Capture One

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fotofanda 14. 10. 2019 18:05

Začal jsem s Capture One a začal jsem blbě. Po instalaci jsem nechal naimportovat všechny fotky do katalogu. Až později jsem si na youtube všiml, že se dá importovat celý Lightroom katalog. Jak se ale korektně zbavit současného katalogu buď jej smazat nebo kompletně vyprázdnit aniž bych pomazal importované fotky?
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vasekk 14. 10. 2019 19:45

Stačí smazat složku se stávajícím katalogem a vytvořit nový katalog.
vasekk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fotofanda 15. 10. 2019 05:57

Diky, a jak zjistím, kde se ten katalog nachazi?
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 15. 10. 2019 06:06

fotofanda: len pre zaujimavost, z akeho sw prechadzas na C1 ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 15. 10. 2019 09:41

Tipuju, že když má Lightroom katalog ... ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 15. 10. 2019 10:14

Hups, to som asi slepý :-)
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Stan35 15. 10. 2019 17:31

Fotofanda, na paladixu je ke CO celý seriál. Taky ho zkouším.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 16. 10. 2019 18:12

Landov: přecházím s LR 6.14 s mezi zastávkou v DXO Photo Lab. Chvíli jsem si pohrával s myšlenkou vzít si roční předplatné LR v nějaké akci, ale co pak? Pokud bych nezaplatil, konec. Teď mi LR 6.14 stále běží na starší fotky a na nové fotky ze Sony A73 bych měl C1. U Sony mám navíc výhodu. Mám C1 Express verzi úplně zdarma a při přechodu na C1 Pro for Sony ta cena není tak strašná a navíc je skoro pořád v nějaké akci za cca 110 €.

DXO Photo Lab má bohužel velmi slabou podporu na internetu. Pouze pár videí na youtube, které se mi moc nelíbí a pořád tlačí spíše Nik Collection a jiné své pluginy.

Stan35: Ano, vím o něm a právě toto je jeden z důvodů proč mne C1 zajímá + plus spoustu videí na youtube + pochvalné zmínky od wikxzena.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod VojtaK2 19. 10. 2019 08:35

Kdyz pri spousteni C1 Express budete drzet ALT, tak si muzete vybrat jiny katalog.
VojtaK2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luboš 1 19. 10. 2019 14:00

Víte někdo jak spouštět C1 expres, tak aby šel použít bez přeinstalace na Sony a FUji? Když jej nainstaluji a spustím jej jako expres pro Sony, tak se při dalším spuštění spouští bez možnosti výběru značky fotoaparátů a funguje pouze pro Sony. Když jej chci použít pro Fuji tak jej musím přeinstalovat , spustit jako Expres pro Fuji a zase jsem v prd-li, nejde nijak přepnout na Sony. :-\
Luboš 1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 26. 10. 2019 08:45

Už někdo přišel na to, proč se chystaná nová verze Capture One Pro bude označovat s číslem "20" na konci? Čísla od 13 do 19 nejsou atraktivní v názvu? :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bosonozka 26. 10. 2019 15:47

V šuškande jsem zaslech, že podle roku (2020)...
bosonozka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 28. 10. 2019 22:10

Trochu mi vadí, že dosud není oficiálně vypuštěna informace ohledně případných novinek v té chystané "20" verzi, koluje jen seznam nových funkcí z nějaké beta verze pro testery a to se ještě může změnit atp. A už je tu ze strany PhaseOne/Capture One taková lehká masírka s časově omezenými slevami atd. k předobjednávkám.

Found a list of new features on 43rumors - don't know anything about the source though:

New features and improvements
• Scrolling Tools
• New Basic Color Editor
• Improved Noise Reduction
• High Dynamic Range
• New Crop Tool
• Improved copy/apply of Layers
• Improved DNG support
• Select Next When

General User Experience Improvements
• License keys for all variants
• Adjustment Clipboard improvements
• Toolbar text and icons
• Masking cursor tools arrangement
• Viewer background color
• Browser thumbnail resolution
• White Balance Picker
• Changes to default shortcuts

New in Capture One Cultural Heritage 20 (Windows)
• Auto PPI for iXG and Column Copy Stand
• Focus Assist for iXG
• Copy Stand Inspector Tool
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 29. 10. 2019 11:43

fotofanda: I k DxO se dají najít poměrně zajímavý věci. Například tento vyčerpávající manuál: http://dxo.tuto.free.fr/
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Luboš 1 31. 10. 2019 16:57

Víte někdo jak spouštět C1 expres, tak aby šel použít bez přeinstalace na Sony a FUji? ...
Tak jsem to našel je to v Help/license...
Luboš 1
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků