DXO Photolab

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 22. 10. 2020 17:57

Taketo casove "rozdiely" su pri par fotkach nepodstatne, pokial by to malo byt pravidelne vacsie mnozstvo fotiek tak to je ina kava...to by vsak uz znamenalo, ze je niekdechyba u obsluhy fotaku .
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 22. 10. 2020 18:02

U větších sérií se Topaz otevře jednou a pak pojede fotka za fotkou. V případě DeepPrime bych musel pustit 2 dávkové zpracování, jednu na odšum a druhou na doostření, přičemž u Nik Collection si nejsem tím dávkovým doostřením jist, nezkoušel jsem to ještě.

Odšum bych asi dávkově pustil, ale jinak jsem příznivec spíše individuálních úprav.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 22. 10. 2020 19:27

Ještě jedna věc...

lennyl_2 píše:HW akceleracia karty pri zobrazovani RAWu/uprave je skor smiesna...


Aktivoval sis to v možnostech? A zvolil správnou volbu?
Pač podle všeho to (kompatibilní) GPU docela výrazně zrychlují.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 26. 10. 2020 12:41

Tak zatím jen sleduju testy, ale ten DeepPrime v nich vychází často i lépe než Topaz.
Asi holt (opět) poruším pravidlo přeskakování jedné verze. ;-)

-- 26. 10. 2020 12:46 --

Někde je ten rozdíl ve prospěch DeepPrime obrovský. Třeba tady:
https://www.dpreview.com/forums/post/64482539
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 26. 10. 2020 13:05

Abychom byli spravedliví, topaz funguje lépe, než v té první ukázce na dpreview, konkrétně když použijete fotku ve formátu RAW, dáte „low light“ a poté trochu upravíte posuvníky. Ale ano, nový deep prime produkuje lepší výsledky ve scénáři, kdy fotite za horšího světla, Topaz mi přišel lepší za dobrého světla u lehce máznutých fotek, ta kombinace doostření a odšumu. V praxi budu používat oboje.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Ferin 26. 10. 2020 13:18

To už jsme tady řešili, že DeepPrime není nástroj na opravu nepovedených (máznutých) fotek. To v DxO řeší případně jiné nástroje. Nicméně "post-doostření" je určitě příjemný bonus.
Tady mi ale taky Topaz přišel až moc "špatný". Nicméně ten výsledek (pořadí) se objevuje i v jiných testech.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 26. 10. 2020 13:35

Je to pořád o tom samém, vědět, kde má technika silná a slabá místa a umět to využít. Jeden nástroj ve všem lepší ty ostatní, to se vidí jen výjimečně.

Mně se DeepPrime líbí, ale Topaz zatím používám také.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 27. 10. 2020 11:14

DXO a jeho nové DP jsme hned protáhl na starých fotkách a musím spokojeně uznat, že to pomohlo. Takže spokojenost.

-- 27. 10. 2020 11:14 --

DXO a jeho nové DP jsme hned protáhl na starých fotkách a musím spokojeně uznat, že to pomohlo. Takže spokojenost.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotofanda 30. 11. 2020 19:59

Tak jsem si dnes v rámci Black Friday slevy přikoupil Film Pack a když už byla ta sleva tak významná tak hned ve verzi Elite. Bohužel jsem zklamaný. Buď dělám něco blbě nebo je to tak blbé.
Po instalaci se vytvoří samostatná aplikace, ve které lze na obrázek jednotlivě presety a úpravy aplikovat. To je OK, ale toto jsem nechtěl.

Chtěl bych mít ke všem presetům přístup přímo v hlavní aplikaci DXO Photolab a aplikovat je přímo na otevřené RAWy. V hlavní aplikaci je k dispozici 16 ČB presetů a 23 barevných. Přitom chybí to co jsem chtěl nejvíce. Simulace různých druhů filmů.

Nevíte je to fakt tak blbě, nebo dělám něco blbě já?
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 30. 11. 2020 20:38

Nevím, co jsem dělal jinak, ale mám to přímo v aplikaci.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 30. 11. 2020 22:47

A máš v DXO Photolab aplikaci všechny presety? Já jich několik také vidím, ale právě ty simulace filmů např. Fomapan nebo Fuji Acros tam nejsou.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 30. 11. 2020 23:16

Já měl za to, že tam jsou všechny. Ale nepočítal jsem je. Jen tam nejsou ty pěkný náhledový okna jako v samostatné aplikaci.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 1. 12. 2020 06:51

No u staršího DXO ty film presety (FilmPack) opravdu samostatná oddělená aplikace byly, to vím jistě, tehdy jsem si s tím hrál. Pokud to nově zaintegrovali přímo do DXO PhotoLab, tak je to samozřejmě kladem, ale to už neotestuji.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 1. 12. 2020 11:51

Fomapany vidím čtyři (stejné ve Filmpacku 4 i v DxO) Neopan Across talé, vše v DxO po záložkami Color, Rendering, Black and White.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 1. 12. 2020 22:28

Díky. Je to tam. Sice trochu nelogické, protože další presety jsou jinde, ale co už. Třeba na ten důvod přijdu později.

Nevíte co u zpracování klasického filmu znamenal Cross processing?
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků