EXIF: Gain(High,Low), Exposure mode, Exposure program

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod TomPlasil 17. 7. 2019 11:53

Zajímaly by mě tyto EXIF atributy(chápu, že každý výrobce se tam může dát hodnoty po svém):
-Gain: Mám hodnoty Většinou Low, High Gain up. Jak to souvisí s ISO? 200 je Low, Pak High, co určuje tuto hranici, resp. je určená něčím významným? Např foťák má base 200, max 25600, používám max 6400. do ISO 1600 bych řekl že je šum neznatelný. Například je divné, že 250 a 320 Má High, může to být dané digitální zesílením mezikroků ISO? Výše popsané pro jeden fotoaparát. U druhého foťáku je ISO 640 Low, Ale 900 High, ale 800 Low.
-Scene Capture Type (Standard) - zda je to něco jako styly obrázaku Vivid,Natural,Standard, Portrait?
-jaký exif atribut patří electronic shutter?

Další: Exposure Program, Exposure Mode: Exposure mode má hodnotu Manual exposure (Mimo auto exposure), jen když je Exposure Program Manual (mimo další hodnoty Normal Program, Shu Priority, Apert.Priority). Hraje v tom roli třeba auto iso? Mám tomu rozumět tak, že Program je má hodnoty z režimu PASM , zatímco Exposure mode říká, zda jas fotografie je určen automaticky (aspoň jeden volný parametr z ISO,F,T) nebo manuálně (všechny zadané)
TomPlasil
Kolemjdoucí