Náhrada za Adobe Lightroom

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod sesty 25. 7. 2019 09:57

Koukám, že čím dál tím více lidí zjišťuje a přichází na to, čím jsem si prošel asi před rokem (už více jak rokem). A to, že vyzkouší něco jiného a pak se vrátí nebo zůstane u Adobe. Mě po mém pokusu opustit Adobe zůstal nějaký software (DxO, Luminar, Affinity) a přesto jedu dál v předplatném a používám výhradně Lightroom + Photoshop. Jediný program který nezahálí je Luminar. Používám ho jako doplněk k Lightroomu nebo Photoshopu pro finální postproces.
sesty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chodec80 27. 7. 2019 17:13

Roman_Skamene píše:Pane jo...
Len čo z toho, keď nie je kam ísť. Smutný obraz trhu s takýmto SW.

Já doufám, že Affinity něco přinese. Jejich Photo používám od začátku (ve Photoshopu jsem nikdy nedělal a neumím v něm) a před pár týdny jsem v práci nahradil Illustrátor (cca 11000 Kč/rok) za Designer (v akci 1000 Kč/doživotí). Něco je sice trochu jinak, ale dá se na to zvyknout a zatím jsem nenarazil na omezení.
U LR mě štve cena (zvlášť, když mi focení nevydělává a PS nepoužívám).
chodec80
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 27. 7. 2019 19:51

sesty píše:Koukám, že čím dál tím více lidí zjišťuje a přichází na to, čím jsem si prošel asi před rokem (už více jak rokem). A to, že vyzkouší něco jiného a pak se vrátí nebo zůstane u Adobe. Mě po mém pokusu opustit Adobe zůstal nějaký software (DxO, Luminar, Affinity) a přesto jedu dál v předplatném a používám výhradně Lightroom + Photoshop. Jediný program který nezahálí je Luminar. Používám ho jako doplněk k Lightroomu nebo Photoshopu pro finální postproces.

Tady jsme si nerozuměli. K Lightroomu se nehodlám vracet. Mám poslední verzi 6.14 Classic a pokud z nějakého důvodu budu chtít výjimečně upravovat v Ligtroomu půjde přes Camera Raw. Naopak, dokonce jsem si dnes DXO upgradoval na Elite verzi. Ne, že bych to potřeboval. Čistá GAS resp. SAS ale co už.

Psal jsem jen, že na Lightroomu se mi líbí výuková videa na YouTube a vysoká úroveň podpory obecně, ale to souvisí s jeho rozšířeností. Skvělé je taky jak funguje s JPEG soubory v adresáři pokud jsou k nim stejnojmenné RAW soubory. To je asi jediné, co mi chybí. Naopak mi vůbec nechybí nutnost importu, kterou Lightroom vyžaduje.
fotofanda
Návštěvník

Předchozí stránka