Lightroom Classic CC

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomashr 29. 9. 2021 08:26

Jojo, on by ten říjnový update měl mít zase více inovací. Minulý update byl jen bugfix (až na mobilní Photoshop, ale ten je specifický), ale jinak takhle jedou pravidelně - novinky jsou vždy jednou za dva updaty, takže je tu čas na novinky :-)
A zrovna to maskování vypadá na novinku docela významnou, ne jen kosmetickou...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cadjobss 29. 9. 2021 08:48

ze by inspirace CO1 :-)
cadjobss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomashr 29. 9. 2021 09:14

Tak Adobe to má dost podobně ve Photoshopu už nějakou dobu (to se spíš C1 inpirovalo tam), inovace je "jen" v tom, že se to nově posouvá už na úroveň ACR (Camera RAW), což to umožňuje dát i do LR :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 9. 2021 10:10

On bude podstatný rozdíl, zda se maskování používá na obyčejné bitmapy nebo raw data. Píšou, že museli pro CR a LR kompletně předělat algoritmy. Vzhledem k tomu, že konkurenční konvertory jako C1 nebo například Nikon capture (U-points) měly dost pokročilé nástroje pro selektivní úpravy už před mnoha lety, se dá říct, že Adobe moc nespěchal :)
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 29. 9. 2021 10:24

LR ale má selektivní úpravy docela dlouho (užívám každou chvíli)... Funkčně je novinkou spíš to přidání AI části i sem, v PS byli naopak hodně vepředu. Mimochodem si nemyslím, že je zas tak velký rozdíl mezi nasazením na BMP a RAW.
To přepsání kódu bude spíš o tom, že bylo nejspíš ACR dost "zprasené" vinou dlouhé historie. Co psali na blogu, tak o první vlnu "čištění" se zaslouži Apple, když to portovali na M1 CPU, nyní zřejmě pokračují touto cestou i dále. Nechme se překvapit, v ideálním případě by to mohlo i zlepšit výkon atd., ono občas neuškodí se trochu zastavit a "pročistit"...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dolgor 29. 9. 2021 10:58

V Nikoním SW sis mohl pomocí U-point vybrat barvu a oblast už někdy před 10 lety, dalo se s nimi udělat leccos. Když jsem přešel na LR, byl jsem zklamán omezenými možnostmi selektivních úprav, byl tam v podstatě jen radialní, přechodový filtr a štětec. Pluginy od Nik SW se pro mě staly nezbytností. Imho by Adobe taky mohl zapracovat na funkčnosti spot-removalu, protože po sobě zanechává ošklivé artefakty (i v tomto případě odváděl Nikon capture (nebo NX, už nevím) lepší práci už kdysidávno). Některé nové nástroje v LR dost připomínají, co známe z C1 už dlouho. Takže bych Adobe za LR neadoroval. LR byl sice od začátku schopný SW s funkcemi, které jinde chyběly, ale dost mu také chybělo. Je dobře, že na něm pracují.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 14. 10. 2021 07:46

Pomaly sa schyluje k Black Friday, min.rok som uz v tomto case kupil rocne predplatne LR+PS za 95€. Tohto roku zatial neevidujem nejake zaujimave ponuky. Ak by ste niekto nieco videl, tak sa s tym podelte. Vdaka vopred.
landov
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 14. 10. 2021 09:20

Aj ja to sledujem :D zatiaľ rovnako nič, len akcie na celý balík Adobe.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků