Capture NX-D Beta

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod qwerts 25. 2. 2014 14:30

nikon vydal betaverzi nastupce NX2, zkouseli jste to jiz nekdo?
qwerts
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 25. 2. 2014 15:55

Není jednoduší si ho prostě vyzkoušet sám? Jinak jsem překvapen, že ještě něco vydají, nevíte kdo to pro ně vyrábí?
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Melancholický Trol 25. 2. 2014 16:00

V jednom z *.dll se píše:"Ichikawa Soft Laboratory SILKYPIX(R) Image Processor Version 1.60", takže doufám, že to nebude jenom lehce přeskinovaná verze, ale že na to časem budou věšet své moduly.
Zatím z toho softwaru vůbec nejsem nijak odvázaný (zlaté Aperture) a jestli bude konečná verze zdarma nebo za peníze, to se nechám překvapit.
Melancholický Trol
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 25. 2. 2014 22:12

Zkoušel jsem to, je to docela intutivní, ale oproti NX-2 mi tam chybí U-body, laso, gradient a další možnosti výběru v obrázku. Připadá mi to spíše jako NX-View, než jako náhrada NX-2. Až skončí NX-2 a pokud toto bude náhrada, přejdu asi na Lightroom.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Daf 26. 2. 2014 08:24

CNX 2 je skvěký RAW konvertor, který měl navíc i funkce které do určité míry dokáží nahradit Photoshop. Troufnu si říci, že většině lidí stačil i na finální úpravy fotek. Bohužel NX-D degradoval na pouhý konvertor i když dobrý. Takže člověku nakoc nezbyde, než si k němu pořídit i nějaký editor.
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hamk 26. 2. 2014 08:48

Před necelými dvěmi lety jsem si kupoval licenci CNX2 za cca 5500 Kč... Fakt mě nepotěšilo to, že jej okamžitě po vydání NX-D zaříznou s jakoukoliv podporou a aktualizacemi... To je pak motivace kupovat si originální licence k SW za neskutečný prachy... Kdyby to stálo pětikilo, mávnu nad tím rukou...
Hamk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kozakm 26. 2. 2014 08:48

A NX2 teda končí?
kozakm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daf 26. 2. 2014 08:57

Hamk: Jsem na tom podobně, nicméně neviděl bych to tak černě. Nakonec můžeš NX-D používat jako konvertor a NX-2 jako editor.

kozakm: Až vyjde finální verze NX-D. Nebudou chodit aktualizace na NX-2, takže jako raw konvertor nebude podporovat ty nejnovější fotoaparáty. Nicméně je to poměrně schopný nástroj i na úpravu TIFF ;)
Daf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 26. 2. 2014 09:39

Také nejsem nadšen, o tom že by se stal v plné verzi placeným snad Nikon neuvažuje. Když pominu vyvolání ořezané o ty největší výhody NX, tak jediné co se mně líbí jsou plovoucí okna nástrojů, typické pro Silkypix.

Jinak beta, pomalé, pomalé reakce na úpravy, špatné překreslování, prakticky mně tam pořád něco blikalo nebo se nevykreslilo.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 26. 2. 2014 22:02

Až vyjde finální NX-D, NX2 přestane dostávat aktualizace. Takže končí.

Krabicový NX2 jsem koupil v USA za nějaké 2 tisíce Kč:) Česká cena je obyčejná lumpárna a ty se nemají podporovat. NX2 je díky U-points velmi schopný SW, pokud člověku jde o kvalitu a nepotřebuje kvantitu. Prakticky už pak nepotřebuju žádný další editor. Z toho pohledu je NX-D velkým zklamáním.

V současnosti používám NX2 i Lightroom 5. Holý Lightroom je proti NX2 hrozně omezený v možnosti úprav a Adobe barvám taky pořád nemůžu přijít na chuť. Divné jsou všechny nejen mrtvolná pleťovka, ale dá se to částečně řešit vytvořením profilu. Po nákupu pluginů od Nik s kontrolními body používám Lightroom mnohem víc, protože pluginy umí víc než U-point technolgie v NX2. Je to pomalejší a méně šikovné než NX2, ale na mých pár fotek... Tudíž to nevidím tak tragicky. Zvlášť s přihlédnutím k tomu, že Nik pluginy jedou i ve Photoshopu Elements, který je z bazaru za babku.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Allydamm 27. 2. 2014 10:17

Končí, to bylo jasné jakmile Nik odkoupil Google, ale na tvrdo končí jen pro ty co upgradnou svoje tělo.

Pro ostatní je ještě použitelný, samozřejmě někdo nesnese pracovat v něčem z čeho třeba za 5 let bude muset přejít na něco jiného, na druhou stranu se to může stát někdy i s Adobe.
Allydamm
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dzacovsky 28. 2. 2014 12:25

Mam v ramci licence CC Lightroom k Photoshopu, ale NX2 mi vzdycky prisel lepsi v prevodu barev.
Co mne ale donutilo se na nej vykaslat byla absence nejakeho poradneho davkoveho zpracovani ala LR a hlavne naprosto priserna optimalizace.
Takze to ze zvedavosti vyzkousim, protoze ja RAW editory pouzivam jen na par veci a zasadni upravy delam v PS. Jsem velmi zvedavy, zda jiz vyvojari pochopili, ze software by mohl plne vyuzit hardware, na kterem jejich program bezi...
Dzacovsky
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 28. 2. 2014 18:56

Tuším, od doby, kdy uvedli 64bit verzi, se NX2 hodně zrychlil.
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dzacovsky 28. 2. 2014 22:27

No to ani omylem :D
Mam 32GB RAM s i7 pretaktovanou na 4,5 Ghz a opravdu se neda rict, ze by tam NX jel rychle.
Dzacovsky
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dolgor 1. 3. 2014 07:30

Proti starší verzi jsem ten rozdíl poznal hned, byl velký, ale nijak jsem to nekvantifikoval. Mluvím o překreslování při manipulaci s táhly nástrojů. Byl toho v té době plný internet, žádné moje nepodložené dojmy. NX2 nemá moc rychlé dávky ani ukládání, ale to jsou záležitosti, u kterých člověk nemusí sedět. Když dojde na selektivní úpravy menšího počtu rawů, je NX2 v mých rukách rychlejší než LR nebo PS, protože není třeba vyrábět Tiffy, přecházet mezi moduly či spouštět pluginy (u mne Google Nik). Mít vše v jednom (díky U-points) je výhoda. ...Ten styl práce, kdy se upraví jedna fotka a pak se stejné úpravy aplikují na další fotky, nepraktikuji. Nejsem reportér, nevím, nač by mi to bylo.
Dolgor
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků