DXO Photolab

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 24. 10. 2019 21:13

Nový slider v nástroji ColorWheel umožní na liště vybrat jednu z barev a tu dále upravovat (odstín, sytost a jas). Dají se třeba lokálně desaturovat barvy nebo si jinak hrát s vybranou barvou. Chvíli jsem s ním hrál a líbí se mi to. Sytost a jas se dají podle mne využít i při konverzi do černobílé.

Přepracovaný Repair Tool má funkci klonovat (clone) i opravovat (repair). Lze nastavit opacity i feather pro skoro neviditelné přechody bez výraznějších hran.

DxO PhotoLab 3 usnadňuje vyhledávání fotografií díky novým funkcím DxO PhotoLibrary. Klíčová slova se nyní zobrazují jako popisky, kdykoli umístíte kurzor myši na obrázky na kartě Průzkumník souborů. Klíčová slova se také zobrazují přímo v paletě Metadata a navíc můžete přímo přidávat, mazat, přejmenovávat klíčová slova nebo přiřadit je k dávce obrázků (pouze verze pro MacOS). Pokud importujete obrázky do DxO PhotoLab 3, které již mají připojená tagy, včetně dat napsaných jiným softwarem ve formátu XMP, budou importovány automaticky.

Speciální nová paleta obsahuje seznam místních úprav, které již byly na vašem obrázku použity. Jediným kliknutím můžete zobrazit všechna nastavení použitých místních úprav. Můžete se rozhodnout zobrazit úpravy nebo je okamžitě skrýt jako masku Photoshopu, vše jediným kliknutím. Funkce Masky lokálního přizpůsobení je nedestruktivní.

Nová je funkce, která pomocí jediného kliknutí invertuje masky pro nastavení, podobně jako třeba v Polarru, kde to používám.
pemar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 28. 11. 2019 17:29

Přenáším sem část z diskuse C1, protože tam by to bylo OT:

fotofanda píše:DXO Photo Lab má bohužel velmi slabou podporu na internetu. Pouze pár videí na youtube, které se mi moc nelíbí a pořád tlačí spíše Nik Collection a jiné své pluginy.

Toto se po uvedení verze 3.0 změnilo. Nyní je na youtube o verzi 3.0 pár videi, které jsem ani ještě neměl čas shlédnout. Trochu mne sice odrazuje PhotoJoseph, protože mi nesedí jeho angličtina a jakási roztříštěnost, ale mrknu na to.

Ferin píše:fotofanda: I k DxO se dají najít poměrně zajímavý věci. Například tento vyčerpávající manuál: http://dxo.tuto.free.fr/

Díky za tip mrknu na to. Zatím to vypadá zajímavě.

DXO má momentálně také Black Friday slevy. Asi toho využiji a upgraduji na 3.0.
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod foto1977 28. 11. 2019 21:50

Také jsem z v2 Essential přešel na v3 Elite...
fotofanda: díky za tutoriály...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků