DXO Photolab

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod fotofanda 25. 11. 2021 22:19

Ferin píše:Já bych řekl právě naopak.
Samozřejmě Nik Collection rawy neumí, takže je třeba vygenerovat tif, ale ten se dá z PL přímo odesílat do Niku.

Toto bych propojením ani nenazýval. Vytvoří se TIFF, ten se uloží jako soubor, spustí se Nik modul a v něm se otevře na disku uložený TIFF. To je spíš jako nějaký skript. Měl by poslat obrazová data přímo to Nik modulu bez mezipřistání na disku jak to dělají jiné plug-iny.

Ferin píše:Tak to ti něco uniklo. FilmPack je plně integrován, se VŠEMI svými funkcemi, do PL. NAVÍC pak může fungovat i jako samostatný program.

Tady měním názor a souhlasím s tebou. Mezitím jsem si pohrál s DXO Photolaben 5 a Film Packem 6 a docela se mi to líbí. Zřejmě ze mne mluvilo prvotní zklamání z dřívějška ze starších verzí.

Ferin píše:Mám za to, že PL4 s FP6 funguje, bylo to tuším řešeno nějakou aktualizací. Krk teď za to ale nedám.

Tak to vyzkouším.

Nevíte někdo o jak moc je DXO Photolab 5.0 náročnější na HW PC? Mám docela starý počítač. 4 verze na něm jede docela OK alespoň pro mé požadavky.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 25. 11. 2021 22:52

Mám za to, že by naopak měl být méně náročný. Resp. na totožné konfiguraci by měl být PL5 svižnější než PL4.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 26. 11. 2021 10:41

To nesouhlasím, mám PL3 a PL5 a rozdíl v rychlosti a práce s programy je naprosto zřetelný. Víceméně na mém současném PC je PL5 nepoužitelný. Ale mám 9let starý Pentium 4 Haswell, ramku jen 8gb a integrovanou grafiku na desce. Takže to není sestava na náročné programy. Ale PL3 s ním běhá poměrně slušně, mě jako amatéra to doteď nebrzdilo...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 27. 11. 2021 21:05

Pro mě jako neznalce DXO softu (měl jsem jen starší verzi DXO filmpacku) a Nik collection je pro mě ta jejich nabídka trošku nepřehledná. Nenašel jsem nikde nějaký přehled toho, co ty softy vůči sobě mají navíc. Nemá někdo z Vás tip na článek, kde se dá rozumně zorientovat?
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 28. 11. 2021 11:16

Mám přesně ten stejný problém jako cport. Ale je fakt, že nemám ani motivaci se do toho více zažrat. Není důvod.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 28. 11. 2021 12:50

U Point™ má u PL5 Control Lines, nový nástroj pro výběr, který přináší více možností do místní palety úprav, vylepšené je upravování, kategorizované a vyhledávání pomocí editace metadat EXIF ​​a IPTC, klíčová slova jde zobrazit pomocí stromového zobrazení, nová verze DeepPRIME má mít až čtyřikrát rychlejší na počítačích Mac vybavených Apple Silicon a až 1,5krát rychlejší na nejnovějších počítačích s Windows, DxO nyní podporuje soubory Fujifilm X-Trans (Beta).

DxO FilmPack 6 má mít nově 20 nových efektů, včetně kapek a zmačkaného papíru, které jsou navrženy tak, aby dodaly snímkům vintage vzhled; 15 nových efektů úniku světla, jako jsou světelné skvrny, opar a zoom, EKTACHROME Professional Infrared EIR, oblíbený inverzní film společnosti KODAK citlivý na infračervené záření a IMPOSSIBLE PX 600 SILVER SHADE, pastelový sépiový vzhled monochromatických instantních filmů, Fujifilm řady X: Classic Chrome, Classic Chrome +, Astia Soft, Classic Negative, Proneg Std, ProNeg High a Eterna.

PL 5 jsem koupil a nevidím pozitivní efekt, na Filmpack 6 jsem se vykašlal a zůstal jsem u verze 5.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 28. 11. 2021 13:51

Já jsem do nové verze PL letos jít nechtěl, že bych vynechal, ale po vyzkoušení jsem konstatoval, že ty kontrolní linie a možnost parametrizace U-pointů i těch linií jsou dost přínosný, takže na 99 % PL5 koupím.

cport píše:Pro mě jako neznalce DXO softu (měl jsem jen starší verzi DXO filmpacku) a Nik collection je pro mě ta jejich nabídka trošku nepřehledná. Nenašel jsem nikde nějaký přehled toho, co ty softy vůči sobě mají navíc. Nemá někdo z Vás tip na článek, kde se dá rozumně zorientovat?


DxO PL je program na vyvolávánbí rawů se špičkovým odšumem a korekcí vad objektivů (mají speciální profily na téměř všechny objektivy na trhu).
1) DxO FilmPack a 2) DxO ViewPoint jsou programy 1) nabízející presety simulající různý filmy atd. a 2) velice dobré korekce perspektivy, který můžeš používat jak integrovaný v PL, tak i samostatně.
Nik collection se částečně kryje (nebo spíš alternuje) s FilmPackem, ale nabízí toho (v dalších modulech) ještě mnohem víc, na druhé straně nelze použít v rámci PL a nepodporuje rawy. Ale z PL můžeš fotky do Nik přímo odesílat (kam dojdou jako tify).
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fotofanda 28. 11. 2021 15:10

Na nejnovější verze DXO Photolabu a FilmPacku jsem šel díky 50% slevě v rámci Black Friday. Moc se mi líbí nový FilmPack, který nabízí zajímavé presety a simulaci filmů. Pro kreativní uživatele nabízí i nástroje pro tvorbu vlastních profilů. Osobně dávám přednost už hotovým presetům. Například preset Fomapan 100 vypadá skutečně jak fotky z 80. let, když jsem si zkoušel vyvolávat v temné komoře.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 28. 11. 2021 17:20

Ferine neotálej, ta sleva 50% je myslím jen do konce tohoto víkendu...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 28. 11. 2021 21:42

Myslím do zítřka. ;-)
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 8. 4. 2022 09:17

Dnes vyšla očekávaná verze DxO PhotoLab 5.2, (asi jen) pro mne významná tím, že podporuje RAW z Nikonu Z9, ale jen klasické Lossless, ty nové high efficiency mi to neakceptuje.

Thom Hogan očekával s těmito novými RAWy problémy a měl pravdu, je to klasický marketingový gimmick.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 25. 7. 2022 20:44

Používáte někdo DXO na Macovi? Funguje vám propojení Fotkami alepoň tím nejzákladnějším způsobem, kdy ve Fotkách dám Upravit v aplikace DXO Photolab 5, otevře se DXO a v něm zmíněná fotka?

U mne to nefunguje. Pouze se spustí DXO v režimu Customize a to je vše. Prázdno.

Naopak DXO Filmpack jaksi funguje.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 6. 10. 2022 20:33

Včera vyšla nová verze DXO Photolab 6.0. Zkoušel už jste ji někdo?
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 6. 10. 2022 21:12

Já jsem jí koupil, nezkoušel to nijak důkladně, nemám teď čas.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 7. 10. 2022 17:29

Mám 5, stáhnu trial a uvidím zda na BF pořídím upgrade...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků