Náhrada za Adobe Lightroom

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 17. 5. 2019 12:11

Tak tak. Nevidím žiaden prínos v tom používať dva programy namiesto jedného.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 5. 2019 12:17

Přijde mi, že je to (kromě nutnosti instalace, případně současnýho otevření více programů) úplně jedno. Žádný omezení v tom nevidím, organizace a úprava jsou v podstatě dvě samostatný/oddělený věci. Ostatně je to letitá klasika i v podání samotné Adobe (PS+Bridge). Navíc s rozšiřujícími se možnostmi "posílání si" fotek mezi jednotlivými (konkurečními) programy...
V poslední době třeba docela letí kombinace LR (organizace) + DxO (vyvolávací modul) (+ případně opět LR (finální doostření a publikování, pro ty, co to mají zajetý přes LR)). DxO s LR velmi dobře spolupracuje, lze i třeba dělat část úprav (resp. vyvolání) v DxO a část v LR.

-- 17. 5. 2019 12:19 --

Navíc to má značnou výhodu v tom, že si pro každou část (organizace + úprava) můžu vybrat program, který mi na danou věc vyhovuje nejvíc.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 5. 2019 12:29

Mě přijde, že import třeba do Lightroomu až po předvýběru jiným programem může v celkovém součtu i ušetřit čas.

Tedy taková je aspoň moje zkušenost, přijde mi, že importovat všechno do katalogu, čekat na vytvoření všech preview a pak to prohlížet a mazat, je v Lightroomu docela pomalé.

A při prohlížení - třeba taková maličkost - když je v LR zvětšeno 1:1 pro kontrolu ostrosti, tak kolečkem se nedostaneš na další fotku ale obraz se posune. U toho ACDSee např. se pootočením kolečka posuneš na další fotku, taky zvětšenou na 1:1. To je docela dobrý pro rychlé projetí sekvence a výběru fotek k editaci.

Vlastní katalogizace a hledání dle kriterií a i vyvolávání v LR je pak už super.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Allydamm 17. 5. 2019 12:59

Ale obecně myš není úplně to pravé pro dělání výběru. Nemám LR před sebou, takže možná něco bude mimo, ale prsty jedou. e x → z → ← c z x → x → Caps x x x x Caps atd. Na myši by mě to přišlo neskutečně pomalé.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 5. 2019 13:05

:-)

Nejsi civilním povoláním klavírní virtuos ?

Já tu sekvenci tak hezky teda nepopíšu, ale s tou myší je mi to bližší. Možná proto, že tak kreslím v Acad a modeluju statiku a tam mám pravou ruku na myši pořád a neustále s ní něco zoomuju, posouvám apod.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Allydamm 17. 5. 2019 13:22

Myš samo nazavrhuju :-) Posun po obraze, selektivní výběr s mřížce to by bylo jen přes klávesy náročné. Ale nějaké takové výběrové workflow potřebuji, už bych se nechtěl vracet.
Nicméně LR má velkou mezeru, možná už to zprasili i v něm ale Zoner měl porovnání až čtyř snímků, LR je na dvou, a tedy to bych chtěl.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 17. 5. 2019 13:24

A co takhle z virtuóza na DJs. Přemýšlím nad touto konzolí. https://loupedeck.com
Prý je to dobré. Leč z mého pohledu design této pixle vypadá tak nějak levně. Nedávno přidána podpora i pro C1. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferin 17. 5. 2019 13:34

To porovnání 4 snímků má Zoner, pokud vím (nemám nejnovější verzi), pořád.
A má to podle všeho i ten FastStone.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allydamm 17. 5. 2019 13:40

Můj šálek to není. Zkouším se všem spolehnout na standardní klávesnici a myš, připouštím že standardní myš musí mít kolečko a dvě postranní tlačítka. Protože když jsem se dostal k počítači s normální výbavou, kde jsem samozřejmě neměl svoje makra, klávesy a tlačítka, byl jsem jak nemohoucí dítě.
Stále mám problém doma sáhnout za monitor a jen vyndat wacoma, zapojen a připravený je, raději to š*****ám myškou.

Ale udělané pracoviště s loupdeckem, tabletem stále na stole stále při ruce nejen vypadá cool, ale když se na to nebude jen prášit, bude to rychlejší než ta klávesnice. :-)
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 17. 5. 2019 13:50

Tak prvý odpovedali z Alien Skin Software:

"Yes it is. One license is good for 2 computers and can be used on Mac or Windows or both."

Prvé významné body pre Exposure X4 :-D

Takže si ho idem stiahnúť a troška sa s ním pohrať.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 17. 5. 2019 14:29

Tak potom daj vediet dojmy, aj ked ja som viac skepticky, ale rad by som sa mylil.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Davidof 17. 5. 2019 18:03

Asi to ještě zkusím s mezi-mezikrokem - ty nekompatibilní RAW překonvertuju do DNG a pak to LR 6.14 přečte.

Takže to bude asi postup - třídění v ACDSee - uložení vybraných na disk - dávkové překonvertování na DNG - import do LR a pak klasische postupy.

DNG by nemělo mít ty nevýhody tiff, tak uvidím, jestli uvidím rozdíl.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 17. 5. 2019 20:11

Prišla odpoveď aj od ON1:
"You can activate your copy of ON1 Photo RAW on up to 5 machines, Mac, Windows or a combination of both."
Čo na to povedať - pekné licencovanie... :-)
Dúfam, že v nedeľu bude pršať, nech to môžem vyskúšať a porovnať :-)
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cport 17. 5. 2019 23:37

Romane: diky za info. To je fakt pekne. Jinak jestli jdes zkouset to ON1, tak doporucuji mrknout se na ty jejich tutorialy na webu, pri prvni orientaci to pomuze
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 24. 5. 2019 13:47

cport: hrám sa s ON1 už nejaký ten deň a potrebujem poradiť. Môžem Ti napísať správu, nech to tu zbytočne nespamujeme? Dík.
Roman_Skamene
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků