Lightroom Classic CC

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 10. 12. 2019 06:43

Vysiel LR Classic 9.1, nejake bug fixy a popora novych skiel/fotakov.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 4. 1. 2020 19:23

Trocha som otáľaľ s týmto updateom, ale keďže som prešiel na Catalinu, tak som spravil aj toto. A Adobe ma dosť prekvapilo možnosťou viacnásobného exportu fotiek s rôznými nastaveniami. Teraz konečne môžem urobiť finálny export fotiek v troch veľkostiach na jeden šup.
Ani som nevedel, ako mi táto vec chýbala :-)
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod papun 8. 1. 2020 17:08

Jak teď budu přecházet na nové PC, tak se chci zeptat jestli se dá nějak exportovat dosavadní nastavení LR, tak abych ho do nové instalace zase naimportoval. Díky
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 8. 1. 2020 17:15

Ja som tohto roku menil NTB za PC a tiez som sa o to zaujimal. Ale po nainstalovani LR na nove PC sa mi vsetko prenieslo samo.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod papun 8. 1. 2020 17:21

Jenže já mám trošku šedou verzi, takže to asi nebude můj případ synchronizace přes ofiko přihlášení.
papun
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 8. 1. 2020 17:56

Tak to neporadim. Jedine snad nejako cez registre, ale to nie je moja parketa.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Stan35 8. 1. 2020 18:44

Papun, já to řešil tak, že vše v settings ohledně programu samotného jsem si vyfotil pro sychr ( stejně nebylo moc co měnit), důležitý je mít celý katalog bokem, kde si ho potom nalinkujes i s dalšími nastaveními.
Různé pluginy budeš muset přidat ručně.
Stan35
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 20. 2. 2020 13:56

Tak posledna aktualizaci LR 9.2 totalne zrusila vytvorene profily pri importe, treba odznova nastavit uz cez panel nastaveni nie v Develope...na porazenie.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod landov 16. 6. 2020 08:20

Prave vysla aktualizacia na LR 9.3, vylepsena praca s krivkami, vylepsene lokalne upravy atd. Zatial to vyzera na celkom vyznamny update...parada !
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 16. 6. 2020 12:35

Vyzera to na riadnu davku zmien, idem to nainstalovat, snad to nebude mat chyby :D
https://helpx.adobe.com/lightroom-class ... 20-3.html#
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomashr 16. 6. 2020 13:30

To je přesně to, co tu píšu dokola - LR po přechodu na předplatné v podstatě nemá nějaké velké updaty typu nové verze, novinky přibývají v podstatě pořád a postupně se to nastřádá.
Zrovna tento update na "9.3" patří k těm větším, ale nějaké novinky jsou vždy.
Doporučuji odkaz https://helpx.adobe.com/lightroom-class ... oomClassic , tam se dají postupně proklikat změny od 8.0 do dnes, opravdu toho v součtu není málo...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 16. 6. 2020 14:07

Teraz som skusal ten novy "Local Hue Adjustment" a funguje fajn. Inac aj "performance improvment" je badatelny - pohyb v katalogu, kde mam 27k fotiek bol doteraz rychly, teraz je bleskovy. Zatial velmi dobry pocit z update.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 5. 8. 2020 08:40

Posledna verzia LR 9.3 umoznuje zapnut plnu GPU akceleraciu aj pri integrovanych grafickych kartach - som zvedavy, co to bude robit (ake chyby a problemy - vacsinou boli okolo GPU) a ci to pomoze pri lokalnych upravach (tam by mali byt naviac vidiet zmeny)

LR GPU.jpg
LR GPU.jpg (13.2 ) Zobrazeno 1965 krát


edit: LR využíva úplne celú RAM aj pri bežnej práci (50% vezme LR, 50% GPU), no výkon GPU je slabučký, takže tá "akcelerácia" vlastne všetko trocha spomaľuje - najmä pri prepínaní fotiek alebo väčšom množstve úprav (hlavne klonovanie), zlepšil sa len zoom, ktorý ide hladšie a niektoré lokálne úpravy sa namiesto bežnej vysokej rýchlosti aplikujú ešte trocha rýchlejšie :D

screenshot bežnej práce - asi 10 fotiek, len lokálne úpravy, nič komplikované - normálne by vzal LR asi 14-16GB RAM
LR Intel GPU.jpg
LR Intel GPU.jpg (27.62 ) Zobrazeno 1887 krát
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 28. 9. 2020 17:25

Tak sa nam do LR chysta dalsi vyznamny update, palec hore.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 14. 10. 2020 06:07

Na Amazone sa da kupit rocny plan Adobe Photography za zvyhodnenu sumu 90€ (+5€ postovne). Treba si aktivovat na skusobne obdobie Amazon Prime a zvolit aktivaciu postou (kod pride postou). Aktivacia cez email mi nesla kvoli adrese, mozno niekomu inemu bude fungovat aj to.

https://www.amazon.de/-/en/dp/B00O1WFX0 ... r=1-1&th=1

Adobe PP.jpg
Adobe PP.jpg (76.28 ) Zobrazeno 1073 krát
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků