Lightroom Classic CC

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 24. 11. 2022 11:16

Myslim si, ze by tam nemalo byt casove obmedzenie, no kod sa moze zadat hned, aj ked to sucasne akciove predplatne bezi. Len pozor, redeem automaticky ukaze najblizsiu platbu o 12 mesiacov - realny datum, kedy bude uctovana dalsia platba, pride az emailom od Adobe ako "potvrdenie objednavky".

Dnes som pouzil oba kody naraz a takto mi to predlzilo predplatne. Dovtedy si budem asi aj platobnu kartu menit...

redeem adobe.jpg
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 24. 11. 2022 11:51

Vcera som aktivoval karticku, ktora mi dosla kurierom a teraz som este kupil za 79,99€ s aktivaciou emailom, takze mam klud do 02/2025.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 24. 11. 2022 12:07

Ještě poznámka - až to aktivujete, tak se nelekněte, skočí do stavu předplatného, kde se ale neděje nic a zůstane staré datum (i při použití jednoho kódu, ne dvou). Ale je to jen nějaký timeout, následně to dorazí mailem a chvíli poté (maximálně tak hodina, ale spíš jen minuty) se po refresh stránky přepíše i stav předplatného a už je korektně.
Poprvé mne to skoro vyděsilo, ale je to asi normální, při dalších prodlouženích to bylo vždy stejné.

Jinak to vidím podobně jako se píše výše, koupím také ještě jeden rok, ta cena je letos fakt dobrá, o něco méně než kdy dřív i v absolutní hodnotě, ale když uvážíme inflaci, tak je to reálně docela zásadně méně...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drive18 26. 11. 2022 16:10

80 Eur je pekna cena, no nekup to! Co ma ale zaujima teraz je tych 20 GB prietoru, odkial je pristupny a ako ho vyuzivate? Pride mi o nicom, ved ked si zalozim novy ucet na gmaile tak mam tiez 15 GB zadara a mozem subory na disku aj zdielat. Tu u Adobe ake su moznosti a ako ho pouzit?
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 26. 11. 2022 17:49

Ono je to trochu složitější :-)
Těch 20GB je v podstatě o ničem, je to spíš jen demo k případnému vyzkoušení LR cloud, což primárně nabízejí s 1TB prostoru.
Ale pozor! Pokud v LR classic nějaké album vypublikuješ na internet, tak to se do tohoto prostoru nepočítá. Viz příklad https://adobe.ly/3S38Ewl - podobných věcí mám publikováno více a tohle je v ceně v podstatě neomezené.

Omlouvám se, ale podrobněji se to do diskuse popisovat nedá, musíš tomu věnovat trochu snahy sám :-) Ty závislosti mezi LR, LRc, iPad/mobil verzemi a k tomu různými variantami předplatného jsou na hooodně dlouhý článek a ne na příspěvek. Jeden příklad z mnoha: https://photographylife.com/lightroom-c ... ghtroom-cc , ale úplně vše není ani v tom.
V kontextu zdejší debaty se ale vesměs lidé zajímají o "klasickou" LRc a tam nemá cloud cenu řešit, s výjimkou výše uvedených galérií...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 26. 11. 2022 18:14

Ja to využívam len na to, že v mobile mam mobilný LR a cez neho sa mi importuju fotky z mobilu do LR Classic v PC.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 26. 11. 2022 18:55

V prípade využívania cloudu iba na prístup k Smart previews vyjde tých 20GB možno na 15tis RAW fotiek, to vôbec nie je také zlé, ak netreba mať poruke vždy originály (úprava či prezentácia na rôznych zariadeniach).
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drive18 26. 11. 2022 19:16

Diky, diky idem postudovat.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 27. 11. 2022 07:53

Naokraj - další opomíjená funkce Adobe (v základní ceně) je Portfolio - kromě těch web galérií vzniklých přímo z alba (viz můj odkaz výše) lze udělat i komplexnější webovou prezentaci...
Ono je to předplatné Adobe zkrátka trochu komplexnější. Už jsem to psal asi před měsícem - přijde mi, že Adobe si možná škodí až příliš konzervativním marketingem - konkurenti jako DXO, Luminar a další udělají s prominutím z každého prdu převratnou událost s novou kampaní, zatímco u Adobe pořád něco přibývá jak ve funkcích, tak místy i produktech. Leckdy dokonce bez dalšího poplatku, ale člověk se o tom leckdy dozví spíš náhodně.Zaznamenali jste například všichni Adobe Express?
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jan Máca 6. 12. 2022 13:54

Znáte někdo tohle? Připadá mi to dost podezřelé :-)

Adobe Photoshop Lightroom Classic CC 2023 | Windows & Mac | Full Version | Lifetime Activation - 851 Kč

https://softifix.com/product/adobe-phot ... c-cc-2020/

-- 6. 12. 2022 15:02 --
Jan Máca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 6. 12. 2022 14:40

Taky produkt neexistuje, zrejme ide len o "predaktivovany" Lightroom, ktory sa da stiahnut na roznych uloziskach zdarma.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jan Máca 6. 12. 2022 15:08

Taky mi to přišlo nějaký divný, když Adobe prodává jen formou předplatného.
A navíc "Lifetime" cena mnohem nižší než roční předplatné.
Jan Máca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 6. 12. 2022 15:30

Proste nejaka cracknuta verzia LR Classic. Moze to fungovat a nemusi. Samozrejme, ziadne updaty necakaj.

-- 6. 12. 2022 15:57 --

Jedna otazka: Evidujete niekto pokles rychlosti LR v Develope pri aplikacii viacerych mask ? Teraz som napr.upravoval fotku, kde som mal 10 mask a viacere z nich mali aj "podmasky (intersect atd)" a editacia sa dost spomalila - celkova odozva LR.
Mam posledny LR 12.0.1
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Jan Máca 6. 12. 2022 15:58

Pokud by měl někdo zájem mám navíc kód na 1 rok předplatného

Adobe Photoshop Lightroom vč. paměti 1TB Cloud | 12 měsíců

Nechal jsem se unést slevou a až později si uvědomil, že je to jen Lightroom a ne Lightroom Classic

Přenechám za 1.500,- případně dle dohody
Jan Máca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 12. 12. 2022 18:07

Prave som nainstaloval dnesny update 12.1. a nejako neviem prist na to co mysleli pod funkciou "Segmented masking panel".
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků