Capture One

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Stan35 28. 11. 2019 10:37

Pokud by měl někdo zájem na 30% slevu na C12 s upgradem zdarma na C20 tak:

http://alexonraw.com/capture-one-black- ... tarts-now/
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 4. 12. 2019 14:41

Tak 20 je už venku. Jsem zvědavý. Zdarma Express pro Sony již mám stažený a večer zkusím nainstalovat.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník


Odeslat příspěvekod bosonozka 4. 12. 2019 20:14

Nepřijdou mi to jako zásadní změny, spíš kosmetické. Přemýšlím, jestli má smysl upgrade...
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 4. 12. 2019 20:25

Není kam spěchat. Rozhodně budu teprve sledovat ta srovnání mezi 20 a 12 verzemi, např. s nástroji Noise Reduction a HDR, a ty další.
Příští rok se ta situace bude nejspíše opakovat: "Kupte si CO20 a získáte aktualizaci na v21 zdarma..."
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 4. 12. 2019 20:43

Zatím dle prvotních reakcí na fóru CO spíše menší rozčarování pramenící z velkého očekávání. Osobně myslím, že upgrade není potřebný, ale uvidí se.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 5. 12. 2019 10:44

To velké očekávání však vyvolal především tým lidí od Phase One, co mají na starost Capture One "agendu". Ať se na mne nikdo nezlobí, ale "tahat" z lidí peníze za chystaný produkt bez přiložených informací, kterých se dostalo vlastně teprve až včera, je trochu kontraproduktivní a na mne to má přesně ten opačný efekt - CO20 můžu vynechat a čekat na další slevovou akci. Já se těm rozčarovaným lidem ani nedivím - zaplatí si za to lehké "tajemno" kolem v20, aby pak zjistili, že dostanou do rukou de facto jen update výrobku - těžko ale tvrdit/odhadovat nyní, že se jedná alespoň o významnou evoluci v jednotlivých nástrojích.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 5. 12. 2019 11:56

Pravdu díž. Je tu sice trial, který zřejmě zkusím, no v mém případě to bude zajímavé, neb s předchozí verzi nemám tolik zkušeností, abych mohl porovnat.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 12. 2019 16:04

Zmeny v C1 ma trocha sklamali po tych reklamnych masirovaniach. Mohli pridat aspon panoramy.
Pacia sa mi najma upravena praca s farbami (HSL tahatkam rozumiem viac, nez video-kolieskam) a lepsi crop - to su fajn zmeny.
Kazdopadne je to o dost mensi upgrade, ako som cakal.
Som zvedavy ake budu tie vylepsenia v priamom porovnani.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 12. 2019 16:16

Na ty kolečka pro úpravy barev v C1 je dobré mrknout na tutoriály. Většina se shoduje, že to je efektivnější a mocnější nástroj. Já si ale vystačím i s HSL šoupátky. Co mi ale vadí je kvalita konverze - detaily, odšum, doostření, kde je podle mne C1 prostě lepší než Lightroom. U Nikonu trochu, u Fuji brutálně.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 9. 12. 2019 10:17

Tu je par videi so zmenami v C1 20, obcas su tam fajn tipy pre menej skusenych v C1:
https://www.sonyalpharumors.com/new-cap ... es-tested/
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 16. 1. 2020 10:01

Pan Krause aktualizoval E-knihu Capture One efektivně. Je tam vše týkající se nových/vylepšených funkcí ve verzi 20. Možno stáhnout zdarma (u těch, kteří již zakoupili předchozí vydání), popř. dobrovolně mu přispět za další odvedenou práci.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 30. 1. 2020 19:45

25 % sleva po vypsání kodu...
Software Deals Save 25% on Capture One...
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 6. 5. 2020 08:07

Nějaké chystané novinky do stávající verze 20:

http://alexonraw.com/new-features-capture-one-20/
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 6. 5. 2020 10:18

Tak to je docela legrační, Capture One se učím pár dní a tyhle vylepšení tak nějak pokrývají moje včerejší smutné hledání :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků