DXO Photolab

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 20. 10. 2022 22:39

foto1977 píše:Pokud by jsi ten zdrojový RAW upravil v DxO PL a tam uložil do DNG tak po otevření v Lighroom to bude zase opačně, tedy opět bez úprav.


Ne ne. DxO umí uložit tzv. "lineární DNG", tzn. plnohodnotný raw, ale obsahující úpravy z PL. Bez toho by například PureRaw neměl vůbec žádný smysl.
LR ale toto, podle mého, neumí.

rodri: Naopak to nejde a není k tomu ani důvod. DxO odšum provádí na samém počítku úprav, tzn. během samotného demosaicingu. Později to už nejde. A i jinak je lepší vždy upravovat už odšumělou fotku.
ALe nic ti nebrání provést odšum (a další věci, co umí PL zdaleka nejlíp), ale fotku pak vyladit podle svýho v LR.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FotoABC 20. 10. 2022 23:33

Abych nemíchal DxO a Adobe, tak používám Topaz AI, konkrétně plug-iny do Photoshopu a mám intenzivní dojem, že Topaz má lepší výsledky, než PureRaw atd.
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 10. 2022 00:06

Abych nemíchal DxO a Adobe, tak používám Topaz AI, konkrétně plug-iny do Photoshopu a mám intenzivní dojem, že Topaz má lepší výsledky, než PureRaw atd.


Obvykle jsou výsledky testování opačný...
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar. 21. 10. 2022 05:05

Asi záleží na způsobu použití a na tom, jak vypadá fotografie, která se odšumuje a asi i na charakteru šumu (z D500 je dost monochromatický). Já mám také (výrazně) lepší výsledky z DxO, než z PureRAW, ale mám jiné workflow, vůbec nepoužívám Lightroom a v Topazu nastavuji parametry, nepoužívám standardní nastavení.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 21. 10. 2022 07:06

Ferin píše:Obvykle jsou výsledky testování opačný...


Jednak takto zobecněně nemáš pravdu, případů, kdy Topaz překoná PureRAW je více. Sám jsem třeba zmiňoval RAW z DJI AIR2S, kde je výstup PureRAW až tristní, s méně výrazným rozdílem je toho daleko více.
Obecně je u PureRAW problém s příliš fixním nastavením doostření, kdy to občas ulétne k "přeostření" a nejde to změnit, mimochodem v tomto je můj závěr zcela identický s tím co zmiňuje v posledním článku Petr Bambousek a také na to narazil v nedávném srovnávacím videu Peter Forsgarg...

Druhá věc ale je, že se "skóre stále mění" - jak DXO, tak Topaz se pořád vylepšují, čímž se hýbe pořadí. A přijde mi, že zatímco před necelým rokem bych obecně dal na první místo DXO, tak v úplně posledních verzích se možná Topaz zase dostal častěji do čela. Podle mne má denoise i sharpen tak nějak "přirozenější" a méně rušivý. DXO pořád občas zaboduje v případě, že se více uplatní modul přizpůsobení korekce ke konkrétnímu objektivu, ale to není zdaleka vždy.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 21. 10. 2022 09:19

Psal jsem hlavně o tom "atd.", tzn. DxO PL, kde problém s přeostřením nevzniká (pokud si ho nevyrobíš sám).
Ostatně, pokud vím, i v PR je to nyní vypínatelný, ne?
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 11. 2022 12:25

Existuje nějaký web kde se dá dozvědět nějaké postupy DxO PL v češtině nebo popř. slovenštině?
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LoboC 26. 11. 2022 13:56

Tady je to slušně zpracováno, automaticky se mi to překládá..
https://tutodxo.com/en/tutorials/
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 11. 2022 16:09

Díky, včera jsem neodolal BF akci a zakoupil upgrade na 6 Elite...
Když vidím tvé fotky upravené DxO z fujiny, tak tomu dám trochu času ...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LoboC 27. 11. 2022 10:05

Fuji X-T20+70-300 v DXO... :D
Přílohy
DSCF0666_DxOww.jpg
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 8. 12. 2022 14:08

Tak na okraj, DXO má teď po konci BlackFriday novou nabídku. Místo slevy "až 50%", kdy ale reálně to bylo obvykle méně teď má 30% na úplně cokoli, pokud člověk vezme alespoň dva produkty. Není to lepší než BF, maximálně stejné, někdy horší (aspoň co jsem koukal, možná tam je nějaká výjimka, kde to je lepší), nicméně asi se jim slevy "osvědčily" a hodlají v tom ještě chvíli pokračovat :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 11. 12. 2022 21:32

Ahoj zjistil jsem u DxO PL 6 Elite (v.6.1.0) takový podivný "bug".
Když upravuji fotku v okně "Customize" a mám jí zobrazenou celou (fit on screen) tak někdy mi to zcela náhodně najednou fotku přiblíží. Např. v políčku zoom mi to píše 27% a najednou samo od sebe to přeskočí na 33%. Pak musím opět kliknout na ikonu Fit on screen a opět se to vrátí na 27%. nechápu co to dělá, ale vím jistě, že u PL 5 a PL 3 mi to nedělalo.
Setkali jste se s tím také? Kde by mohl být zakopaný pes???

-- 11. 12. 2022 21:37 --

Teď jsem zkusil 1:1 (zoom 100%) a najednou po cca 5 vteřinách to samo přeskočí na 120%...
Nic jsem mezitím nedělal, na nic neklikal... :(
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LoboC 12. 12. 2022 15:14

mně to nedělá.... :-D
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 12. 12. 2022 15:38

Mně také ne.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod OnderCZ 12. 12. 2022 20:49

Nemůže to třeba dělat ochozená myš? Že by měla poškozené skrolovací tlačítko, které občas takhle "samo zaskroluje"?
OnderCZ
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků