Capture One

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dolgor 19. 8. 2020 19:14

V jedné takové akci jsem koupil verzi pro Nikon. Je to normální promo cílené hlavně na nové uživatele.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 21. 10. 2020 23:14

Tak už je možno si předobjednat Capture One 21. E-mailem přišlo oznámení i s kodem na 20 % slevu.
Zkoušel tu někdo beta verzi?

A přišlo upozornění, aby uživatelé macOS počítali s tím, že po aktualizaci systému na Big Sur nebude Capture One dobře fungovat - tedy jestli vůbec. To mi příjde trochu fušerské, když si vezmu že vývojářská beta verze macOS Big Sur je již delší dobu k dispozici k testování. Tak to jsem zvědav jak se to vyvrbí. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 22. 10. 2020 06:55

Předobjednávat nebudu, letos počkám s čím přijdou. Tak jak je nyní mi to stačí a věci, které bych uvítal tam stejně tuším nebudou.
Co se týče beta, pochybuju, že by si sem někdo lajznul něco napsat, pokud už testerem je.
Já o tom uvažoval, ale nebyl bych ochoten krom mlčenlivosti plnit podmínky.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 22. 10. 2020 07:03

Ad Big Sur - no pokud myslí tento OS na x86, tak pak to skutečně fušeřina je, ale ne kvůli testování, ale hodně to naznačuje o tom, že verze na Mac není napsaná podle standardů a vlastně už nyní něco obchází. Jinak by problémy být neměly.
Jiná věc ale je případná kombinace BigSur a avizovaným Apple Silicon, tam to je s chováním a možnostmi přechodu o dost složitější a tohle problém bude leckde. Co vím, tak Adobe (ač těsně spolupracuje s Applem) taky zřejmě nemá na toto připravený LR Classic, ale zatím jen LR "cloud", u dalších firem tohle bude ještě "zajímavější"...

Podotýkám, že neteoretizuji, mám info dost zblízka, syn dělá pokročilou vývojařinu, na BigSur developer už jede déle a hlavně na to opravdu hledí optikou vývojářských nástrojů, kde jsou odlišnosti celkem názorně vidět.

EDIT - nedalo mi to a zkusil jsem hledat - ono to vypadá, že C1 naopak BigSur BUDE podporovat právě ve verzi 21 (aspoň v x86), to varování se týká použití BigSur ve spojení s již existující C1 (12/20). Blbé na tom je, že uživatelé Macu tím budou hodně tlačení k placení upgradu (to je zas klasický příklad toho, proč pokládám "přednosti" trvalých licencí proti subscribtion do značné míry za pohádku).
Co je naopak docela zajímavé na té aktuální nabídce "preorder" je situace pro ty, kdo mají 12 a 20 vynechali - pokud koupí preorder, tak mohou za tu nižší cenu okamžitě přejít na 20 a po uvedení i na 21, naopak po uvedení bude zřejmě upgrade přes více verzí nemožný nebo alespoň dražší.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 22. 10. 2020 10:55

Loni v průběhu jara/léta bývaly i časově omezené slevové kódy na 50 % pro přechod na novou verzi od několika málo ambasadorů skrz FB skupiny a stránky.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bosonozka 22. 10. 2020 11:43

Mám C1 12 a uvažuju, jestli má smysl využít šanci upgrade na verzi 20+21 za jednu cenu? Je pravda, že třeba na odretušování např. drobků u fotky jídla používám photoshop, protože zrovna tohle má C1 12 nepoužitelný. Je v něčem verze 20 zásadně lepší...?
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 22. 10. 2020 11:48

Drobné retuše jsou v C20 na dobré úrovni, ale myslím, že úrovně Photoshopu to nedosahuje.

Nicméně drobky a různé kapky, pihy apod. to dává celkem bez problémů.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Stan35 22. 10. 2020 12:28

To si musíš zodpovědět sám, jestli se ti to vyplatí. Za sebe můžu říct, že mně ano. Co je pro tebe zásadní nevím. Můžu tak říct, že healing je opravdu jinde a na většinu retuší už jsem nemusel použít PS.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bosonozka 22. 10. 2020 13:13

Jasný, díky.
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod monikash 22. 10. 2020 16:18

Mě s C1 taky pořád něco píšou kluci anglický, ale kdo jim má rozumět... ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 22. 10. 2020 16:59

Jsou to chlastači, tudíž Dáni. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 11. 2020 16:33

Dnes ráno nainstalován macOS Big Sur na i7 MBPr mid2015 a C1 20 na něm funguje. Vyzkoušené mnou běžně užívané funkce, nástroje a zdá se, že bez sebemenšího zaváhání. Možná vnímám lehké zrychlení, ale to může být placebo. Katalogy a nějaké sessions na externích discích také fungují dobře.
Akorát před prvním spuštěním programu probíhala asi dvě minuty hardwarová optimalizace.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 13. 11. 2020 18:18

Tak to díky za odvahu a za zprávu :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 13. 11. 2020 18:29

wikxzen píše:Možná vnímám lehké zrychlení, ale to může být placebo. Katalogy a nějaké sessions na externích discích také fungují dobře.


U Mac OS se to při upgradu docela pročistí, já měl mimo jiné po upgradu na BigSur na disku víc místa než před ním :-) A i když u Macu není u systému "hnití" po delší době užívání tak výrazné jako u Windows, tak přeci jen pár procent bonus to přidá, proto ten lepší výkon úplné placebo být nemusí, navíc by BigSur měl být v některých věcech optimalizovaný i sám o sobě.
Jinak C1 přímo netvrdí, že v20 na BigSur nebude chodít, spíš to to formulovali, že to moc nehodlají řešit a oficiálně ho budou podporovat až ve v21... Ale pokud to s v20 dopadlo dobře, tak tím lépe :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 13. 11. 2020 18:35

tomashr - před instalací nebo aktualizací nového OS to proženu vždy Onyxem a provádím nějaké úklidy a dílčí zálohy. Zvyk je železná košile. :-)

Davidof - tak hurá do toho. :D
wikxzen
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků