Lightroom Classic CC

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 25. 11. 2020 07:43

Teraz som to siel (znova) objednavat a ano, vyhodilo to obmedzenie. Budem musiet napisat niekomu znamemu ak budem ten LR a PS chciet.

Predtym ked mali obmedzenie sa to nedalo ani do kosika vlozit, teraz to tam pripisali len ako poznamku...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 25. 11. 2020 07:50

No je od Amazonu hezké, že to je aspoň neskrytě - chce to koukat na ten popis vedle obrázku, kde to je hned vidět. Vytočí mne, když občas na Amazonu začne nějaká položka protestovat či třeba extrémně navyšovat poštovné až při checkoutu, tohle je aspoň jasně vidět hned na produktové stránce...

Mimochodem z jiného soudku - máš zkušenost s aplikací podobných věcí na existující předplatné? Co jsem se díval, tak se asi musí předplatné ukončit a pak teprve objednat, v tomto jsou u Adobe pěkné kur.y :-(
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 25. 11. 2020 08:07

Toto konkretne predplatne som kupoval aj pred mesiacom (aktivacia kodom ktory prisiel postou, nie mailom) - Adobe ma stranku, kde sa zada kod a predplatne sa automaticky predlzi o 1 rok od datumu, kedy malo to posledne koncit.
Nic netreba deaktivovat, menit, rusit ci preinstalovavat - takto fungujem treti rok na CC.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 27. 11. 2020 07:32

Kto chce este kupit v akcii rocne predplatne LR+PS, tak nech sa poponahla. Da sa iba zaslanim postou, nie mailom.
https://www.amazon.de/gp/product/B00O1W ... fyVvjQWSQI
landov
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 27. 11. 2020 07:54

Koukám na to - poštou to asi fakt jde, restrikce jen na email. Je to tedy nakonec asi o 4EUR dražší, ale to není nic regionálního, jde o to, že v DE mají nějaké "covid snížení" u DPH, které se týká jen domácích prodejů, ale s tím se dá žít :-)
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 27. 11. 2020 07:56

Jasne, ze to ide postou. Pred nedavnom som presne takto kupoval, doslo to v obalke Amazon.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 27. 11. 2020 08:20

Na to, že jsem to právě objednal, položím možná divný dotaz :-)

Ale - dokázali jste někdo něčím nahradit LR classic s ohledem na vznosně řečeno "asset management", tedy správu obrovského katalogu v relaci třeba i 100 tisíc fotek s klíčovými slovy, popisy atd?
Občas mne chuť vykašlat se na Adobe přepadne, ale vždy se zaseknu právě na tomhle. Z hlediska zpracování RAW atd není náhrada problém, naopak si lze vybírat a třeba u C1 bych se nebál mluvit i o zlepšení. Ale s tou organizací katalogu atd mám prostě problém, tam jsem plnohodnotnou náhradu nenašel.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 27. 11. 2020 08:22

Za mňa : NIE.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 27. 11. 2020 08:34

Já jsem se smířil s tím, že bez Adobe budu mít ve fotkách "datový hnůj", ale teď se to trochu v posledních verzích DxO zlepšilo,

Mám ale ještě jiný trik, jak si bez toho pomoci, fotky, u kterých vidím potenciál k vystavení třeba na flickru proženu přes EveryPixel, který mi spolu s hodnocením atraktivity fotky generuje i keywords a u 500px tohle ani třeba, návrhy jsou generovány automaticky, k tomu mám automaticky na fotkách místo a čas.

Ale je to drbání se levou rukou za pravým uchem, Adobe tohle umí lépe.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Stan35 27. 11. 2020 09:00

Můj názor zní, že lepší program než LR na správu fotek není. Ač již nejsem uživatelem, je to prostě holý fakt.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 27. 11. 2020 09:29

Stan35 - já bych tvoji formulaci malinko doplnil ve smyslu, že to je nejlepší program pro správu fotek, který je opravdu komplexní a poskytuje ucelené prostředí pro celé workflow bez nějakých fatálních slabin.
Tedy správa fotek i to zpracování RAW atd. je vždy na špičkové úrovni, netvrdím že je každá jednotlivost nutně nejlepší dostupná, ale minimálně level "hodně dobré".

Kouzlo je totiž právě v té ucelenosti, ony existují softwary pro DAM (digital asset management), které jsou v té správě, archivaci a klíčových slovech ještě lepší, to najdeš, jenže ty jsou právě pro tu správu a na jakoukoli úpravu budou volat něco dalšího externího atd. Já třeba kdysi dávno (to bylo ještě na Mac Powerbook G4 s PowerPC :-) ) začínal s Expression photo, to byl právě software pro DAM, který byl vyloženě pro popis, neřešil ale zpracování a vyžadoval něco kolem sebe.
Pak ale přišel Apple s Aperture a změnil celý přístup právě tou uceleností, prací na bázi metadat a virtuálních kopií. Adobe Lightroom vznikl krátce poté a nakonec se stal fakticky standardem, po zastavení vývoje Aperture v podstatě jediná volba. Celkem mne to udivuje, alternativ dobře pracujících s RAW (včetně toho metadatového principu) vzniklo více a často skvělých, ale nikdo úplně nedotáhl tu část správy fotek, ač je to přitom technicky spíš ta jednodušší část...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 8. 12. 2020 16:25

Dnes vysiel LR Classic 10.1. Podporuje uz nove Nikony Z6/7 II.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod ostiepok 29. 12. 2020 22:52

Používa niekto softproofing?
Ak ano tak prosím o informáciu, či najnovšia verzia LR Clasic posporuje pri softproofing aj CMYK ICC profily.
Ja stále použivá LR 6.14 tam CMYK ICC nefungujú. Fungovali do cca 2017 ale CMYK nedával konzistentné výsledky, tak ho zrušili.
Ja si pravidelne dávam robiť fotoknihy. Od dodavateľa fotoknihy mám síce presný ICC pre jeho profesinálnu tlačiareň ale je to CMYK. Preto nemám inú možnodť ako použiť aspoň RGB zo starého minilabu ale dosť často nie je výsledok optimálny. Ale je to lepšie ako nič, lebo na kalibrovanom monitore so širokým gamutom sú nahľady na monitore a fotky v knihe neporovnateľné.
ostiepok
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chvd 29. 12. 2020 23:43

landov píše:Dnes vysiel LR Classic 10.1. Podporuje uz nove Nikony Z6/7 II.

Vi nekdo presne od ktere verze je min. req.Win10 ? Od tehle nebo uz drive?
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků