Náhrada za Adobe Lightroom

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod sesty 25. 7. 2019 08:57

Koukám, že čím dál tím více lidí zjišťuje a přichází na to, čím jsem si prošel asi před rokem (už více jak rokem). A to, že vyzkouší něco jiného a pak se vrátí nebo zůstane u Adobe. Mě po mém pokusu opustit Adobe zůstal nějaký software (DxO, Luminar, Affinity) a přesto jedu dál v předplatném a používám výhradně Lightroom + Photoshop. Jediný program který nezahálí je Luminar. Používám ho jako doplněk k Lightroomu nebo Photoshopu pro finální postproces.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 27. 7. 2019 16:13

Roman_Skamene píše:Pane jo...
Len čo z toho, keď nie je kam ísť. Smutný obraz trhu s takýmto SW.

Já doufám, že Affinity něco přinese. Jejich Photo používám od začátku (ve Photoshopu jsem nikdy nedělal a neumím v něm) a před pár týdny jsem v práci nahradil Illustrátor (cca 11000 Kč/rok) za Designer (v akci 1000 Kč/doživotí). Něco je sice trochu jinak, ale dá se na to zvyknout a zatím jsem nenarazil na omezení.
U LR mě štve cena (zvlášť, když mi focení nevydělává a PS nepoužívám).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 27. 7. 2019 18:51

sesty píše:Koukám, že čím dál tím více lidí zjišťuje a přichází na to, čím jsem si prošel asi před rokem (už více jak rokem). A to, že vyzkouší něco jiného a pak se vrátí nebo zůstane u Adobe. Mě po mém pokusu opustit Adobe zůstal nějaký software (DxO, Luminar, Affinity) a přesto jedu dál v předplatném a používám výhradně Lightroom + Photoshop. Jediný program který nezahálí je Luminar. Používám ho jako doplněk k Lightroomu nebo Photoshopu pro finální postproces.


Tady jsme si nerozuměli. K Lightroomu se nehodlám vracet. Mám poslední verzi 6.14 Classic a pokud z nějakého důvodu budu chtít výjimečně upravovat v Ligtroomu půjde přes Camera Raw. Naopak, dokonce jsem si dnes DXO upgradoval na Elite verzi. Ne, že bych to potřeboval. Čistá GAS resp. SAS ale co už.

Psal jsem jen, že na Lightroomu se mi líbí výuková videa na YouTube a vysoká úroveň podpory obecně, ale to souvisí s jeho rozšířeností. Skvělé je taky jak funguje s JPEG soubory v adresáři pokud jsou k nim stejnojmenné RAW soubory. To je asi jediné, co mi chybí. Naopak mi vůbec nechybí nutnost importu, kterou Lightroom vyžaduje.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 2. 10. 2019 17:13

Asi už mají všichni jasno, nicméně jsem zjistil, že po ukončení měsíčních plateb mi odstavili Develop Module v LR 5, což mě docela zarazilo. Už si nepamatuju, jestli je nutné se při jakékoliv instalaci původních verzí přihlašovat k účtu Adobe. Jinak zatím s novým PC budu instalovat CO a Affinity a uvidím.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 2. 10. 2019 17:40

To akoze si mal LR CC, ktory si prestal platit, nasledne si nainstaloval kupeny LR5 a mal si odstaveny modul Develop ? To snad nie.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Stan35 2. 10. 2019 18:23

Používal jsem stále LR5 a s tím i Creative Cloud kvůli PS. K LR CC jsem se ani nedostal, neb se mi nechtělo znovu linkovat pluginy apod a vlastně stačil. Myslím, že mají možná někde krpu, alespoň v to doufám, neb stále si myslím, že standalone verze konče LR 6 by měli být od Creativ Cloud oddělené, krom účtu.
Nicméně, přestal jsem platit a chci spustit Develop Mode v LR 5 a ten je disabled.

-- 2. 10. 2019 19:29 --

Ani se mi momentálně nechce psát na podporu a domáhat se něčeho. Píši jen pro info pro ostatní.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 2. 10. 2019 18:45

Stan35 píše:nicméně jsem zjistil, že po ukončení měsíčních plateb mi odstavili Develop Module v LR 5, což mě docela zarazilo.

Sorry, ale nerozumiem za co si platil mesacne platby ? LR5 standalone urcite nie a PS sa samostatne neda platit.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Stan35 2. 10. 2019 18:57

Creative Cloud, tzn. na kompu je LR CC + PS a zároveň nainstalovaný LR5.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 2. 10. 2019 19:20

Díky za upozornění. Zvažoval jsem nákup Creative Cloudu za zvýhodněnou roční Black Friday cenu a jeho provozovaní vedle LR 6.14, ale pokud by to znamenalo stop pro LR 6.14 po roce až by vypršelo předplatné pak raději nic.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 2. 10. 2019 19:31

Je teraz nejaká akcia na LR cc? A keď si už platím mesačne, môžem nejakým spôsobom využiť akciu?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 2. 10. 2019 19:56

Počas Black Friday budú určite akcie a zľavy.

LR/PS sa vždy podriaďujú CC a na jednom PC nemožno mať nezávisle od seba oba programy, na to Adobe v minulosti upozorňovalo (možno jedine na virtuálnom PC, prip. možno skúsiť druhý samostatný účet vo Windows, aj keď to by zrejme tiež nešlo).

LR5 by sa mal dať plne funkčne nainštalovať potom, ako sa dá CC preč (vrátane všetkých nastavení, ktoré bežne ostávajú v PC a programu Creatice Cloud). Možno to akurát ponúkne opäť skúšobnú inštaláciu CC, no z nej sa stačí odhlásiť... aspoň pri LR6 to tak bolo.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 3. 10. 2019 05:39

Ondrej:
ako je to ale, ked teraz platim mesacne 11,99€ a najdem nejaku lepsiu ponuku? Ako technicky ju mam vyuzit ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 10. 2019 07:35

Ja mám napr. ročné predplatné za 85€ (namiesto 12x 11.99).
Po nákupe mi prišiel kód ktorý som zadal na Adobe stránke a oni mi oznámili, že mi ďalšiu platbu z karty strhnú až koncom roka 2019. Aj teraz si určite odchytím nejakú ďalšiu akciu :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotofanda 3. 10. 2019 11:40

Mě by zajímalo, jak často musí být počítač připojený k internetu pokud bych koupil roční předplatné. Zda při každém spuštění, občas (třeba jednou za měsíc) pro ověření nebo jednou za rok.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 10. 2019 12:06

1x za mesiac treba
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků