DXO Photolab

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 7. 2020 15:55

To je právě záhada, ať s white balance šteluji jak chci tak to prostě nejde.
Přitom v tom Silkipix DS od Panasoniku to vůbec ten růžovej závoj nedělá...
Je to záhada.
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 7. 2020 18:51

No, v Capture One to vypadá normálně. Podobně mi někdy zlobil převod do dng z EM1X.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 7. 2020 19:57

Právě, mě to docela zaskočilo, už cca rok a půl konvertuji rawy jen v DxO PL a teď jsem si kvůli těm 4 fotkám musel nainstalovat ten Silkipix DS.
Právě mi nejde do hlavy jak to, že jiné editory to zobrazí správně a DxO PL ne. Musí to být nějaký bug v něm.
Navíc LoboC mi potvrdil, že není chyba u mě v PC, ale že to spatně zobrazuje DxO PL všude.
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LoboC 27. 7. 2020 18:59

v ACR je raw konverze v pořádku...
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2020 17:26

Stahuji nový DxO Photolab 4, má mít lepší odšum.

S DxO PhotoLab 4 totiž představila DeepPRIME, novou technologii demosaicingu a odšumování, s využitím AI, aby zlepšila digitální redukci šumu a poskytla efektivnější demosaicing.

DxO také představilo Smart Workspace, nový systém filtrů, který uživatelům umožňuje zobrazit palety nástrojů podle typu opravy nebo zobrazit pouze oblíbené palety.

Mezi další nové přírůstky v DxO PhotoLab 4 patří nový Batch Renaming pro rychlejší úpravy více souborů najednou. Nová funkce dávkového zpracování také umožňuje uživatelům synchronizovat vzhled více obrázků pomocí konkrétních úprav z jedné fotografie. V prohlížeči fotografií si uživatelé mohou vybrat konkrétní úpravy, které chtějí použít na jeden nebo několik dalších obrázků podle typu úpravy, jako je osvětlení, barva, detail, místní úpravy, geometrie nebo vodoznak.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 10. 2020 17:57

Jj. A mj. se výrazně víc zapojí GPU.

-- 21. 10. 2020 19:04 --

Podle testů se s kompatibilní GPU Prime zkrátí na polovinu. S dražšíma GPU je to pak děleno 3,5.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 21. 10. 2020 18:35

Já jsem odinstaloval Dxo 3, takže nemám aktuálně srovnání, ale pocitově to běží rychleji. DeepPrime cca 2x rychleji, než Prime.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 10. 2020 20:11

A vypadá to i podstatně výkonněji. S tím AI zas dohnali Topaz.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 21. 10. 2020 21:48

Jak funguje ta Advanced History?
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lennyl_2 21. 10. 2020 21:57

stiahol som. vyskusal. okamzite zmazal.

akoze mam novy pocitac za 1,100euro (plus monitor) a DXO4ka pri zapnuti odsumu prestane zit, HW akceleracia karty pri zobrazovani RAWu/uprave je skor smiesna...profily na korekcie ale vyzerali slusne.
pouzivam LR Classic (este verziu 9.4) a to je nastroj rychlostne aj prehladom o level inde.


reklamne slogany ma ohurili, preto som to hned chcel vidiet
https://www.sonyalpharumors.com/dxo-lau ... -learning/
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 22. 10. 2020 06:43

Já bych nevěřil každému blábolu, který kde o AI napíší a radši bych si to vyzkoušel v praxi:

Denoise AI

Obrázek

DeepPrime

Obrázek

Zdrojová fotka je focená 300 PF s 1,4 telekonvertorem a není perfektně ostrá. Topaz si s tím podle mne poradil o kousek lépe (tohle je jen za použití DeNoise AI, ne Clear AI).

Lennyl2: To se dalo čekat, že DxO PRIME ten hardware neutáhne nebo bude velmi dýchavičný, na Prime odšum potřebuješ CPU s více jádry, s tím jejich minimálním HW to sice běží, ale strašně pomalu. Už jsem to psal, Dxo Photolab Elite 4 mi zatím běží rychleji, než verze 3, nějaká optimalizace na jádra a grafiku tam asi bude.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 22. 10. 2020 16:57

Tak myslim, ze to nie je "o kousek", ale o velky kus lepsie u Topazu. Na Topaze je velmi navykove, ze vacsina fotiek sa da upravit na 1 klik.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 22. 10. 2020 17:16

U DxO je ten odšum taky na jeden klik (resp. v pohodě může být).
Tady ta fotka vypadá z Topazu líp, to jo. Hlavní "problém" je ale v tom, že úkolem Prime není v žádným případě doostřování neostrých fotek, je to čistě odšum. Ten rozdíl v ostrosti by podle mě šel v pohodě stáhnout doplňkovýma/dalšíma nástrojama v DxO.
Pokud jde o vlastní odšum, ty srovnání, co už kolují, vychází v podstatě u obou nastejno. Ten Topaz mi začal v poslední době vrtat hlavou, ale moc se mi nechtělo dále rozšiřovat PP. Takto aspoň můžu s klidem zůstat u stávajícího, což je fajn.
Pokud jde o rychlost, PL3 mi běžel i na 13 let starým, v době vzniku velmi průměrným, krámu.
Neříkám, že to bylo bleskurychlý, nejvíc vzal samozřejmě batch, ale vzhledem k tomu, že pak běžel na pozadí, tak se s tím dalo žít. Novej počítač to teď zrychlil velmi výrazně.
PL4 jsem ještě nezkoušel, není čas.

-- 22. 10. 2020 18:22 --

lennyl_2 píše:DXO4ka pri zapnuti odsumu prestane zit, HW akceleracia karty pri zobrazovani RAWu/uprave je skor smiesna...profily na korekcie ale vyzerali slusne.


To bude spíš problém na tvoji straně, pač takto DxO vůbec nefunguje, kvůli komplexnosti operace (a v rámci šetření majitelů starších/slabších sestav) se při zapnutí odšumu neděje vůbec nic, takže k zamrzávání není pražádnej důvod. Odšum se aplikuje až při finálním exportu. Do té doby finální výsledek posuzuješ pouze v náhledovým okně/výřezu.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 22. 10. 2020 17:35

Suhlas, ze lepsie mat cely PP pod jednou strechou. Sice mam Topaz DeNoise+Sharpen, ale som radsej ked ich nemusim pouzivat. V podstate po prvotnom nadseni sa to aj tak deje :-)
A de facto vyuzivam odsum dost sporadicky.
Ale aj tak by na nom mohli aj v Adobe LR trosku zapracovat.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 22. 10. 2020 17:53

Souhlas s Ferinem, ten rozdíl v samotném odšumu mezi DeepPrime a DeNoise AI není velký, bonus je to doostření. Přesto bych řekl, že Topaz zatím při mém workflow lépe zvládá zachovat detaily.

Mám rychlý desktop, ale chviličku trvá, než DxO vygeneruje fotku do Topazu a tam nějakou tu vteřinu trvá upravování a ukládání a pak se nějakou vteřinu možná dvě Topaz zavírá, když to sečtu, tak DeepPrime je rychlejší, ale zase musím započítat doostření, takže mi to vychází časově podobně. Doostřená fotka mi přišla lepší z toho Topazu, zkoušel jsem to doostřit přes DxO i Nik Collection (v něm to trvá o kousek déle).
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků