DXO Photolab

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 23. 11. 2021 23:41

rodri píše:Ferin, Exiftool byl jeden z prvních programů, na kterej jsem narazil. Jenže ten pracuje v příkazovým řádku a to je pro mě španělská vesnice, alespoň prozatím. O scriptu ani nemluvím.
Holt na sobě budu muset trochu zapracovat.


Tohle mám k tomu uložený:
$ exiftool -m -exif:Model="E-510" -xmp:Model="E-510" P5240002.orf
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 24. 11. 2021 11:17

Platba kartou vůbec neprochází ani dnes. Myslím, že to nebude přetížením, ale spíš nekompatibilitou platebních bran.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 24. 11. 2021 11:39

A máš povolenou platbu na internetu / v zahraničí?
Brány některých českých bank například neberou / dlouho nebraly cizí karty. Samozřejmě naprosto nesmyslně - v rámci jednotnýho EU trhu.
Předpokládám, že takový omezení DxO ze své strany ale jen těžko bude mít.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 24. 11. 2021 11:52

Také používám PayPal, z více důvodů, doporučuji.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 24. 11. 2021 11:58

Až dosud vše šlo OK i do zahraničí. Tentokrát to končí chybovou hláškou banky. Pay Pal zkusím. Kdysi jsem jím platil, ale to je už dávno.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 24. 11. 2021 13:35

Problém s použitím karty bude způsoben patrně nekompatibilitou platební brány dodavatele. PayPal určitě pomůže. Mám velmi podobnou zkušenost z minulého týdne, kdy jsem hodiny trávil na stránkách společnosti Amtrak, abych koupil tři jízdenky na vlak. V USA asi 3D secure moc nefunguje, nicméně požadavek na ověření 3D na mobil přišel, ten jsem potvrdil a na stránkách se objevilo hlášení že došlo k nějaké chybě na jejich straně a že to mám zkusit později. No zkoušel jsem stále a kdyby to procházelo tak bych snad musel vykoupit celý vlak. Pomohlo až to, že jsem si založil zákaznický účet a tam uložil údaje o platební kartě. Pak se hláška už neobjevila, ani požadavek na 3D ověření, platba prošla a já dostal konečně lístek. Skvělá zábava, začal jsem o půl desáté večer a končil a půl jedné v noci.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 24. 11. 2021 14:41

Pay Pal skutečně pomohl. Teď ještě zkontrolovat účet, kolik se toho skutečně strhlo.

Nainstalováno. Zůstala ale stará 4 verze. Nevíte jak se jí u Macbooku zbavit nebo je nějaký důvod si ji nechávat?
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 11. 2021 07:03

Odinstalace

https://support.apple.com/cs-cz/HT202235

Ale jestli to máš udělat, to nevím :-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 25. 11. 2021 07:57

No prostě se to na Applu hodí do koše - binec po tom zůstane menší než je obvyklé ve Windows (u řady aplikací dokonce žádný) :-)
Ad nechat - tak asi to má cenu dočasně, ať s to člověk může pustit vedle sebe a porovnat postupy a tak, ale po plném zažití nového DXO bych to zrušil...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 25. 11. 2021 18:19

Tomáši díky za radu. Zkusil jsem tedy porovnat obě verze vedle sebe a UUUPS problémek.

To, že DXO produkty vzájemně moc propojené nejsou je známé.

Nik Collection modul při spouštění z DXO jen vygeneruje 16 bitový TIFF soubor a ten předá jako vstupní data Nik modulu. Že by si aplikace předávali data na pozadí ani náhodou.

FilmPack je podobně defacto samostatná utilita, která má propojení do DXO jen minimální (Color rendering a možná ještě něco).

Co mne ale nemile překvapilo, že DXO 4 neumí pracovat s FilmPack 6. DXO 4 v tom jediném přímém propojení (Color Rendering) volá pouze Film Pack 5. Film Pack 6 neregistruje. To je blbé, protože na starším stolním PC jsem chtěl jet variantu DXO 4 (kvůli menším nárokům na HW) + Film Pack 6.

Musím tedy mít,
PC: DXO Photolab 4 + Film Pack 5
MAC: DXO Photolab 5 + Film Pack 6
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Obšák 25. 11. 2021 19:23

Jako správná počítačová lama se pro jistotu zeptám: funguje ten DXO Pure Raw jako samostatný program?
Obšák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 25. 11. 2021 19:39

Jj, funguje i úplně samostatně
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 25. 11. 2021 19:43

Já bych tedy řekl, že PureRAW spíš funguje pouze samostatně, žádný režim pluginu k LR či jinému SW to nemá (a hodil by se)... Je to vyloženě o individuálním pročištění v samostatném programu, jen nějaké nepřímé linky jako "export do LR".
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 25. 11. 2021 20:50

fotofanda píše:To, že DXO produkty vzájemně moc propojené nejsou je známé.


Já bych řekl právě naopak.
Samozřejmě Nik Collection rawy neumí, takže je třeba vygenerovat tif, ale ten se dá z PL přímo odesílat do Niku.

fotofanda píše:FilmPack je podobně defacto samostatná utilita, která má propojení do DXO jen minimální (Color rendering a možná ještě něco).


Tak to ti něco uniklo. FilmPack je plně integrován, se VŠEMI svými funkcemi, do PL. NAVÍC pak může fungovat i jako samostatný program.

fotofanda píše:Co mne ale nemile překvapilo, že DXO 4 neumí pracovat s FilmPack 6. DXO 4 v tom jediném přímém propojení (Color Rendering) volá pouze Film Pack 5. Film Pack 6 neregistruje. To je blbé, protože na starším stolním PC jsem chtěl jet variantu DXO 4 (kvůli menším nárokům na HW) + Film Pack 6.


Mám za to, že PL4 s FP6 funguje, bylo to tuším řešeno nějakou aktualizací. Krk teď za to ale nedám.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Obšák 25. 11. 2021 20:58

Díky za odpověď. Půjdu do něj, rád fotím za mizerných světelných podmínek, takže se bude hodit ;-)
Obšák
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků