Lightroom Classic CC

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Allydamm 12. 2. 2019 11:31

Tak to že jsou Adobe s Fuji na nože nebo obráceně, je od začátku. Ale tohle je i na Bayera a asi právě odpověď na CO a jeho jemnější detaily, jen moc nechápu proč s tím nepracovat od začátku a zatím to i souborově rozdělovat, starý proces nový proces.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 12. 2. 2019 18:42

Tady je takové hezké shrnutí v podání Thomase Fitzgeralda. Na konci jsou srovnávací snímky (Iridient X-Transform vs. A. Lightroom):
Adobe Finally Improves Fuji X-Trans RAW conversion in Lightroom with "Enhance Details"

Thomas Fitzgerlad píše:“Fixing” the X-Trans issues would have required significantly changing the most vital part of the rendering process – the demosiacing – It would have required significant engineering effort to change it for X-Trans rendering and not break the backwards compatibility, and may not have been possible without affecting the way the system works.

Thomas Fitzgerlad píše:• creates artifact free image
• it’s very processor intensive, hence slow. Use with fast computer [FR readers say around 10 seconds processing]
• sharper and cleaner than Iridient X Transformer, especially when it comes to colour details. Edges are cleaner, too
• Iridient X Transformer is still faster
• good job at rendering X-Trans files
• It’s an extra step, but quality wise, it is up there with the best.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wikxzen 12. 2. 2019 21:16

Adobe má ale zase o čem přemýšlet...
https://forums.adobe.com/community/ligh ... cc/content
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 12. 2. 2019 21:27

Tyhle programy jsou už tak strašně složitý, že jakákoli změna je neskutečně bolestivá.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Allien driver 13. 2. 2019 09:53

Allien driver
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 13. 2. 2019 09:59

Až budu mít čas, mrknu, jestli někde k tomuhle testu nenechal rawy, a zkusím to v Capture one. Ale může i někdo jiný... rád se pak podívám:)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 13. 2. 2019 10:16

Na zaciatku mi to neslo vobec, teraz sa ukaze akasi mozaika, tak si este pockam na novsie ovladace alebo menej pokazeny LR :D
Vyzera to byt uloha narocnejsia na GPU, lebo procesor pri robeni tychto fotiek skoro spal...

LR enhanced result.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 2. 2019 14:46

Na starsom pocitaci mi "Enhance Details" funguje ako ma. Vysledne fotky z A7R3 maju velkost 170-220MB (DNG) a prinos v ostrosti/detailoch sa mi zda byt malicky. Budem sa s tym hrat asi len vtedy, ked bude treba maximalne detailnu a ostru fotku, mozno namiesto vyuzivania pixel-shiftu zo stativu :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 15. 2. 2019 16:18

Tady pro "fujistas" spíše určené.
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 15. 2. 2019 16:42

Doplnim: treba pomerne vykonny pocitac (graficku kartu).
Na starsom PC (i5 4670, Intel VGA) trvalo vylepsenie asi 1min
Na novom PC (i7 9700K, Intel VGA) to bolo cca 25s na 42Mpx fotku
Vo videu vyssie je starsi Mac PRO (2012), kde to trvalo 2min na jednu fotku (z X-Trans)

Zaujimalo by ma, ci realne nejaka lepsia grafika pomoze (napr. GTX1060 a lepsie)

Na Fuji to funguje paradne, ozaj krasne vysledky, toto by mal byt standardny prevod :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 18. 2. 2019 13:41

Rychlost "Enhance Details" (i7 9700K s integrovanou grafikou HD630):

Fuji GFX50R (50Mpx)....... 30s
Sony A7R3 (42Mpx)......... 25s
Canon EOS 5D4 (30Mpx)... 20s
Fuji X-T3 (26Mpx).......... 20s
Fuji X-H1 (24Mpx).......... 15s
Sony A7III (24Mpx).......... 15s
Nikon D7500 (20Mpx)...... 15s (opravene)
Oly E-M10III (16Mpx)....... 10s

Na Sony A7R3 a Fuji GFX50R mi pride zlepsenie tak male, ze to asi ani nema vyznam pouzivat, rozdiel je vidiet obcas az pri zvacseni 300% a aj to len na niektorych miestach.
Na ostatnych fotoaparatoch bolo vidiet zvysenie ostrosti detailov trocha viac. Pri vsetkych fotoaparatoch velmi zalezi na motive - krajinke, strecham a roznym jemnym strukturam to pomaha najviac.

S Fuji X-Trans to urobi s fotkou skoro zazraky, tam by som si to vedel predstavit aj pri kazdodennom vyvolavani fotiek (pokial to nie su tisice fotiek mesacne).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 3. 2019 09:14

Na Puget Systems skusali Enhanced details s roznymi grafickymi kartami:
https://www.pugetsystems.com/labs/artic ... ance-1366/

Graficke karty to podla nich zvladaju aj 20x rychlejsie.
Aj ked tie casy mi nesedia, doma na PC som vyskusal 4x 45Mpx NEF fotky co tam mali
a bolo to skoro 3x rychlejsie, nez na i9 9900K.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 13. 8. 2019 13:31

Vysla aktualizacia LR Classic na 8.4, v changelogu je, ze vraj zapracovali na akceleracii cez GPU, moja nativna Intelacka karta je medzi podporovanymi, tak som to zapol a uvidime, co to bude robit.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 13. 8. 2019 13:53

Grafika v i7 9700K vie robit zakladnu akceleraciu /tak ako aj doteraz/, moznost "Use GPU for image processing" nejde zaskrtnut - asi to chce nieco lepsie. Skusim aktualizovat ovladace (EDIT: nepomohlo, ide len zakladna akceleracia).
Som zvedavy na testy a ci to realne nieco urychluje.

LR 8_4_Intel_GPU.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 13. 8. 2019 18:31

Já mám GeForce GTX 1060 MaxQ 6GB a u té mi to píše, ž epodporuje plnou akceleraci. O něco to možná rychlejší je, ale nijak závratně ne.
lemming
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků