DXO Photolab

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 24. 10. 2019 21:13

Nový slider v nástroji ColorWheel umožní na liště vybrat jednu z barev a tu dále upravovat (odstín, sytost a jas). Dají se třeba lokálně desaturovat barvy nebo si jinak hrát s vybranou barvou. Chvíli jsem s ním hrál a líbí se mi to. Sytost a jas se dají podle mne využít i při konverzi do černobílé.

Přepracovaný Repair Tool má funkci klonovat (clone) i opravovat (repair). Lze nastavit opacity i feather pro skoro neviditelné přechody bez výraznějších hran.

DxO PhotoLab 3 usnadňuje vyhledávání fotografií díky novým funkcím DxO PhotoLibrary. Klíčová slova se nyní zobrazují jako popisky, kdykoli umístíte kurzor myši na obrázky na kartě Průzkumník souborů. Klíčová slova se také zobrazují přímo v paletě Metadata a navíc můžete přímo přidávat, mazat, přejmenovávat klíčová slova nebo přiřadit je k dávce obrázků (pouze verze pro MacOS). Pokud importujete obrázky do DxO PhotoLab 3, které již mají připojená tagy, včetně dat napsaných jiným softwarem ve formátu XMP, budou importovány automaticky.

Speciální nová paleta obsahuje seznam místních úprav, které již byly na vašem obrázku použity. Jediným kliknutím můžete zobrazit všechna nastavení použitých místních úprav. Můžete se rozhodnout zobrazit úpravy nebo je okamžitě skrýt jako masku Photoshopu, vše jediným kliknutím. Funkce Masky lokálního přizpůsobení je nedestruktivní.

Nová je funkce, která pomocí jediného kliknutí invertuje masky pro nastavení, podobně jako třeba v Polarru, kde to používám.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 28. 11. 2019 17:29

Přenáším sem část z diskuse C1, protože tam by to bylo OT:

fotofanda píše:DXO Photo Lab má bohužel velmi slabou podporu na internetu. Pouze pár videí na youtube, které se mi moc nelíbí a pořád tlačí spíše Nik Collection a jiné své pluginy.

Toto se po uvedení verze 3.0 změnilo. Nyní je na youtube o verzi 3.0 pár videi, které jsem ani ještě neměl čas shlédnout. Trochu mne sice odrazuje PhotoJoseph, protože mi nesedí jeho angličtina a jakási roztříštěnost, ale mrknu na to.

Ferin píše:fotofanda: I k DxO se dají najít poměrně zajímavý věci. Například tento vyčerpávající manuál: http://dxo.tuto.free.fr/

Díky za tip mrknu na to. Zatím to vypadá zajímavě.

DXO má momentálně také Black Friday slevy. Asi toho využiji a upgraduji na 3.0.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 28. 11. 2019 21:50

Také jsem z v2 Essential přešel na v3 Elite...
fotofanda: díky za tutoriály...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Argaro 7. 3. 2020 23:45

Ahoj, nevíte jak u DXO fungují update - jaké jsou v ceně a za jaké je nutné platit?
Argaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 8. 3. 2020 06:18

Koupil jsem licenci a update mám zdarma.

Jiná věc ale je, že občas produkt kompletně upgradují, přejmenují a pokud ho chceš, musíš zaplatit novou licenci (DxO Optics - DxO PhotoLab).
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod foto1977 8. 3. 2020 11:09

Každý přechod na novou verzi je zpoplatněn.
Předloni jsem na black friday zakoupil PhotoLab v2, na něj mi po celý rok chodily aktualizace.
Loni na podzim mi přišel mail s tím, že vydali novou verzi programu PhotoLab v3 která má nové funkce a jako stávající uživatel v2 jsem dostal slevu na přechod na nejnovější verzi (v3).
využil jsem slevy opět na black friday a přešel na aktuální verzi.
Takže pokud to chápu, tak na každou verzi asi stále chodí aktualizace v podobě opravy chyb a doplnění podpory nových foťáků a občas nové funkce které přidávají jen do vydání další verze. Takže šance na nové funkce je max. cca 6 měsíců, pak už je chystají do další verze která bude opět za peníze...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Argaro 8. 3. 2020 14:18

I tak se mi ale DxO zdá jako velmi dobrá alternativa vůči různým předplatným ...
Argaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 8. 3. 2020 20:47

Také jsem s ním velmi spokojen...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Argaro 9. 3. 2020 15:13

Nedávno jsem DxO po vyzkoušení trial verze koupil. Bohužel jen s 15% slevou, ale nechtělo se mi čekat - zda a kdy přijde nějaká lepší nabídka ...
Doufám, že nepřejdou také na předplatné, protože alternativ moc nevidím. Lightroom je pro mě - amatéra - těžkopádný a drahý, C1 taktéž, Luminar mi úplně nesedí filosofií, Zoner mi nevyhovuje výsledky, Capture NX-D od Nikonu je pak funkčně velmi omezený ... DxO je tedy takřka ideál ...
Argaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 9. 3. 2020 15:39

Tím by si asi vrazili nůž do zad, pač na něj plno lidí přešlo právě jako k lepší alternativě ACR a LR.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Argaro 20. 3. 2020 16:16

DxO PhotoLab 3 je aktuálně ve slevě za 99.99 / 149.99 Euro.
Argaro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 24. 7. 2020 20:50

Ahoj mám dotaz na uživatele DxO Photolab:
nedávno jsem s GX80 vyfotil na výletě pár fotek a u asi 4 z nich (jdoucích za sebou) mám po otevření RAWu oblohu "do růžova". Přitom jpeg co vypadl přímo z foťáku jí má bílou a i když raw převedu v jiném editoru (např. Silkipix DS) tak fotka nebe je ok.
Jenom v DxO PL (v 3.3.0. ELITE) se mi nedaří to nebe upravit aby mělo správné barvy.
Je divné, že to je jen na těch 4 fotkách, dříve se mi to nikdy nestalo.
Můžu poprosit zda by jste se nepokusili na to přijít kde je zakopanej pes?
Zde je ke stažení raw i jpeg z foťáku:
https://uloz.to/tamhle/VHpEVdsNkMcp

Předem děkuji za pomoc, rawy konvertuji poslední 2 roky jen přes DxO PL a jsem s ním spokojen, toto mě zaskočilo.
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FXE1 26. 7. 2020 03:21

V mensej miere som tento problem zaregistroval pri GX80 a DXo pri pouziti elektronickej zavierky. U inych Panosonicov nie.
FXE1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 7. 2020 10:44

No jo, ale tohle nebylo s el.závěrkou a hlavně další editory mi to otevírají správně.
Tak proč to DxO PL zobrazuje dorůžova???
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LoboC 26. 7. 2020 13:14

něco je špatně, opravdu to v DXO vyvolá oblohu do růžova...
LoboC
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků