Hromadný výpis EXIFu

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Thor007 19. 7. 2012 22:26

Zdravím pánové,
chtěl jsem se zeptat jestli je nějaký software, který umí vypsat exify více fotek najednou do jednoho souboru. Chci si pořídit zrcadlovku a snažím se zjistit jaká ohniska nejčastěji používám...
Měl by to umět Zoner, ale našel jsem tam akorát hromadné vkládání do exifu,
předem dík za pomoc :-)
Thor007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod T-Lama 19. 7. 2012 23:42

No, třeba takovej Lightroom umí rozfiltrovat importovaný fotky podle informací z EXIFu, takže se dá snadno poznat, jakej objektiv a případně jaký ohnisko člověk nejvíc používá.
T-Lama
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karelnojsky 20. 7. 2012 07:32

Zoner myslím jen filtruje zobrazení, výpis možný není, takže o počtu si musíš dělat poznámky sám.
Karelnojsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod riman 20. 7. 2012 13:01

Také ACR z Photoshopu automaticky filtruje obsah složky podle ohniska, ale to asi nebude ta správná volba.

Tak co třeba freewarový ExifTool, příkazová řádka, výpis ohnisek do souboru a potom spočtení v Excelu?
riman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 20. 7. 2012 15:28

Zoner ukáže graf podle rozložení parametru ve sledovaném vzorku. Ve Správci, Informace/Statistiky.
Ke zjištění, že nejvíc jsem loni fotil ve čtvrtek a na clonu 8, nebo že jsem v roce 2010 v ZOO víc než 30% snímků bral ohniskem 210 mm, to bohatě stačí.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Thor007 20. 7. 2012 17:45

Díky moc pánové, nakonec jsem použil ten Zoner, který jsem měl nainstalený, takže jsem nemusel ničím novým zapatlat PC. Doteď jsem si myslel že potřebuji hlavně teleobjektiv kolem 200mm /300mm ekviv/, ale ted vím že tak dlouhé ohnisko používám spíš vyjímečně...
Thor007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karelnojsky 20. 7. 2012 18:06

Časté zjištění, v podstatě bych určitě přežil na klasické 50. :-)
Karelnojsky
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Thor007 20. 7. 2012 19:03

Ještě by mě zajímalo, kde mám ukrytou tu volbu Informace/Statistika, protože ji nikde nemůžu najít. Zatím fotky jenom filtruji. Mám verzi 14 Home, tak jestli to není tím... I když v Helpu je tato fce popsána...
Menu pod lištou Informace mi končí volbou Batch edit EXIF
Thor007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 20. 7. 2012 20:28

To bude v české verzi asi Hromadné přiřazení informací. Pod tím je v Pro ještě Najdi a nahraď a nad tím odzdola Vlastnosti, Statistiky, Informace o obrázku atd.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod milav 26. 7. 2012 23:10

Já mohu doporučit výborný free program - ExposurePlot.
Umí z exifů ve vybraném adresáři (nebo adresářích) vyhledat a v grafu zobrazit Ohniskovou délku, ISO, clonu a rychlost závěrky. Docela jsem byl překvapený, když jsem zjistil, co nejvíc používám :-)
Najdete ho tady:
http://www.cpr.demon.nl/prog_plotf.html
Sony Alpha A35, Sony 18-55 SAM II, Sigma 17-70 DC OS HSM, Sigma 70-300 DG OS, Minolta 50/2.8 Macro, Sony HVL-F42AM, Vanguard Alta+ 233AP
milav
Návštěvník