Lightroom Classic CC

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod milann88 19. 3. 2021 08:53

Používám už nějakou chvíli na velkou část úprav tablet od Samsungu ve spojení s perem a jsem s tím moc spokojenej, zapůsobilo to tak, že trávím u úprav méně času a baví mě to o něco víc. Můžu doporučit, chybí mi sice modul camera calibration a některé možnosti u masek, ale celkově je to hodně použitelné a třeba na cesty si neumím představit lepší řešení.
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 3. 2021 18:27

Nasiel som na nete uputavku na 90 dnovy trial Affinity Photo, tak som to teraz stiahol, ze sa s tym pohram a porovnam s PS.
Instalacia a spustenie trialu OK, prve otvorenie fotky v programe...a program klakol :-)
Druhy pokus uz OK, ale nejako ma ten program zatial neoslovil...porovnaval ho niekto s PS dlhodobejsie ?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ady_h 23. 3. 2021 13:00

landov, ja uz rok a pol cca pouzivam affinity photo + designer. Z adobe predplatneho som presiel na kombinaciu C1+Affinity ( teraz je tusim za polovicu). Za mna osobne ...Photoshop mi nechyba, robim zakladne upravy aj nejake skladacky, narocnejsie retuse a pod. U niektorych veci je tam trocha ina filozofia ale vsetko co som sa naucil v ps viem bez problemov praktikovat v AP. Najpr mi niektore veci prisli menej logicke ale nakoniec su ovela viac uzitocne :D Viac masiek na jednu vrstvu, vstavany frequency separation nastroj, praca s krivkami v roznych farebnych priestoroch bez toho aby som fotky prevadzal do konkretneho profilu, super moznost prisposobit si cely program, pracovne plochy,nastroje, usporiadanie a pod. Idu tam pustit v pohode aj PS pluginy, mam tam este NiK z dob ked to patrilo pod Google
ady_h
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 23. 3. 2021 14:03

Affinity je dost v rovině "za ty prachy není co řešit", víceméně to platí i při jejich běžné ceně, ovšem při té současné slevě už vůbec není o čem mluvit.

Osobně užívám primárně Designer a upřímně řečeno tam jsem potkal pár věcí, kde je jistý "amatérismus" řešení cítit, třeba SVG exporty fungují fakt blbě, ale žít se s tím dá. S Photo jsem dělal méně, co jsem zkoušel, tak mi šlo, ale zase - je to asi dost individuální, zda se narazí na něco problematičtějšího.
Za mne doporučuji zkusit, momentálně je kromě nižší ceny i prodloužen trial na 90dní, což na rozdíl od běžných 10ti stačí na velmi seriózní ověření...

-- 23. 3. 2021 14:06 --

landov píše:Druhy pokus uz OK, ale nejako ma ten program zatial neoslovil...porovnaval ho niekto s PS dlhodobejsie ?


Doplním, že by asi bylo žádoucí upřesnit pojem "nějak mne neoslovil" - co konkrétně proti PS vadilo? Je klidně možné, že to bude nějaký reálný problém, ale taky to tak být nemusí, nedá se ale reagovat na podobný "obecný postesk"...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 23. 3. 2021 17:50

Od doby, co jsem odinstaloval PS, jsem zjistil, že ho vlastně nepotřebuju. Na něco stačí Affinity a jinak ostatní pokryje starý Zoner.
Občas padá i mě a nejsem sám.
Ale chápu, že neoslovil znamená nechuť se ponořit hlouběji a na svých příkladech si to porovnat sám.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 23. 3. 2021 18:26

Stan35 píše:Ale chápu, že neoslovil znamená nechuť se ponořit hlouběji a na svých příkladech si to porovnat sám.

:-) to je pravda. A kedze zatial nemienim menit LR Classic a PS mam v cene, tak ten hlbsi dovod tam proste nie je. Ale to, ze program spadol hned pri prvom otvoreni, to ma naozaj zaskocilo.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 23. 3. 2021 18:43

Já teda Affinity mám jen na Macu a pád jsem ani u Photo, ani u Designeru nezažil ještě snad vůbec. Jisté námitky mám, ale zrovna stabilita mi přišla OK. Na Windows to může být horší, nejde ani tak o vlastní jádro od Microsoftu, spíš je ale víc věcí, se kterými to může kolidovat. Pokud to spadlo hned napoprvé a pak už funguje, tak taky může jít jen o nějaké prvotní zápisy do registrů a případně doinstalace nějakých komponent, to bych asi hned neodsuzoval.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Stan35 23. 3. 2021 18:52

Já se potom hluboce nepídil, ale vesměs se na fórech probírala s pády kombinace Ryzenu, Nvidie a Win10 obecně. U mě se to stávalo hlavně ve verzi 1.8.xxx, nyní s nejnovější zatím nic.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 2. 4. 2021 16:25

Pro Landova :-) , poslední verze Affinity 1.9.2.1035, má mít dle supportu definitivně vyřešeny problémy s pády při startu.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 2. 4. 2021 16:34

Diky za info, ale uz som Affinity odinstaloval. V podstate to aktualne nema pre mna vyznam, kedze mam LR a tam je PS v cene.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod drive18 3. 4. 2021 16:33

Ahojte, najde sa nekdo, kdo poradi? Chcem vyskusat na novem macbook M1 jak facha novy LR Classic 10.x . Zial ked najedu na stranky Adobe , nikde nevidim instalacny balicek, jen mi ponuka 7 dni trial ale zaroven mam zaplatit prvni splatku 12 Eur/mes.. To mi ako vratia po tych 7 dnoch spat 12 Eur, nebo uz nie je mozne vyskusat soft bez platenia tak ako tomu bolo
v minulosti (na 30 dni u LR6)? Diky za pomoc.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 4. 2021 16:37

Pokial viem, tak sice zadavas cislo karty, ale zinkasuju ti z karty az po skonceni trialu.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod drive18 3. 4. 2021 18:13

Cize po 4.dni (vramci skusobnej periody 7 dni) musim akoze odstupit od zmluvy (rocneho planu) aby mi tech 12 Eur vubec neztiahli?
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Stan35 3. 4. 2021 19:32

Po sedmi dnech přesně tě zuctuji a pokud zrusis do dalších 14 dnů, tak ti vrátí peníze. Takže trial na tři týdny.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drive18 3. 4. 2021 22:07

Kdyz importnem catalog z LR6 na Win10 do LR10 na Macu, mam ocekavat problemy
s rozdielne pouzivanymi lomitkama (\ ver. /) v adr. strukture?
Ono mam knihovnu na USB 3.2 disku a nechcel by som fotky kopirovat do Macu, proto se ptam.
drive18
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků