Lightroom 6

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod lennyl_2 8. 5. 2016 13:59

JSP070 píše:Dobrý večer. Skúšam Lightroom a po odstránení aberácie ostanú na fotke niekedy také artefakty ako halo efekt. Je to vidieť aj bez doostrenia. V inom softe som sa s tým nestretol. Existuje nejaké jednoduché riešenie ako to odstrániť?
Aberáciu odstraňujem zaškrtnutím "Remove Chromatic Aberration"


toto iste sa mi teraz stalo pri skle 135/2DC po nafoteni koncertu. ale ja som dal este naviac aj kapatkom odstranit tu aberaciu.
riesenie nepoznam. iba vratit spat odstránenie aberacie (toho kapatka, zaskrkutu volbu mam vzdy, tam to nerobi) a v kanáloch farieb (saturacia) manualne stiahnut tu farbu - je to bud zelena,alebo cervena (za predpokladu, ze sa nebude nachadzat napr.na pletovke, to by to pokazilo)
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 8. 5. 2016 16:42

Zdravím.
Mám LR 6.5.1 (ne CC) a poslední dobou mě zlobí to, že po synchronizaci adresáře nezobrazuje počet fotek v podadresářích. Opakovaná synchronizace taky nepomáhá. Zůstanou tam nuly.

Jak to vzniklo.
Mimo LR jsem do už existujícího adresáře test nahrál 3 fotky. Dal jsem synchronizaci a tím se adresář test dostal do LR s počtem fotek = 3. Zároveň se tím ale vynuloval počet fotek v ostatních podadresářích a nevím, jak zjištění a zobrazení počtu vynutit.

Když vyberu třeba podadresář pano, tak tam je na spodním pásu počet 9 fotek, v přehledu je ale 0. V hdr_pano je 57 fotek, když pod ním vytvořím adresář 4 a těch 57 fotek tam přesunu, tak u 4 mám 57 fotek, ale u hdr_pano -57.

Jde to nějak napravit?

-- 8. 5. 2016 17:48 --

Napadlo mě řešení vystoupit-nastoupit a po vypnutí LR a nové spuštění se to dopočítalo. No, život by byl bez podobných příhod příliš jednoduchý.
Přílohy
test.PNG
test.PNG (9.93 ) Zobrazeno 6486 krát
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 8. 5. 2016 19:16

pravým na folder v library a vybrat položku synchronize folder.
mě to funguje normálně, do nadřízených adresářů se to nehrabe
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 8. 5. 2016 20:10

Mě to taky obvykle funguje. Tentokrát ne, viz "Opakovaná synchronizace taky nepomáhá. Zůstanou tam nuly."
Nefungovalo to ani nad konkrétním adresářem. Pořád tam ta nula nebo -57 zůstávaly. Že by to mělo nějak hýbat s nadřízeným adresářem, jsem nepsal. Pomohl restart LR.
yorg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lotrandor 8. 5. 2016 20:29

hmm, někdy je vidět, jak po synchronizaci "dopočítává" obsah adresářů okolo, tak možná se něco kouslo při tom.
Lotrandor
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 9. 2016 09:50

Dnes rano vysiel LR 6.7 - s podporou 5D4

...a minimalne jednou zaujimavou "srandickou" - vyuzivanie smart previews v Develope. Uz nie je nutne odpajanie diskov, premenovavanie a pod. Staci urobit nahlady a rovno pracovat s mensimi fotkami, vyexportuju sa velke. Uvidim ako to funguje na viac fotkach a ci to nebude robit chyby :)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 20. 9. 2016 10:25

V tom případě by mě přišlo praktičtější, kdyby ten checkbox/switch byl přímo v developu.
hoax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 9. 2016 12:30

V tomto pripade mi je to jedno, pokojne nech to nechaju na mieste. Ked fotograf pracuje s plnym rozlisenim, tak si (logicky) nevytvara zbytocne smart previews. Pokial chce robotu urychlit a ma vytriedene fotky, tak ich vytvori = da sa pracovat oboma sposobmi, aj ked je ta funkcia neustale zapnuta...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pan Kája 2. 10. 2016 19:29

Už někdo zažil něco podobného? Koupil jsem LR6 z Alzy (na stránkách adobe se mi jí už nepovedlo dohledat). Vše probíhá normálně, je to elektronická licence v6.0, stáhnu od Adobe instalační soubory. Spustím, verze 6.0. Zvolím konstrolu aktualizací, stáhnu aktualizaci a po spuštění se mi hlásí LR2015.7 (vč. dehaze v základním menu). Žádné předplatné LR jsem si nikdy nepořizoval, jen před dvěma měsíci zkoušel trial verzi.

P.S. Tak jsem si pokecal s Kumharem z podpory, nechal mu vzdálený přístup a po pár desítkách minut mi zamítl updatovat verzi 6.0 na vyšší (což mě potěšilo vzhledem k přidání podpory mé zrcadlovky ve v6.3), protože prý CC nemám předplacené (to jsem mu musel ještě vysvětlit, že 6.0 není poslední verze). Ach jo, komunitní forum adobe selhalo, podpora selhala... a nikdo to nechce řešit. Tak vystává pouze morální otázka, zdali si užívat CC bez pravidelných plateb a hlasitě si stěžovat až když přestane fungovat, nebo dále se složitě domáhat nápravy... pf!
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 3. 10. 2016 06:00

A čo si chceš užívať, keď tvoj fotak podporuje až od v.6.3?
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 3. 10. 2016 07:48

asi to myslel ako "srandu"

V ramci licencie na 6.0 ma samozrejme vsetky od 6.0 po buduci 6.9.99999.. instalacia je trocha problem, toto som skusal u znameho (nedavat z DVD stary, ale rovno stiahnut z Adobe webu posledny) a nainstaloval sa len CC.
Neviem co by to urobilo neskor po uplynuti trialu - mozno by sa zmenil na klasicky 6.7... no nechcelo sa mi to riesit, CC siel prec z PC a nainstaloval som klasicky LR z DVD.

skus z tejto stranky: https://helpx.adobe.com/lightroom/kb/li ... loads.html
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Allydamm 3. 10. 2016 09:11

Nevím jestli nehledáš problém, kde není.
Nainstaluješ klienta CC, přihlásíš se na ID, z něj instalneš Lightroom CC, aktivuješ. 30 dnů nebo kolik ti zbývá od posledního zkoušení používáš CC verzi, po skončení téhle "reklamní doby na CC" se ti to přepne na LR6 s ořezanou funkcionalitou a běžnými základními updaty přes klienta CC.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ruda01 3. 10. 2016 17:21

@Pan Kája:
Jak převést LR CC na LR 6: https://helpx.adobe.com/lightroom/kb/se ... oom-6.html
ruda01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Kája 3. 10. 2016 18:08

Allydamm: To je právě to - přemýšlím jak dlouho to bude. Vím, že mám CC od updatu, ale nevím kdy nastal. Lightroom 6 používám už 39 dní. Počkám a uvidím... i když, je normální stav, že má člověk po zakoupení 6ky nějakou dobu CC? Původní trialové CC, jak mi teď vlastně došlo, bylo instalované pod jiným ID.

Ruda01: To jsem zkoušel, po odhlášení (dokonce i krátkém přehlášení na jiné ID a zpět) jsem se přihlásil, zadal svůj kód a překvapivě pokračoval v CC verzi bez hlášení nějakého problému (ale fakt mám licenci na 6.0, potvrdila to i podpora adobe)

Ondrej Bobek: tu stránku jsem zkoušel pro stažení updatu. Update na 6.7 vyhodil chybu, tak jsem zkusil 6.5 a opět jsem skončil u CC odpovídající verze.

landov: Myšleno ironicky. Příště už se raději zákaznické podpoře vyhnu obloukem. Na druhou stranu, stále lepší než když u Microsoftu radili nebožákovi s mrtvým a na nic nereagujícím telefonem, že je má restartovat stiskem kláves, dokud mu nezhasne displej :)

Tak ještě zkusím vydržet pár dní a jsem zvědav, co se stane. Díky za rady a postřehy.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 3. 10. 2016 20:01

Taky jsem měl ten problém. Vyřešila to opakovaná instalace, kdy se to tuším při třetí instalaci umoudřilo a od té doby to funguje jak má.
yorg
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků