Lightroom Classic CC

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 2. 12. 2021 15:07

Aj mne ten kód prišiel trocha skôr ako som čakal. Dám si to pod stromček :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drive18 2. 12. 2021 19:30

No amazon sa zlepsil, zrychlil dorucenie.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod fotofanda 29. 12. 2021 22:35

Stand-alone verze Photoshop Express, která se dala koupit bez předplatného již není?

Našel jsem místo ní jen nějakou verzi na mobilní zařízení.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 30. 12. 2021 05:44

Photoshop Elements je nazov tej verzie, stale sa da kupit, aktualny je 2022, pozor len na to, ci ide o upgrade z predchadzajuceho alebo plnohodnotnu verziu, cena je cca 80-100€.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davidof 30. 12. 2021 08:10

Zvážil bych Affinity, umí to hodně a stojí to asi 1200 Kč jednorázově.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod jarda.malk 30. 12. 2021 10:43

Ondrej Bobek píše:Este netusim ako funguje Luminance/Color range v maskovani, predtym stacilo potiahnut rozsah, ktory chcem obmedzit, teraz mi to rozposterizuje fotku a stava sa nepouzitelnou (asi ide o chybu).


Po aktualizaci na LR11 jsem měl stejný problém, jako psal Ondrej, tzn. posterizace v Luminance Range. Vrátil jsem se tedy zpět k LR10, neboť tento nástroj využívám na většině fotek. Nevíte prosím, zda v aktualizaci LR11.1 již toto bylo opraveno? Popř. dělal jsem něco špatně, že jsem s Luminance Range v LR11 nebyl schopen dosáhnout podobných výsledků jako v LR10?
jarda.malk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fotofanda 30. 12. 2021 11:33

Ondrej Bobek píše:Photoshop Elements je nazov tej verzie, stale sa da kupit, aktualny je 2022, pozor len na to, ci ide o upgrade z predchadzajuceho alebo plnohodnotnu verziu, cena je cca 80-100€.


Máš pravdu. Správný název je Photoshop Elements. Zmátlo mne to, že jsem na Adobe webu našel pouze verzi Express a bohužel tam verzi Elements nevidím. Google sice Photoshop Elements najde, ale link na Adobe web už verzi nenabízí:
https://www.googleadservices.com/pagead ... Qx6BAgDEAE

Davidof píše:Zvážil bych Affinity, umí to hodně a stojí to asi 1200 Kč jednorázově.

Zvážím to, ale v tomto jsem opatrný kdysi ještě ne PC jsem místo PS Elements koupit celý balík Corelu, že je tam toho víc než jen foto editor, a litoval sem.

Neproběhla tady někdy dříve diskuse o Affinity, ať se zbytečně neptám znovu.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 2. 2022 08:37

Adobe ma oficialnu akciu na LR+PS do 15.2.2022 za 9,98€/mesiac.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod drive18 8. 2. 2022 22:42

Zdravim, tak som dnes v LR Classic urobil upg. na 11.2 verziu a mam hned problem. Pri importu video suborov MOV z iPhonu a MP4 z Panasonicu mi LR hlasi: Preview unavailable for this file, a skonci v chybe: There is a problem with the file.
LR mi bezi na macOS 12.2. M1 MBA. Kontroloval som zda ma LR povoleny pristup na externy disk odkial importujem, tak isto zda QTime je defaultny prehliadac pre tieto video files, vsetko sedi, ale problem zostava. Nestretli ste sa niekdo s podobnym problemom, ako to opravit? Diky
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drive18 9. 2. 2022 19:19

Hmm, kedze nemam naistalovany PS, tak som zo stranok Adobe nainstaloval aj CameraRaw_14_2.dmg , zial ziadna zmena. Problem pretrvava aj ked sa snazim naimportovat MOV files priamo z interneho SSD na ktorom je macOS.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 10. 2. 2022 08:34

Na video LR neužívám, ale jsem si fakticky jistý, že problém s MOV s Camera RAW nesouvisí.
Problém bude spíš na straně OS od Applu - nějak nabořený kodek pro QT atd. Případně něco ve vazbě mezi LR a jinými moduly OS. Mimochodem přehrávání videa přímo v OS funguje?
Krátce jsem se podíval po googlu a nejsi první komu se to stalo, ale nevidím tam nějakou úplně jasnou odpověď, chtělo by to studovat víc do hloubky, ale na to u videa nemám motivaci, sorry :-) Zejména v situaci, kdy jsem to u sebe krátce zkusil a je to klasická IT odpověď "mě to funguje", takže to ani nemohu přímo simulovat :mrgreen: :mrgreen:
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod drive18 10. 2. 2022 11:50

Prehravanie videa priamo v OS funguje. Pre istotu som si dohral aj ProMedia QT kodeky. Skusil som cast katalogu s MOV a MP4 subormi exportovat z LR6 a po konverzii na LR11 naimporotvat do LR11. Videa pozna, ze su z Panasonic / Fuji fotaku, ale nahlad je sedy a pri pokuse o prehratie vyhlasi: There was an error working with the video.
No je to uplna haluz je toto. Po starte LR11 normalne prehrava dosud catalog. videa, ale ako nahle skusim prehrat ty posledne importovane z LR6 a potom sa prepnem spat na pvr skusane videa, tak uz nejdu ani tie! Po restartu LR11 znovu od zaciatku pri pokuse prehrat povodne videa, zase funguju v LR.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drive18 10. 2. 2022 18:07

Tak problem vyrieseny, vse opat funguje. V zbierke importovanych videos som mal jeden z iPhone, ktory som pretacal cez Finder (kedze bol nasnimany hore nohami) a nasledne jeho casove tagy som upravil cez exiftool. Prave takto upravene video sposobovalo chybu pri
importu a prehravani, hold dynamiclinkmediaserver na M1 sa nevedel z toho spamatat.
Zvlastne je ze LR6 na Win10 nema ziadny problem i s takto upravenymi videami.
drive18
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Chrissssss 8. 3. 2022 00:28

Zdravim chcel by som sa spýtať že prečo neviem na mojom Lightroome niekde nájsť select subjekt , presnejšie nemám tam takúto lištu z týmito ponukami ako je na obrázku , niake rady ?
Přílohy
FDBD8458-6317-414C-9E9D-9DF124060EF6.jpeg
Chrissssss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod landov 8. 3. 2022 05:23

A aku verziu LR mas ?
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků