DXO Photolab

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fotofanda 4. 1. 2019 20:43

Nemáte někdo dobrý tip na výuková videa či kurz na DXO Photolab?

Na Lightroom je toho spousta i na C1 je výborný kurz na Paladixu, ale na DXO jsem toho moc nenašel. Něco jsem viděl od nějakého Němce, ale to mne moc nezaujalo.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Salva Pecka 4. 1. 2019 21:36

Koukal jsem na stránky Petra Bambouska -> http://www.sulasula.com/cs/dxo-photolab-prvni-testy/ zeptal by jsem se přímo jeho jestli něco nechystá když už se pustil do testování, také by jsem to uvítal :-)
Foto-Fujifilm/Sony/ Nikon / Ricoh
Audio - Sennheiser HD 650 / AKG K 845 BT/Koss PRO/COWON Plenue D2 / M. F. LX2-HPA / AudioQuest DragonFly Red
PC- Asrock taichi x370/Amd Ryzen/GEFORCE GTX 1060/16GB RAM
Salva Pecka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 4. 1. 2019 21:55

Ahoj, předem bych rád poděkoval za založení vlákna k tomuto editoru. Už jsem to chtěl také udělat.
Mám DxO Photolab 2 od listopadu 2018, ve verzi Essential.
Můžeme si zde navzájem pomáhat řešit různé nejasnosti.

K dotazu zakladatele vlákna:
DxO Academy asi už jsi objevil, že?
https://www.dxo.com/dxo-academy/

Používám ten editor na RAWy z Panasonicu a výstup mi přijde lepší než z jejich nativního SilkyPixu.
Ale zatím se stále s programem seznamuji a tak jeho potenciál využívám tak max. na 20%... :-)
Zatím jsem se vůbec nedostal k využití Local Adjustments...
Ale už jsem si osvojil ovládání přes kláves.zkratky a hned je to o něčem jiném...

Co mi vadí a nefunguje/neumím nastavit:
- při exportu nejde nastavit aby se ve složce s RAWy vytvořila vždy podsložka kam se nahrají exportované JPEGy...
- trochu mi vadí že pomocné soubory s úpravami se míchají s RAW soubory v jedné složce dohromady. U jiných editorů to běžně je v samostatné podsložce a není v tom takový chaos...
- co jsem koukal tak MAC verze má drobet víc funkcí než WIN verze :-(
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 5. 1. 2019 17:51

Pri exporte do jpeg to môžeš nasmerovať do "custom folder", alebo ak Ti ide o to aby si nevidel už upravené RAWy alebo zároveň ich jpegy môžeš si to rôzne nastaviť v "filter images" ikona lievik (trychtýř :) ) blízko ľavého dolného rohu. Položka "show rgb images"
Local adjustments funguje veľmi podobne ako v Nikoňáckom Capture NX, kedysi. Nie je tam nič zložité.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 7. 1. 2019 00:13

Ahoj, díky za příspěvek, ohledně té custom folder - vím o tom, ale to je jen do jedné konkrétní složky.
Takže když exportuji foto z více akcí, tak je to pak naházené v jedné složce a je v tom guláš...
Zatím to řeším tak, že to vyexportuji do té custom folder a pak si to přesunu do mnou vytvořené konkrétní složky...
Šlo mi o to, že jiné editory (SilkyPix, Nikon Capture...) umí nastavit pro každý export konkrétní podsložku tam kde jsou zdrojové RAWy a tím se mi usnadní dodatečná folderizace :-)
To local adjustments mám v plánu co nejdříve "prozkoumat"...
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 7. 1. 2019 22:52

Teď jsem koukal na toho Bambouska a všiml si, že má některé panely s českými názvy. Např.místo "Geometry" tam má "objektiv a ořez"...
Kde to přenastavil? Nebo na to někdo dělal/nedodělal češtinu?
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 4. 3. 2019 21:25

Zdravím,
nemáte někdo nějakej (jednoduchej) fígl, jak v DxO přidat kreativní vinětaci, aniž by se musel pořizovat FilmPack (což je blbost)? Je to docela elementární věc a dělat jen kvůli tomu mezikrok přes další program se mi věru moc nechce.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 5. 3. 2019 00:07

Nema DXO lokalny radialny filter ? Alebo pouzit NIK collection plugin ?
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 5. 3. 2019 00:16

RF nemá.
Ten NIK mě napadl, ale stejně je to už meziúkrok. Ale zkusím jít tím směrem. Stejně jako asi s finálním doostřováním.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 5. 3. 2019 15:34

metatron píše:Nema DXO lokalny radialny filter ? Alebo pouzit NIK collection plugin ?

Čo tým konkrétne myslíš, neviem sa v tom zorientovať ?
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 30. 5. 2019 20:02

Pár, možné hloupých dotazů k DXO.

- Pokud fotím do RAW+JPG, umí DXO zobrazit oba soubory jako jeden náhled? Respektive umí ignorovat JPG verzi téže fotky jako to dělá Lightroom?

- Pomocné soubory ve kterých si ukládá DXO informace o provedených úpravách jsou .DOP že ano. K čemu jsou potom .XMP soubory? Od jakého softwaru pochází .XMP od C1?

- Jak si v DXO vyjedu historii úprav fotky?
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 3. 6. 2019 12:15

DXO Elite je v akci za 89€ s kódem SUMMER-GIFT-BY-DXO, tj. sleva o 55 %!
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 23. 10. 2019 17:41

Aktuálně stahují DxO PhotoLab 3 Elite, upgrade za 69 Euro. HSL vypadá povedeně.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 23. 10. 2019 23:09

Prosím poreferuj. Sám se na to momentálně nemohou podívat. až do příští středy jsem na cestách.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 24. 10. 2019 10:31

Jo, už jsem tu psal, těch zajímavavých a užitečných novinek je tam letos docela dost. Asi nic úplně převratnýho (co taky ještě vymýšlet), ale věci, co ulehčí/urychlí práci. Počínaje "maličkostma" typu, že už půjde invertovat výběr v lokálních úpravách a že už i ve Win verzi půjdou kopírovat (i jen) pouze globální úpravy.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 10. 2019 22:13

Nový slider v nástroji ColorWheel umožní na liště vybrat jednu z barev a tu dále upravovat (odstín, sytost a jas). Dají se třeba lokálně desaturovat barvy nebo si jinak hrát s vybranou barvou. Chvíli jsem s ním hrál a líbí se mi to. Sytost a jas se dají podle mne využít i při konverzi do černobílé.

Přepracovaný Repair Tool má funkci klonovat (clone) i opravovat (repair). Lze nastavit opacity i feather pro skoro neviditelné přechody bez výraznějších hran.

DxO PhotoLab 3 usnadňuje vyhledávání fotografií díky novým funkcím DxO PhotoLibrary. Klíčová slova se nyní zobrazují jako popisky, kdykoli umístíte kurzor myši na obrázky na kartě Průzkumník souborů. Klíčová slova se také zobrazují přímo v paletě Metadata a navíc můžete přímo přidávat, mazat, přejmenovávat klíčová slova nebo přiřadit je k dávce obrázků (pouze verze pro MacOS). Pokud importujete obrázky do DxO PhotoLab 3, které již mají připojená tagy, včetně dat napsaných jiným softwarem ve formátu XMP, budou importovány automaticky.

Speciální nová paleta obsahuje seznam místních úprav, které již byly na vašem obrázku použity. Jediným kliknutím můžete zobrazit všechna nastavení použitých místních úprav. Můžete se rozhodnout zobrazit úpravy nebo je okamžitě skrýt jako masku Photoshopu, vše jediným kliknutím. Funkce Masky lokálního přizpůsobení je nedestruktivní.

Nová je funkce, která pomocí jediného kliknutí invertuje masky pro nastavení, podobně jako třeba v Polarru, kde to používám.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 28. 11. 2019 18:29

Přenáším sem část z diskuse C1, protože tam by to bylo OT:

fotofanda píše:DXO Photo Lab má bohužel velmi slabou podporu na internetu. Pouze pár videí na youtube, které se mi moc nelíbí a pořád tlačí spíše Nik Collection a jiné své pluginy.

Toto se po uvedení verze 3.0 změnilo. Nyní je na youtube o verzi 3.0 pár videi, které jsem ani ještě neměl čas shlédnout. Trochu mne sice odrazuje PhotoJoseph, protože mi nesedí jeho angličtina a jakási roztříštěnost, ale mrknu na to.

Ferin píše:fotofanda: I k DxO se dají najít poměrně zajímavý věci. Například tento vyčerpávající manuál: http://dxo.tuto.free.fr/

Díky za tip mrknu na to. Zatím to vypadá zajímavě.

DXO má momentálně také Black Friday slevy. Asi toho využiji a upgraduji na 3.0.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 28. 11. 2019 22:50

Také jsem z v2 Essential přešel na v3 Elite...
fotofanda: díky za tutoriály...
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Argaro 8. 3. 2020 00:45

Ahoj, nevíte jak u DXO fungují update - jaké jsou v ceně a za jaké je nutné platit?
Argaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 3. 2020 07:18

Koupil jsem licenci a update mám zdarma.

Jiná věc ale je, že občas produkt kompletně upgradují, přejmenují a pokud ho chceš, musíš zaplatit novou licenci (DxO Optics - DxO PhotoLab).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod foto1977 8. 3. 2020 12:09

Každý přechod na novou verzi je zpoplatněn.
Předloni jsem na black friday zakoupil PhotoLab v2, na něj mi po celý rok chodily aktualizace.
Loni na podzim mi přišel mail s tím, že vydali novou verzi programu PhotoLab v3 která má nové funkce a jako stávající uživatel v2 jsem dostal slevu na přechod na nejnovější verzi (v3).
využil jsem slevy opět na black friday a přešel na aktuální verzi.
Takže pokud to chápu, tak na každou verzi asi stále chodí aktualizace v podobě opravy chyb a doplnění podpory nových foťáků a občas nové funkce které přidávají jen do vydání další verze. Takže šance na nové funkce je max. cca 6 měsíců, pak už je chystají do další verze která bude opět za peníze...
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Argaro 8. 3. 2020 15:18

I tak se mi ale DxO zdá jako velmi dobrá alternativa vůči různým předplatným ...
Argaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 8. 3. 2020 21:47

Také jsem s ním velmi spokojen...
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Argaro 9. 3. 2020 16:13

Nedávno jsem DxO po vyzkoušení trial verze koupil. Bohužel jen s 15% slevou, ale nechtělo se mi čekat - zda a kdy přijde nějaká lepší nabídka ...
Doufám, že nepřejdou také na předplatné, protože alternativ moc nevidím. Lightroom je pro mě - amatéra - těžkopádný a drahý, C1 taktéž, Luminar mi úplně nesedí filosofií, Zoner mi nevyhovuje výsledky, Capture NX-D od Nikonu je pak funkčně velmi omezený ... DxO je tedy takřka ideál ...
Argaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 9. 3. 2020 16:39

Tím by si asi vrazili nůž do zad, pač na něj plno lidí přešlo právě jako k lepší alternativě ACR a LR.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Argaro 20. 3. 2020 17:16

DxO PhotoLab 3 je aktuálně ve slevě za 99.99 / 149.99 Euro.
Argaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 24. 7. 2020 21:50

Ahoj mám dotaz na uživatele DxO Photolab:
nedávno jsem s GX80 vyfotil na výletě pár fotek a u asi 4 z nich (jdoucích za sebou) mám po otevření RAWu oblohu "do růžova". Přitom jpeg co vypadl přímo z foťáku jí má bílou a i když raw převedu v jiném editoru (např. Silkipix DS) tak fotka nebe je ok.
Jenom v DxO PL (v 3.3.0. ELITE) se mi nedaří to nebe upravit aby mělo správné barvy.
Je divné, že to je jen na těch 4 fotkách, dříve se mi to nikdy nestalo.
Můžu poprosit zda by jste se nepokusili na to přijít kde je zakopanej pes?
Zde je ke stažení raw i jpeg z foťáku:
https://uloz.to/tamhle/VHpEVdsNkMcp

Předem děkuji za pomoc, rawy konvertuji poslední 2 roky jen přes DxO PL a jsem s ním spokojen, toto mě zaskočilo.
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FXE1 26. 7. 2020 04:21

V mensej miere som tento problem zaregistroval pri GX80 a DXo pri pouziti elektronickej zavierky. U inych Panosonicov nie.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 7. 2020 11:44

No jo, ale tohle nebylo s el.závěrkou a hlavně další editory mi to otevírají správně.
Tak proč to DxO PL zobrazuje dorůžova???
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LoboC 26. 7. 2020 14:14

něco je špatně, opravdu to v DXO vyvolá oblohu do růžova...
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 7. 2020 16:55

To je právě záhada, ať s white balance šteluji jak chci tak to prostě nejde.
Přitom v tom Silkipix DS od Panasoniku to vůbec ten růžovej závoj nedělá...
Je to záhada.
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 7. 2020 19:51

No, v Capture One to vypadá normálně. Podobně mi někdy zlobil převod do dng z EM1X.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 7. 2020 20:57

Právě, mě to docela zaskočilo, už cca rok a půl konvertuji rawy jen v DxO PL a teď jsem si kvůli těm 4 fotkám musel nainstalovat ten Silkipix DS.
Právě mi nejde do hlavy jak to, že jiné editory to zobrazí správně a DxO PL ne. Musí to být nějaký bug v něm.
Navíc LoboC mi potvrdil, že není chyba u mě v PC, ale že to spatně zobrazuje DxO PL všude.
foto1977
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LoboC 27. 7. 2020 19:59

v ACR je raw konverze v pořádku...
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2020 18:26

Stahuji nový DxO Photolab 4, má mít lepší odšum.

S DxO PhotoLab 4 totiž představila DeepPRIME, novou technologii demosaicingu a odšumování, s využitím AI, aby zlepšila digitální redukci šumu a poskytla efektivnější demosaicing.

DxO také představilo Smart Workspace, nový systém filtrů, který uživatelům umožňuje zobrazit palety nástrojů podle typu opravy nebo zobrazit pouze oblíbené palety.

Mezi další nové přírůstky v DxO PhotoLab 4 patří nový Batch Renaming pro rychlejší úpravy více souborů najednou. Nová funkce dávkového zpracování také umožňuje uživatelům synchronizovat vzhled více obrázků pomocí konkrétních úprav z jedné fotografie. V prohlížeči fotografií si uživatelé mohou vybrat konkrétní úpravy, které chtějí použít na jeden nebo několik dalších obrázků podle typu úpravy, jako je osvětlení, barva, detail, místní úpravy, geometrie nebo vodoznak.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 10. 2020 18:57

Jj. A mj. se výrazně víc zapojí GPU.

-- 21. 10. 2020 19:04 --

Podle testů se s kompatibilní GPU Prime zkrátí na polovinu. S dražšíma GPU je to pak děleno 3,5.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2020 19:35

Já jsem odinstaloval Dxo 3, takže nemám aktuálně srovnání, ale pocitově to běží rychleji. DeepPrime cca 2x rychleji, než Prime.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 10. 2020 21:11

A vypadá to i podstatně výkonněji. S tím AI zas dohnali Topaz.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 21. 10. 2020 22:48

Jak funguje ta Advanced History?
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 21. 10. 2020 22:57

stiahol som. vyskusal. okamzite zmazal.

akoze mam novy pocitac za 1,100euro (plus monitor) a DXO4ka pri zapnuti odsumu prestane zit, HW akceleracia karty pri zobrazovani RAWu/uprave je skor smiesna...profily na korekcie ale vyzerali slusne.
pouzivam LR Classic (este verziu 9.4) a to je nastroj rychlostne aj prehladom o level inde.

reklamne slogany ma ohurili, preto som to hned chcel vidiet
https://www.sonyalpharumors.com/dxo-lau ... -learning/
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sony FE 35/1,8 + Sigma 85/1,4 ART DN + Sigma 100-400/5-6,3 DN
lennyl_2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 22. 10. 2020 07:43

Já bych nevěřil každému blábolu, který kde o AI napíší a radši bych si to vyzkoušel v praxi:

Denoise AI

Obrázek

DeepPrime

Obrázek

Zdrojová fotka je focená 300 PF s 1,4 telekonvertorem a není perfektně ostrá. Topaz si s tím podle mne poradil o kousek lépe (tohle je jen za použití DeNoise AI, ne Clear AI).

Lennyl2: To se dalo čekat, že DxO PRIME ten hardware neutáhne nebo bude velmi dýchavičný, na Prime odšum potřebuješ CPU s více jádry, s tím jejich minimálním HW to sice běží, ale strašně pomalu. Už jsem to psal, Dxo Photolab Elite 4 mi zatím běží rychleji, než verze 3, nějaká optimalizace na jádra a grafiku tam asi bude.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 22. 10. 2020 17:57

Tak myslim, ze to nie je "o kousek", ale o velky kus lepsie u Topazu. Na Topaze je velmi navykove, ze vacsina fotiek sa da upravit na 1 klik.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 22. 10. 2020 18:16

U DxO je ten odšum taky na jeden klik (resp. v pohodě může být).
Tady ta fotka vypadá z Topazu líp, to jo. Hlavní "problém" je ale v tom, že úkolem Prime není v žádným případě doostřování neostrých fotek, je to čistě odšum. Ten rozdíl v ostrosti by podle mě šel v pohodě stáhnout doplňkovýma/dalšíma nástrojama v DxO.
Pokud jde o vlastní odšum, ty srovnání, co už kolují, vychází v podstatě u obou nastejno. Ten Topaz mi začal v poslední době vrtat hlavou, ale moc se mi nechtělo dále rozšiřovat PP. Takto aspoň můžu s klidem zůstat u stávajícího, což je fajn.
Pokud jde o rychlost, PL3 mi běžel i na 13 let starým, v době vzniku velmi průměrným, krámu.
Neříkám, že to bylo bleskurychlý, nejvíc vzal samozřejmě batch, ale vzhledem k tomu, že pak běžel na pozadí, tak se s tím dalo žít. Novej počítač to teď zrychlil velmi výrazně.
PL4 jsem ještě nezkoušel, není čas.

-- 22. 10. 2020 18:22 --

lennyl_2 píše:DXO4ka pri zapnuti odsumu prestane zit, HW akceleracia karty pri zobrazovani RAWu/uprave je skor smiesna...profily na korekcie ale vyzerali slusne.

To bude spíš problém na tvoji straně, pač takto DxO vůbec nefunguje, kvůli komplexnosti operace (a v rámci šetření majitelů starších/slabších sestav) se při zapnutí odšumu neděje vůbec nic, takže k zamrzávání není pražádnej důvod. Odšum se aplikuje až při finálním exportu. Do té doby finální výsledek posuzuješ pouze v náhledovým okně/výřezu.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 10. 2020 18:35

Suhlas, ze lepsie mat cely PP pod jednou strechou. Sice mam Topaz DeNoise+Sharpen, ale som radsej ked ich nemusim pouzivat. V podstate po prvotnom nadseni sa to aj tak deje :-)
A de facto vyuzivam odsum dost sporadicky.
Ale aj tak by na nom mohli aj v Adobe LR trosku zapracovat.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 10. 2020 18:53

Souhlas s Ferinem, ten rozdíl v samotném odšumu mezi DeepPrime a DeNoise AI není velký, bonus je to doostření. Přesto bych řekl, že Topaz zatím při mém workflow lépe zvládá zachovat detaily.

Mám rychlý desktop, ale chviličku trvá, než DxO vygeneruje fotku do Topazu a tam nějakou tu vteřinu trvá upravování a ukládání a pak se nějakou vteřinu možná dvě Topaz zavírá, když to sečtu, tak DeepPrime je rychlejší, ale zase musím započítat doostření, takže mi to vychází časově podobně. Doostřená fotka mi přišla lepší z toho Topazu, zkoušel jsem to doostřit přes DxO i Nik Collection (v něm to trvá o kousek déle).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 22. 10. 2020 18:57

Taketo casove "rozdiely" su pri par fotkach nepodstatne, pokial by to malo byt pravidelne vacsie mnozstvo fotiek tak to je ina kava...to by vsak uz znamenalo, ze je niekdechyba u obsluhy fotaku .
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 22. 10. 2020 19:02

U větších sérií se Topaz otevře jednou a pak pojede fotka za fotkou. V případě DeepPrime bych musel pustit 2 dávkové zpracování, jednu na odšum a druhou na doostření, přičemž u Nik Collection si nejsem tím dávkovým doostřením jist, nezkoušel jsem to ještě.

Odšum bych asi dávkově pustil, ale jinak jsem příznivec spíše individuálních úprav.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 22. 10. 2020 20:27

Ještě jedna věc...

lennyl_2 píše:HW akceleracia karty pri zobrazovani RAWu/uprave je skor smiesna...

Aktivoval sis to v možnostech? A zvolil správnou volbu?
Pač podle všeho to (kompatibilní) GPU docela výrazně zrychlují.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 26. 10. 2020 13:41

Tak zatím jen sleduju testy, ale ten DeepPrime v nich vychází často i lépe než Topaz.
Asi holt (opět) poruším pravidlo přeskakování jedné verze. ;-)

-- 26. 10. 2020 12:46 --

Někde je ten rozdíl ve prospěch DeepPrime obrovský. Třeba tady:
https://www.dpreview.com/forums/post/64482539
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 10. 2020 14:05

Abychom byli spravedliví, topaz funguje lépe, než v té první ukázce na dpreview, konkrétně když použijete fotku ve formátu RAW, dáte „low light“ a poté trochu upravíte posuvníky. Ale ano, nový deep prime produkuje lepší výsledky ve scénáři, kdy fotite za horšího světla, Topaz mi přišel lepší za dobrého světla u lehce máznutých fotek, ta kombinace doostření a odšumu. V praxi budu používat oboje.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 26. 10. 2020 14:18

To už jsme tady řešili, že DeepPrime není nástroj na opravu nepovedených (máznutých) fotek. To v DxO řeší případně jiné nástroje. Nicméně "post-doostření" je určitě příjemný bonus.
Tady mi ale taky Topaz přišel až moc "špatný". Nicméně ten výsledek (pořadí) se objevuje i v jiných testech.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 26. 10. 2020 14:35

Je to pořád o tom samém, vědět, kde má technika silná a slabá místa a umět to využít. Jeden nástroj ve všem lepší ty ostatní, to se vidí jen výjimečně.

Mně se DeepPrime líbí, ale Topaz zatím používám také.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 10. 2020 12:14

DXO a jeho nové DP jsme hned protáhl na starých fotkách a musím spokojeně uznat, že to pomohlo. Takže spokojenost.

-- 27. 10. 2020 11:14 --

DXO a jeho nové DP jsme hned protáhl na starých fotkách a musím spokojeně uznat, že to pomohlo. Takže spokojenost.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 30. 11. 2020 20:59

Tak jsem si dnes v rámci Black Friday slevy přikoupil Film Pack a když už byla ta sleva tak významná tak hned ve verzi Elite. Bohužel jsem zklamaný. Buď dělám něco blbě nebo je to tak blbé.
Po instalaci se vytvoří samostatná aplikace, ve které lze na obrázek jednotlivě presety a úpravy aplikovat. To je OK, ale toto jsem nechtěl.

Chtěl bych mít ke všem presetům přístup přímo v hlavní aplikaci DXO Photolab a aplikovat je přímo na otevřené RAWy. V hlavní aplikaci je k dispozici 16 ČB presetů a 23 barevných. Přitom chybí to co jsem chtěl nejvíce. Simulace různých druhů filmů.

Nevíte je to fakt tak blbě, nebo dělám něco blbě já?
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 30. 11. 2020 21:38

Nevím, co jsem dělal jinak, ale mám to přímo v aplikaci.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 30. 11. 2020 23:47

A máš v DXO Photolab aplikaci všechny presety? Já jich několik také vidím, ale právě ty simulace filmů např. Fomapan nebo Fuji Acros tam nejsou.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 1. 12. 2020 00:16

Já měl za to, že tam jsou všechny. Ale nepočítal jsem je. Jen tam nejsou ty pěkný náhledový okna jako v samostatné aplikaci.
Ferin
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 1. 12. 2020 07:51

No u staršího DXO ty film presety (FilmPack) opravdu samostatná oddělená aplikace byly, to vím jistě, tehdy jsem si s tím hrál. Pokud to nově zaintegrovali přímo do DXO PhotoLab, tak je to samozřejmě kladem, ale to už neotestuji.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 1. 12. 2020 12:51

Fomapany vidím čtyři (stejné ve Filmpacku 4 i v DxO) Neopan Across talé, vše v DxO po záložkami Color, Rendering, Black and White.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 1. 12. 2020 23:28

Díky. Je to tam. Sice trochu nelogické, protože další presety jsou jinde, ale co už. Třeba na ten důvod přijdu později.

Nevíte co u zpracování klasického filmu znamenal Cross processing?
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 1. 12. 2020 23:32

Cross process - vezmeš diafilm (proces E6) a vyvoláš ho jako negativ (proces C41), nebo naopak...
Výsledkem je použitelný výsledek, ale má takové netradičně ujeté barvy, pro některé situace to může působit vyloženě zajímavě (a minimálně je to ozvláštnění).
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 10. 12. 2020 21:30

DXO Photolab je prý již ve verzi 4.1

Viz: https://www.dpreview.com/news/966988223 ... t-and-more

Zkoušeli jste ji už někdo instalovat? Moje verze se pořád hlásí jako 4.0. Upgrade jsem nedělal a při zběžné prohlídce jejich stránek jsem ani nic nenašel.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 10. 12. 2020 22:02

Moje verze je 4.1, nic zásadního tam není.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 23. 12. 2020 12:28

Nemáte někdo praktickou zkušenost s licencováním DXO Photolab Elite.

Na svém počítači mám instalovánu nejnovější verzi 4.0 a dcera má na svém notebooku nějakou starší verzi 3.x.

Je možné nainstalovat nejnovější později dokupovanou verzi 4.0 ještě na další počítač? Pak by to bylo 1x starší verze 3.0 a 2x nová verze 4.0.

Pokud vím Elite verze umožňuje instalovat v jedné licenci 2 kopie.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 24. 1. 2021 00:46

Jen pro informaci. DXO na M1 v nativním režimu zatím neběží. Instalace vyžaduje Rosetu.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 24. 1. 2021 09:20

https://support.dxo.com/hc/en-us/articl ... Silicon-M1

co znamená v praxi “až 5ti násobné zlepšení výkonu”, to netuším.
pemar
Expert