.

Subscriptions, Licenses and Cost of Ownership


The Capture One Loyalty Program

On February 14, 2023 the Capture One Loyalty Program will replace the current “upgrade pricing” available under your account at captureone.com.

Under the program, you will receive benefits based on how recently you purchased your perpetual license for Capture One Pro.

Click here to see details of the Loyalty Program.


Here’s a reminder of how the upcoming changes to perpetual licenses affect you:

You have a perpetual license for Capture One Pro 23. This means there is nothing you need to do. You will receive all updates including new features for free until September 30, 2023.

After September 30, 2023, you can stay on the version of Capture One Pro available at that time for as long as you like. You will not receive any more free updates with new features, but your software will continue to work as is and there’s nothing to pay.

If you would like to get a new version of Capture One Pro (released after September 30, 2023), you will have 2 options available to you:

1. Buy a new perpetual license for Capture One Pro: Use that version of Capture One Pro for as long as you like. You will receive bug fixes until a new version is released, but you will not receive free updates with new features.

2. Move to a subscription plan: On a subscription plan, you will receive all updates, including new features for as long as you are a subscriber. Under our Loyalty Program you can also receive a discounted (or free) perpetual license for Capture One Pro when you decide to stop your subscription.


EDIT:
Komentář např. od Thomase Fitzgeralda - Thoughts on Capture One’s Licensing Plans
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 7. 3. 2023 08:04

Poslední update Capture One 23 se nepovedl. Koho se to týká, tak ať raději vyčká. Já musím nejspíše provést novou instalaci na verzi předchozí.
Ve zkratce: např. při importu nových raw fotek z fotoaparátu, karty nebo ush flash disku dochází k automatickému přejmenování souborů na "Empty Name", přestože nástroj jmenování (Naming) je stále v defaultním stavu. Takže díky tomu nevím, o jakou fotku z fotoaparátu jde z hlediska číslování.
Další podivností je mazání fotek, klávesová zkrakta nefunguje a dochází v Session okně ke klonování ikon s otazníkem, děje se i tak v Capture One koši. Smazat lze pouze ručním zvolením funkce Smazat v nabídce... a pak nějaké drobnosti a provozní anomálie.
Na support foru Capture je těch poznatků k poslední aktualizaci docela hodně.
Jde to zatím od deseti k pěti. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 3. 2023 08:48

Když se budou hodně snažit, tak se lidi k tomu Lightroomu nakonec vrátí :)
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 7. 3. 2023 11:27

"Daungrejd" proběhl dobře a zdá se, že pro mě to potřebné v C1 funguje zase normálně.
Změna se nedá vyloučit v každém případě. Ať už dříve nebo později. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ady_h 7. 3. 2023 17:35

som zvedavy kam bude C1 smerovat. Zostal som u verzie 22 a v ramci loyality programu mi poslali 20% zlavu na licenciu alebo predplatne platnu do 14.2.2024 a tak nejako som na vazkach. Robil som upgrade kazdy rok v ramci black friday alebo velkonocnych akcii takze sa dalo dobre usetrit. Ale ked zmenili system platieb tak som od decembra skusil balik Adobe, Ps nepouzivam, tam mi viac vyhovuje Affinity a skusal som a skusam LrC. Na reportaze a svadby super, kedy sa upravy daju urychlit vdaka AI ale co sa atelieru tyka tak som zufaly, k vystupu z C1 sa to nepriblizuje ani nahodou :roll: Fotka v C1 uz po nacitani rawu uplne inde ako LrC ono je to tak v podstate aj u ostatnych ale reportaze a svadby tam to moc neriesim.... Skusal som robit fotky v jednom aj druhom aby som dostal podobny vysledok ale sedelo to vzdy na jednu konkretnu seriu, ak som otvoril ine fotenie tak zas uplne mimo :D Teraz mam dilemu ci si nechat lacnejsi balik Adobe alebo C1 kde neviem ako to bude pokracovat a podla toho co citam tak nejako tie apgrejdy nezvladaju :-S C1 je oproti LrC rychlik, export do viac zloziek v roznych rozliseniach zvlada bez spomalenia, super zvladnute tether fotenie,praca so sessions ....
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 7. 3. 2023 17:55

Oproti Ady_h jsem bohužel úplný laik v editaci a posuzování jemných rozdílů v obraze, ale i tak musím říct, že mám taky z výstupu z C1 velice dobrý pocit, jak v porovnání s LR, tak s ACDSee. Hlavně teda ten výchozí stav.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 7. 3. 2023 18:36

Podle mne je dnes asi největší konkurence pro C1 spíš DXO Photolab... Ti hodně mákli právě na kvalitě obrazu, dodělali i Fuji X-Trans a i zacílení ovládání programu je k tomu dost blízko (při výrazně nižší ceně).
Adobe LR je cíleno trochu jinam - spíš na to celkové workflow s hodně dobrým katalogem a snadnou integrací s řadou jiných řešení, přímo v RAW konverzi je Adobe sice velmi dobré, ale nejlepší aktuálně prostě není (a to tvrdím z pozice jejich spokojeného uživatele, nebudu ale zastírat i ty méně skvělé věci)... Ne že by Adobe a C1 nebyly v konkurenční pozici vůbec, ale je to přeci jen trochu méně přímočaré.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků