Affinity Photo for Windows beta

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 11. 2016 10:09

Poměrně zajímavý kus softwaru, doteď dostupný jen pro OSX, je v betě pro Windows.

Plná verze bude bez měsíčních poplatků.
https://affinity.serif.com/en-gb/photo/windows/
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 11. 11. 2016 10:34

Od včera to mám nainštalované. Páči sa mi to a aj keď mám CC, tak toto je pre moje potreby dostatočný kus SW. Čo ma trocha mrzí, je zrejme nemožnosť používania jednej licencie na macOS a Win tak ako to umožňuje Adobe.
Na druhej strane pre tej cene (malo by to byť okolo 50USD) je to v pohode, a bez problémov by som si to kúpil dva krát. Čo je trocha škoda, že Affinity Photo nespolupracuje s LR tak ako PS, ale možno na tom ešte zapracujú.
A keď sa tak Affinity rozbehlo a keby vydalo konkurenciu pre LR - len by som sa potešil. Adobe potrebuje konkurenciu ako soľ.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bob222 11. 11. 2016 10:36

Poskúšame, je tá beta použiteľná, nepadá to jak staré gate?
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 11. 11. 2016 10:42

Ako som písal, mám ju niečo viac ako 24 hodín, hral som sa tým čistého času asi 2 hodiny a nepadlo mi to ani raz. Ale niekde som zachytil, že solídne žerie RAM - môžem sa na to pozrieť. Ja som nič také nezbadal, ale ja mám RAMky dosť.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 11. 11. 2016 10:55

Taky jsem si s ní včera pár hodin hrál a super. Nepadá, funkcí hafo. Akorát ten RAW modul není nic moc, Lightroom ještě nějakou dobu nenahradí.
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 11. 11. 2016 11:24

Ja som si akurat pozrel tutorial, ale LR mi pripada logickejsi. Mozno je to len zvyk. Kazdopadne je len dobre, ze rastie konkurencia pre Adobe.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Roman_Skamene 11. 11. 2016 11:25

Ale Affinity Photo nie je a nemá byť konkurencia pre LR.
Roman_Skamene
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 11. 2016 11:35

Affinity připravuje Photo pro tablety. Náhrada LR tak asi není v plánu. Zatím.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod n3pi 11. 11. 2016 19:21

RS: Co si z března pamatuju, tak se psalo/mluvilo o konkurenci LR v podobě "raw editoru". No vzešlo z toho zatím jen Photo.
n3pi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lotrandor 11. 11. 2016 20:09

Mají Designer/Illustrator a Photo/Photoshop
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chel 12. 11. 2016 14:50

Světlo, to je, oč tu běží.
chel
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vocapmen 13. 6. 2017 20:57

Pokud někdo přemýšlí o plné verzi, tak je teď v akci za 39.99.
vocapmen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 14. 6. 2017 16:33

Cena naozaj vyborna, urcite maju naslapnute na vyvoj (LR stagnuje) - bohuzial, stale po prvotnom nadseni z konkurencnych programov sa vratim na zem (teda k Adobe) - z dovodov:
- kombo LR+PS a ich vzajomna interakcia bez nutnosti prechadzat zlozitou cestou z jedneho SW do druheho (rozumej: fotku upravujem v LR nasledne prejdem retusovat deatily do PS, po ukonceni sa mi cela uprava automaticky prenesie do LR atd...)
- workflow v LR vratane exportov na rozne socialne siete, tlaciaren, proste je toho vela, co by som stratil pri prechode na iny SW, pricom netvrdim, ze by to NEJAKO neslo, ale ta terajsia pohodlnost by to asi uz nebola - a Adobe si je asi tohoto dobre vedoma.
landov
Expert


Odeslat příspěvekod vocapmen 6. 12. 2017 13:38

Kdo by měl zájem, jsou oba Affinity zase v akci. Ale jenom pro Windows... https://www.zive.cz/clanky/affinity-pho ... fault.aspx
vocapmen
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků