Lightroom 6

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Allydamm 13. 11. 2015 07:59

Vzhledem k tomu, že Sync je off, je to asi bug. Možná je pro ně náročné udržovat dvě verze "stejného" programu. :-)
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rnechvatal 13. 11. 2015 09:54

Občas jde starší verze i koupit. Dostane to někdo k foťáku a buď už ho má, nebo ho nevyužije.
Je otázkou, zda se to pak vyplatí a kolik se ušetří, vzhledem ke koupi plné verze ...
Přílohy
2015-11-13_00001.png
2015-11-13_00001.png (7.62 ) Zobrazeno 4142 krát
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pampalabusek 13. 11. 2015 12:04

Pokud jde ze 4 upgrade na 6 a zaplatilo by se 75E, tak uz se to oplati...
pampalabusek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rnechvatal 13. 11. 2015 12:56

Jde to. Přesně tak ze 4 jsem upgradoval já. Ale já ji měl zadara k foťáku.
rnechvatal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 17. 11. 2015 17:59

Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 17. 11. 2015 18:17

Konečne... Zatiaľ mi LR neponúka tento update. Mam standalone verziu.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Calven 17. 11. 2015 19:06

Chvála vývojárom Adobe - starý import je späť. Ufff - konečne.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 17. 11. 2015 19:35

Hm, tak odteď nemůžu updatovat aby se mi ten import zase nezmršil :( Ten starý mi nebyl schopný automaticky nabídnout správnou lokaci pro import a musel jsem se pokaždé zuřivě proklikávat strukturou disku, zatímco ten nový to zvládal na 1*. Pitomý konzervy :(
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Calven 17. 11. 2015 19:42

Zvláštne - mne presne ponúkne miesto, kde ukladám fotky. A to aj v prípade, že zmením katalóg. Jediné čo musím, je vytvoriť nový priečinok, keďže fotky ukladám systémom RRRR_MM_DD_XXXXX. Ak by som ukladal len podľa dátumu, tak nemusím robiť nič.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 17. 11. 2015 19:53

Huraaa, konecne nainstalovany update...slava klasickému importu. Teraz som skusil a okamzite mi naslo spravnu cielovu zlozku, tak ako to bolo pred nepodarenym updatom na 6.2. Ja potrebujem, aby LR robil to, co potrebujem a nie aby mi hovoril on, co mam robit, kde to mam robit a este aj rozhodoval, ktore fotky mozem importovat a ktore nie...

Zaroven sa mi javi 6.3 ako podstatne rychlejsi, prechod medzi library a develop, ako aj upravy v develope.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Calven 17. 11. 2015 20:19

Uvidíme po dlhšom skúšaní. Zatiaľ som cez to prehnal cca 130 fotiek a mám tiež pocit, že to reaguje rýchlejšie.
V každom prípade ešte raz dík za starý import.
Calven
Návštěvník

Odeslat příspěvekod metatron 17. 11. 2015 20:51

lemming píše:Hm, tak odteď nemůžu updatovat aby se mi ten import zase nezmršil :( Ten starý mi nebyl schopný automaticky nabídnout správnou lokaci pro import a musel jsem se pokaždé zuřivě proklikávat strukturou disku, zatímco ten nový to zvládal na 1*. Pitomý konzervy :(


Moj robil to iste. Tu mi niekto poradil ze karta musi byt v PC skor ako otvoris LR (alebo import,v LR) a potom ponukne uz nastavenu cestu. Odvtedy mi to ide v pohode v starom importe
metatron
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 17. 11. 2015 22:52

metatron píše:Moj robil to iste. Tu mi niekto poradil ze karta musi byt v PC skor ako otvoris LR (alebo import,v LR) a potom ponukne uz nastavenu cestu. Odvtedy mi to ide v pohode v starom importe


Ano, pokud jsem měl kartu v PC, tak mě z neznámého důvodu pořád cpal tu kartu, i když jsem fotky z ní měl už dávno jinde. Když jsem ji neměl, tak mi pořád cpal nějaký náhodný adresář na disku místo toho, kde RAWy opravdu jsou a musel jsem se k němu složitě doklikávat. V novém importu to KONEČNĚ spravili a nabízí mi hned správný adresář. A jak čtu tak to hned v další verzi to zase rozbili zpátky, šmejdi :-\ Proč nemohli z toho nového přenést alespoň tuhle jednu věc, kterou se jim konečně povedlo udělat dobře...

-- 18. 11. 2015 00:05 --

Nebo tu někdo ví, jak staronový import přinutit, aby pokaždé nabízel import z adresáře s katalogem?
lemming
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 19. 11. 2015 23:18

Můžeš to upřesnit? Poslední použitý snad nabízí na jedno a starší použité na dvě kliknutí.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lemming 20. 11. 2015 09:22

Já nechci importovat z posledního adresáře. Já chci importovat z adresáře aktuálního katalogu.

Dělám "event photography", takže mám pro každou událost adresář a v něm katalog a RAWy. Fotky vyvolám, vyexpeduji a adresář přesunu do zálohy. Tedy z každého adresáře importuji prakticky vždy jen jednou.
lemming
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků