Capture One

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 11. 2020 17:37

Ještě u toho cropu - kdyby si pamatoval nastavení pro landscape a portrait separátně (taky volitelně)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rhinos 25. 11. 2020 10:22

ještě dotaz na vaše workflow ;-)
Jedná se mi hlavně o export fotek do specifického adresáře.
Z LR jsem zvykly že jsem upravené fotky exportoval do podadresáře LR v adresáři z kterého jsem importoval.
Zběžně jsem na to koukal v C1 a tam mi to padá do toho pracovního adresáře a v něm do podadresáře...
Lze to nastavit stejně globálně jako v LR ale do toho adresáře z kterého importuju?
Ty jo snad je to k pochopení o co mi jde :-)
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 11. 2020 10:25

Default je nastaven do adresáře Output, ale jde to změnit.

Je drobný rozdíl, jestli pracuješ v C1 s katalogem nebo se Session, ale vždy jde exportovat do tebou určeného adresáře.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod rhinos 25. 11. 2020 10:35

dik,zkusim to
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 11. 2020 10:40

Já mám nastaveno C1 jako Lightroom a ještě upravené rozložení záložek, a nemám ho v práci.

Ale je tam Output Naming a Output Destination.

Akorát, jak už tu někdo psal - je to nezávislé na exportním "receptu" (=uživatelské nastavení).

To občas překvapí - když jednou pošleš obrázky někam speciálně a podruhé je hledáš :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Stan35 26. 11. 2020 11:41

Do neděle akce na předobjednávku v21 - 30%
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod airmt 30. 11. 2020 19:59

Je ta současná akce s 30 % slevou nějaká pecka nebo to bývá někdy i přes rok? Uvažuju o koupi u Fotoškody verzi na Sony za necelé 3 tisíce, ale nejsem rozhodnutý, jestli nevzít radši na všechny foťáky a mít možnost upravovat i fotky z jiného foťáku nebo mobilu. Hlavně to máme pak v úmyslu využívat i s nějakými presety (žena ráda používá různé filtry). Pokud máte nějaký tip nebo info, budu rád za echo, klidně i do SZ.
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 30. 11. 2020 20:23

C1 obvykle dostává nové verze na přelomu listopadu a prosince. Většinou koncem jara, začátkem léta bývají krátkodobé akce na aktuální verzi, kde bývá sleva i 40-50 %. Vyšší slevu obvykle nabízejí mailem lidem, kteří si proti registraci nainstalují trial, ale nazakoupí ho. V říjnu až listopadu, měsíc až dva před příchodem nové verze, pak bývají takovéto 20-30 % slevy na nákup dosluhující verze s free updatem na novou.
...Verze pro všechny foťáky je o dost dražší, proto jsem si koupil Nikon-only a Fuji rawy vyvolávám ve free Expres verzi. Dost nástrojů tam chybí, ale základní úpravy a kvalitní konverzi v ní zvládnu.

-- 30. 11. 2020 20:25 --

Free Express je pro Sony, Fuji a Nikon. Nedivil bych se, kdyby to rozšířili i na Canon.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod airmt 30. 11. 2020 20:40

Dolgor: díky, takže ta 30 % sleva není neopakovatelná 1x za rok, to mi stačí ;) Zatím vyzkouším aspoň v klidu trial a pak se rozhodnu napevno.

EDIT:
ještě jeden dotaz - když koupím verzi pro Sony, půjdou tam upravit aspoň jpegy z telefonu nebo ten software nějak pozná, že jde o fotku nevyfocenou Sonkou a tím pádem to nepůjde na to vůbec použít třeba bez odstranění exifů? Nebo to omezení je platné jen na RAWy?
Dell XPS 13 (9350)
airmt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Stan35 8. 12. 2020 15:12

Představení C1 21 s krátkými praktickými ukázkami:

https://www.youtube.com/watch?v=Uawu5NCj-4s
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LoboC 8. 12. 2020 15:38

zatím nejde stáhnout:
Jejda, došlo k chybě serveru.
Pracujeme na jeho zprovoznění - můžete to zkusit znovu později nebo se obraťte na náš tým podpory.

Tým podpory...

asi moc uživatelů jej chce stáhnout...
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 8. 12. 2020 15:43

tak uvidim vecer :-) a koukam ze to podporuje ten HEIC z Iphonu. To jsem nevedel...tak to muzu zkusit
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 8. 12. 2020 15:55

Já to instalovat nebudu, protože na upgrade to pro mě zatím nevypadá a nevím co by způsobila instalace souběžně s 20. Počkám na předletní období. Ale pro někoho můžou být novinky příjemné. Mě jinak zaujaly odlišně koncipovaný DeHaze a ProProfiles. Speed edit a multi import neocením.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LoboC 8. 12. 2020 18:44

Tak už stahuji.... :-)
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rhinos 8. 12. 2020 23:27

ja az dodelam predposledni foceni :-)
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků